powrót

Narożniki do salonu w jasnych kolorach - jakie wybrać?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Jasny i przestronny salon to doskonałe miejsce na odpoczynek po pracy pod warunkiem, że znajduje się w nim stylowy i wygodny narożnik. Jaki mebel wybrać, aby nie tylko dobrze wyglądał w salonie, w którym dominują jasne, naturalne barwy, ale i był komfortowy?

Wygodny narożnik – najważniejszy mebel w salonie

To właśnie w salonie najchętniej się odprężamy – tam przyjmujemy gości, dyskutujemy z domownikami albo, wyciągnięci na kanapie, w samotności czytamy książki, oglądamy telewizję, słuchamy muzyki. Nie czerpalibyśmy jednak prawdziwej przyjemności z tych czynności, gdyby nie wygodny narożnik – jest to bowiem bez wątpienia najważniejszy mebel w tej części mieszkania. Pojawia się pytanie: jak najlepiej zakomponować przestrzeń w jasnym, stylowym wnętrzu? Narożniki do salonu powinny być jasne czy, wręcz przeciwnie, kolorowe?

Jasne, stonowane czy kolorowe obicia?

Z pewnością nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie – wiele zależy bowiem od naszych upodobań i temperamentu. Jeżeli gustujemy w jasnych i spokojnych barwach, preferujemy eleganckie, wysmakowane i uporządkowane wnętrza, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z agresywnych, wyrazistych kolorów. Żywe, pobudzające czerwienie, fiolety, żółcienie i błękity niekoniecznie będą sprzyjać odprężeniu tych, którzy mają za sobą długi, obfitujący w stres dzień. U domowników, którzy cenią sobie wyciszenie, pojawienie się nawet w niewielkiej ilości różnokolorowych i wzorzystych elementów mogłoby wywołać wrażenie zakłócenia. Wydaje się, że szczególnie osobom prowadzącym bardzo intensywny tryb życia efektywny wypoczynek zapewnią stonowane meble, a więc np. miękki, komfortowy narożnik szary lub pokryty jasną tapicerką narożnik beżowy. Tym zaś, którzy potrzebują pobudzenia i lubią spędzać czas dynamicznie, poleca się kolorowe obicia.

Atrakcyjne narożniki z funkcją spania

Salony Agata proponują swoim klientom szeroki wybór narożników i kanap zaprojektowanych z myślą o jasnych wnętrzach. W naszej ofercie znajdą Państwo  narożniki z funkcją spania, kanapy narożne, w rozmaitych odcieniach bieli i szarości. Dzięki nim przestrzeń zyska na przestronności oraz da uczucie czystości i świeżości, ułatwiając odprężenie. Osobom, które lubią eksperymentować z przestrzenią i nie boją się żywych i dominujących barw, polecamy narożniki wyposażone w wielokolorowe poduchy – będą one ciekawym urozmaiceniem w jasnej, stonowanej przestrzeni, a ponadto ożywią salon, wprowadzając do niego element zaskoczenia. Tym z Państwa, którzy szukają tak zwanego złotego środka, polecamy narożniki dwukolorowe. Może to być połączenie czystej bieli z pastelowym błękitem albo kompozycja bardzo jasnego i średniego brązu. Niektóre modele posiadają wnęki na pościel, koce i poduchy, które można wykorzystać, chcąc zatrzymać u siebie gości na noc. Narożnik rozkładany to przede wszystkim bardzo funkcjonalny mebel – w prosty sposób zamienia się w komfortowe łóżko do spania. Dzięki regulowanym zagłówkom oparcie można dostosować do wzrostu domowników. Eleganckie chromowane nóżki doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Mogą być okrągłe i prostokątne w zależności od modelu. 

Stylowy design oferowanych mebli sprawi, że Państwa salon zyska na atrakcyjności. Narożniki do spania i komplety wypoczynkowe wykonane z solidnych i przyjemnych materiałów to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie elegancję, komfort i gościnność.