powrót

Nowoczesne materace – technologia w służbie komfortu

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, jaki materac wybrać, aby zapewnić sobie komfort snu i dobre samopoczucie na co dzień. Materac – dawniej wypełniany wkładem z siana, słomy czy trawy morskiej, dzisiaj produkowany jest z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Nowoczesne oblicze komfortu

Producenci nowoczesnych materacy stosują innowacyjne rozwiązania technologiczne w celu zapewnienia użytkownikom zarówno maksymalnej wygody, jak i dopasowania produktu do konkretnych oczekiwań oraz indywidualnych potrzeb. Nowatorskie rozwiązania przejawiają się nie tylko za sprawą wykorzystania wyjątkowo wytrzymałych materiałów podczas procesu produkcji, ale także wprowadzania na rynek nowych, zróżnicowanych kolekcji materacy, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający klient znajdzie idealny dla siebie produkt.

Materac do łóżka powinien być każdorazowo dobrany zarówno do wagi, jak i pozycji, jaką najczęściej przyjmujemy podczas snu. Podczas wyboru należy również wziąć pod uwagę wszystkie schorzenia (w szczególności problemy z kręgosłupem), które wymagają zazwyczaj indywidualnego doboru produktu. W salonach Agata, przy współpracy fizjoterapeutów i producentów materacy, cyklicznie organizowane są porady, które mają na celu idealne dopasowanie materaca do konkretnego użytkownika, do jego preferencji, wymagań oraz problemów zdrowotnych.

W trosce o komfort użytkownika

Przykładem nowoczesnego materaca, który został wyprodukowany z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych jest model pochodzący z linii Galaxy – SPECTRO. Zbudowany został z pianki hybrydowej Fusion, łączącej to, co najlepsze w piankach tradycyjnych oraz wysokoelastycznych. Powierzchnia podzielona została na 7 stref za pomocą nacięć w materiale, dzięki czemu materac nie tylko perfekcyjnie podpiera całe ciało, ale również zapewnia doskonałą wentylację i odprowadzenie ciepła podczas snu. Warstwa pianki zabezpieczona jest dodatkowo przez pokrowiec Velvet, powstały przy użyciu technologii Purotex. Został on wyposażony w mikrokapsułki z probiotykami, które stopniowo uwalniane chronią materac przed rozwojem alergenów czy bakterii. Zwieńczeniem technologicznych nowinek jest zewnętrzna warstwa, tzw. toper (inaczej materac nawierzchniowy), który możemy swobodnie odpinać. Wykonany jest w całości z perforowanego lateksu, który poza zapewnieniem trwałości, widocznie zwiększa komfort korzystania z materaca.

Innowacyjne rozwiązania znalazły zastosowanie również w modelu SOSNA, pochodzącym z kolekcji Natura. Jest to materac dwustronny, który dodatkowo został wykonany z dwóch rodzajów pianek: pianki wysokoelastycznej HR oraz pianki poliuretanowej. Odpowiednie cięcie i połączenie pianek o różnych właściwościach pozwala na stworzenie produktu o 7 zróżnicowanych strefach twardości. Dodając do tego możliwość obrócenia produktu na drugą stronę oraz okręcenia go wokół własnej osi, uzyskujemy produkt kompletny, który zapewni komfort każdemu użytkownikowi. Zdejmowalny pokrowiec można bez problemu wyprać w temperaturze 60 stopni.

Warte uwagi są również inne modele z kolekcji Galaxy Line, jak np. bardzo trwały i komfortowy materac COSMIC, który został wykonany w głównej mierze z antybakteryjnego, w pełni bezpiecznego lateksu. Dzięki porowatej strukturze oraz specjalnym otworom wentylacyjnym materac jest higieniczny i przyjemny w codziennym użytkowaniu. Pomiędzy dwiema płytami lateksu znalazło się miejsce dla pianki Flexifoam, połączonej z naturalną matą kokosową, która zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa, niezależnie od pozycji, w której śpimy. Całości dopełnia jedwabisty i miękki w dotyku pokrowiec, który w razie potrzeby można wyprać.