powrót

Oświetlenie, które doda wnętrzu elegancji

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Dobrze urządzone wnętrze to wypadkowa kilku czynników, które muszą stanowić przemyślaną całość. Odpowiednia kolorystyka ścian, piękna, stylowa podłoga oraz najmodniejszy komplet mebli to trzy elementy, które wymagają kropki nad i, a tą kropką jest niewątpliwie ekskluzywne oświetlenie. Jakie lampy odpowiadają najnowszym trendom wnętrzarskim?

W nowoczesnych wnętrzach dominuje minimalizm form i prostota faktur. To cechy, które są podstawą ekstrawaganckiego charakteru pomieszczeń w obecnym sezonie. Wszystko to uzupełniać muszą ekskluzywne lampy, których design odpowiadać będzie głównym trendom. Jednocześnie powinny one dodawać wnętrzu subtelnej elegancji i zapewnią ciepły, przytulny klimat.

Drut w roli głównej

Luksusowe lampy to dzisiaj te, które zamiast klosza, a właściwie w roli klosza mają fantazyjnie upleciony drut. Niektórzy zdziwią się bardzo, bo jeszcze nie tak dawno, druciane lampy królowały w piwnicach i obiektach przemysłowych. Dziś ekskluzywne lampy wiszące to niezwykłe formy wykonane z drutu wykończonego głównie metalicznymi powłokami w kolorach: srebrnym, miedzianym i złotym.

Tego typu lampy dają niezwykłe efekty świetlne w pomieszczeniach, które mogą pretendować do miana artystycznych instalacji świetlnych. Barwę światła można łatwo dostosować do swoich wymagań, wybierając odpowiednie żarówki. W tym samym stylu można dobrać lampy stołowe lub stojące. Warto zamontować żarówki dekoracyjne, zwłaszcza, że będą one mocno wyeksponowane – taki detal znakomicie uzupełni całość.

Błyszczące powłoki

Po blisko 50 latach do salonów, jadalni, pokojów i kuchni wracają eleganckie lampy, których klosze mają błyszczące powłoki lub za pomocą nowoczesnych rozwiązań przedstawiają takie same efekty. Designerzy zastosowali metalowe korpusy, które umieszczono pod szklanymi kloszami. Wewnątrz umieszcza się też czasem ozdobne kryształki, które potęgują wrażenie.

Tak eleganckie żyrandole świetnie prezentują się w wielu wnętrzach, niekoniecznie tylko w tych minimalistycznych i nowoczesnych. Wygląd lamp pozwala umieszczać je również w pomieszczeniach klasycznych, gdzie warto decydować się na ich odmiany w kolorze miedzianym lub złotym. Te luksusowe lampy dostępne są w różnych formach – są modele jednopunktowe, ale też lampy wielopunktowe, które znakomicie odnajdują się w jadalniach, szczególnie nad prostokątnymi stołami.

Betonowe klosze

Beton jest materiałem budowlanym i zwykle nie kojarzy się z oświetleniem. Jakież więc poruszenie wywołały lampy wykonane z betonu, a było ono tym większe, że stały się natychmiast przebojem sezonu. Betonowe klosze w lampach wiszących idealnie wpisują się w klimat loftów i industrialnych pomieszczeń, choć coraz częściej strukturę betonu spotkać można w mieszkaniach. Specjalne powłoki ścienne udające beton, meble o laminatach do złudzenia przypominających strukturę i kolor betonu – przyszła więc pora i na lampy w tym stylu.

Betonowe klosze, betonowe podstawy to dziś ekskluzywne lampy wiszące i stołowe. Wyglądają zaskakująco, ale podkreślają klimat i styl pomieszczeń.

LED w wersji designerskiej

Ekskluzywne żyrandole LED to zdecydowanie połączenie znakomitego, nowoczesnego wzornictwa i świetnego gustu. Finezyjne, chromowane konstrukcje wypełnione diodami LED tworzą niezwykłe dekoracje. Gdy w pomieszczeniu jest wystarczająca ilość światła dziennego, tego typu konstrukcja zdobi pomieszczenie i często przywodzi na myśl nowoczesny styl instalacji artystycznych. Wieczorem odczucie, które wywołuje sama konstrukcja zostaje przyćmione światłem tworzącym niezwykłe formy.

Klosz w formie żarówki

Jeszcze kilka lat temu niewielu mogłoby przypuszczać, że najmodniejsze, luksusowe oświetlenie to lampy, w których żarówki będą pełnić jednocześnie rolę kloszy. Zdarza się też tak, że konstrukcja lampy wykonana jest z aluminium i chromowanego metalu, ale cała forma przypomina kształtem właśnie żarówkę. Tego typu lampy są idealnym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz.

Więcej modnych i stylowych propozycji oświetlenia znajdziesz na www.agatameble.pl.