Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Pokój studenta — niezbędne meble oraz akcesoria

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Pokój studenta budzi skojarzenia ze skromnym, utrzymanym w minimalistycznej stylistyce pomieszczeniem. I to wcale nie ze względu na zamiłowanie do loftowych przestrzeni, a niewielki studencki budżet. Co powinno znaleźć się w pokoju studenta? Jakie akcesoria i dodatki kupić, by nie wydać dużo, a odpowiednio wyposażyć swój kącik? Na co zwracać uwagę przy wyborze mebli? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Wyposażenie pokoju dla studenta: co kupić, by stworzyć komfortowe miejsce do nauki niewielkim kosztem?

Meblowanie pokoju studenckiego to nie lada wyzwania. Musisz wytężyć całe pokłady drzemiącej w tobie kreatywności i wyobraźni, a przy tym wziąć pod uwagę niewielki budżet i zachować zdrowy rozsądek. Nawet jeśli do twojej dyspozycji pozostaje niewielka ilość środków - masz do wyposażenia cały pokój lub nawet kawalerkę, przy czym musisz pomyśleć nie tylko o łóżku i biurku, ale także innych niezbędnych akcesoriach. Jak stworzyć komfortową przestrzeń do wypoczynku oraz do nauki, a przy tym nie wydać na zakupy bajońskiej kwoty?

Pamiętaj, że twój przyszły pokój lub mieszkanie powinno obejmować strefę do pracy oraz przestrzeń w której odpoczniesz po intensywnym wysiłku umysłowym. Jeśli dysponujesz wolnym miejscem przy łóżku - zadbaj o to, by pojawiła się tam niewielka komódka lub kontenerek na którym postawisz lampkę, położysz telefon a do szuflady schowasz wszelkie drobiazgi. W miejscu pracy nie może zabraknąć wygodnego, wyprofilowanego fotela z regulacją wysokości, funkcjonalnego biurka oraz lampy, która odpowiednio oświetli pokój studenta. Inspiracje na aranżację możesz czerpać z mediów społecznościowych bądź magazynów wnętrzarskich.

Jak urządzić wynajmowany pokój?

Aranżacja wynajmowanego mieszkania często jest łatwiejsza i tańsza niż urządzanie własnego lokum, ponieważ na ogół znajdują się tam wszelkie elementy umeblowania. Niezależnie od tego, czy przestrzeń do pracy i strefa wypoczynkowa wymagają nadania indywidualnego charakteru pokazującym twoją osobowość – byś czuł się jak u siebie. Warto zatem zainwestować nieco w elementy dekoracyjne – ramki na zdjęcia, dekoracyjne poduszki czy zasłony, które sprawią, że wnętrze stanie się przytulne i odzwierciedlą twój gust.

Jeśli masz do dyspozycji łóżko – zastanów się, czy nie warto zainwestować w nowy wygodny materac, który przyniesie ulgę plecom. Jeżeli będziesz spać na kanapie, zadbaj o odpowiednie dodatki w postaci miękkiego koca i małych poduszek. Nie tylko dodadzą wnętrzu uroku, ale też przydadzą się podczas snu. Niezwykle ważnymi elementami wyposażenia pokoju studenckiego są również półki, regały, duża komoda (np. komoda 180 cm lub komoda nowoczesna) oraz szafki, w których musisz zmieścić praktycznie wszystko: zarówno książki, jak i ubrania, dodatki i inne drobiazgi. Dopasuj wielkość oraz kolor mebli do metrażu pokoju, uważając by go nie zagracić. Pamiętaj, że zbyt mała przestrzeń nie sprzyja efektywnej nauce. Przestudiuj w internecie poradniki jak urządzić mały pokój studencki - co kupić, a z czego lepiej zrezygnować by urządzić funkcjonalne wnętrze.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mebli i akcesoriów do pokoju studenckiego?

Najczęstsze pytanie zadawane sobie przez przyszłych żaków brzmi: jak tanio urządzić pokój studenta? Odpowiedź zależy od budżetu, jakim dysponujesz. Możesz oczywiście pokusić się o znalezienie mebli na portalach z używanymi przedmiotami do sprzedania bądź oddania, jednak wtedy trudno będzie skompletować spójny kolorystycznie zestaw. Zazwyczaj musisz też przewieźć meble czy dodatki w całości, własnym transportem.

Inną, znacznie wygodniejszą opcją, choć nieco droższą, jest zakupienie sprzętów w sklepie meblowym, który oferuje także sprzedaż dodatków i akcesoriów. Dzięki temu możesz zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne rzeczy w jednym miejscu, a także zamówić przewóz do miejsca docelowego i złożyć je na miejscu.

W trakcie urządzania kąta dla studenta uwzględnić należy również odpowiednie miejsce na sprzęty elektroniczne: laptopa, tablet, ewentualnie telewizor, sprzęt grający i głośniki. Zadbaj o to, by mieć swobodny dostęp do wszystkich gniazdek elektrycznych w pokoju, by uniknąć konieczności przesuwania mebli.

Urządzenie pokoju studenckiego wiąże się z licznymi aranżacyjnymi kompromisami oraz wymaga wcześniejszego przemyślenia i zastosowania wielu sprytnych rozwiązań. Jednocześnie pozwala na wprowadzenie szalonych pomysłów i wykorzystania kreatywności przy doborze mebli oraz dodatków. Warto jednak poświęcić nieco czasu by zyskać przestrzeń, która będzie wygodnym miejscem do nauki, odpoczynku i – oczywiście – spotkań ze znajomymi.

Przykładowe meble i akcesoria do pokoju studenta

Krzesło ADRI CZARNE

Cena regularna:

199,-
Cena najniższa: ,-
Fotel dziecięcy zielony BUZZSEAT

Cena regularna:

119,-
Cena najniższa: 149,-

Cena regularna: 179,-

Krzesło ADRI SZARE

Cena regularna:

199,-
Cena najniższa: ,-
Fotel biurowy LADYROSE

Cena regularna:

299,-
Cena najniższa: ,-
Łóżko z szufladami TAURUS 90x200 cm

Cena regularna:

753,-
Cena najniższa: 919,-

Cena regularna: 919,-