powrót

Pomysł na prezent na Dzień Ojca

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Jaki prezent na Dzień Taty? – to pytanie zadaje sobie dziś na pewno wielu ludzi. Ojciec jest jedną z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka. Warto zadbać, aby poczuł się doceniony, szczególnie w dniu jego święta, które w Polsce przypada na 23. dzień czerwca. Chcąc zadowolić swojego rodzica, dobrze zdecydować się na oryginalny, a przy tym funkcjonalny upominek. Doskonale sprawdzą się rzeczy związane z zainteresowaniami mężczyzny.

Co na prezent na Dzień Ojca?

Poszukując upominku dla taty, warto postawić na coś, czego użyje przynajmniej kilka razy w roku. Praktyczny prezent na Dzień Ojca nie może być jedynie zbierającym kurz na półce, ładnym, lecz zupełnie niepotrzebnym gadżetem czy ozdobą, na którą nikt nie zwróci uwagi. Pamiątka powinna służyć właścicielowi, aby przy każdej okazji przypominała o uczuciach, jakimi darzą go dzieci.

Prezent dla konesera alkoholi

W zależności od rodzaju podawanego napoju należy serwować go w innych naczyniach – wie to każdy miłośnik trunków. W związku z tym tata, który lubi cieszyć się smakiem wytrawnego alkoholu, doceni zakup kieliszków do wina. Na prezent warto wybrać modele wyróżniające się spośród innych szkieł.

Jeśli tata zwykle pije trunki musujące, wybierając prezent na Dzień Ojca, postawmy na wysokie i smukłe szampanki. Z nich bąbelki tak szybko się nie ulotnią. Z kolei miłośnicy czerwonego wina powinni zostać obdarowani kieliszkami z dużą, przypominającą tulipana czaszą. Rodzic woli białe wino? W takim przypadku należy wybrać średnie naczynia na długiej nóżce.

Po kupnie odpowiednich kieliszków można uzupełnić zestaw karafką na wino. Dzięki temu tata będzie mógł serwować swój ulubiony napój na rodzinnych i towarzyskich spotkaniach. Takie naczynie sprawia, że stół zawsze wygląda elegancko. Znawca alkoholi na pewno zauważy, że po przelaniu trunku do karafki, jego smak i aromat nabierają głębi, zaś oko cieszy się barwą i klarownością cieczy.

Wielbiciel mocniejszych alkoholi doceni upominek składający się z kieliszków do wódki. Wybór jest bardzo szeroki, można zdecydować się na modele o różnych pojemnościach. Dostępne są ich wersje ze zdobieniami oraz gładkie. Decyzja, które szkło wybrać, powinna zależeć od tego, jakie upodobania ma obdarowywany tata.

Co kupić, jeśli ojciec woli whisky?

Jeśli tata częściej pije whisky, warto postawić na szkło przeznaczone do tego rodzaju trunku. Popularne są naczynia w kształcie czary. Zwężają się ku górze, co pozwala cieszyć się wyraźnym aromatem alkoholu na chwilę przed degustacją. Do słomkowego napoju, podobnie jak do wina, dobrze mieć karafkę, w której możliwe jest przechowywanie whisky.

Oryginalne szklanki do whisky to coś, co każdy miłośnik mocniejszych napojów powinien mieć w swoim barku. Jeśli tata jeszcze ich nie posiada, to można dać mu właśnie taki upominek. Dzięki temu nie będzie musiał już szukać naczynia, z którego z przyjemnością napije się swojego ulubionego alkoholu. Ciekawym i oryginalnym dodatkiem są kamienie do whisky, które – schłodzone w lodówce bądź zamrażarce – zastępują kostki lodu. Pozwalają schłodzić trunek bez dodawania do niego wody.

Jeśli tata często pije alkohol ze znajomymi lub rodziną, można wręczyć mu zestaw szklanek do whisky. Komplet ozdobi stół, a także pozwoli cieszyć się ojcu i jego gościom smakiem i aromatem trunku.

Upominek dla fanów meczów

Mężczyzna lubiący oglądać mecze, oprócz telewizora, wygodnej kanapy i kilku przekąsek, potrzebuje również naczynia, z którego będzie mógł napić się piwa. Pokal dla taty to dobry prezent, jeśli rodzic nie przepada za spożywaniem napoju prosto z puszki bądź butelki. Ponadto przez przezroczyste ścianki można ocenić barwę wlanej do szkła cieczy. Wysoka szklanka na nóżce pozwoli poczuć się jak w barze. Co więcej, rodzic przygotuje w niej także smaczne drinki.

Kufel czy pokal – co będzie dobrym upominkiem dla ojca? Wszystko zależy od tego, w czym woli spożywać trunki. Kufel bardzo często ma większą pojemność i ciężar. Zwykle zdobiony jest delikatnymi wzorami. Dla zwolenników pszenicznego piwa lepsze będą naczynia wyższe i smuklejsze, z kolei ciemne piwa powinno się podawać w szklankach z grubym dnem.

Wybierając prezent na Dzień Ojca, warto kierować się przede wszystkim tym, co rodzic lubi najbardziej. Tylko to pozwoli znaleźć upominek, który szczerze ucieszy tatę i zapisze się w jego pamięci.