Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Przedpokój

Dywany wracają do łask
Dywany wracają do łask

Pod wpływem mody na "bezdywanoność", która zapoczątkowała kult odkrytych podłóg i połyskliwych płytek, niegdyś będący podstawowym elementem dekoracyjnym większości mieszkań obszerny dywan, został wyparty przez futurystyczne aranżacje. Wydawałoby się, że na dobre, jednak w ostatnich latach obserwuje się stopniowy powrót idei dywanu. Jego zalety są odkrywane na nowo.

Pomysły na aranżacje małego przedpokoju
Pomysły na aranżacje małego przedpokoju

Kiedy urządzamy mały przedpokój, wbrew pozorom czeka nas nie lada wyzwanie. W niedużych mieszkaniach, zwłaszcza w bloku, strefa wejścia często jest jednocześnie korytarzem prowadzącym do pokoi lub stanowi mały kąt poprzedzający kuchnię lub salon. Wszystkie przedpokoje powinny jednak mieścić chociaż kilka podstawowych sprzętów, zaś w przypadku braku przestrzeni zaplanowanie wystroju musi uwzględniać pewien kompromis, pozwalający uniknąć zagracenia wnętrza. Ponadto możemy posłużyć się kilkoma trikami zapewniającymi wrażenie większej przestronności.

Jak urządzić przedpokój - praktyczne rozwiązania
Jak urządzić przedpokój - praktyczne rozwiązania

Zwykło się mawiać, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. W przypadku domu lub mieszkania zdecyduje o nim… przedpokój, czyli pomieszczenie, które może dużo powiedzieć o stylu i guście właścicieli. Wiele osób traktuje aranżację przedpokoju nieco po macoszemu – to błąd! Podpowiadamy, jak go urządzić, aby był funkcjonalny, a nasze cztery kąty już od progu zachwycały gości.