powrót

Przegląd najmodniejszych luster

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Funkcjonalnie urządzone mieszkanie to takie, w którym wygodnie się mieszka i chętnie przebywa. Czego nie powinno w nim zabraknąć? Starannie dobranych dodatków, które nadadzą niepowtarzalny charakter każdemu pomieszczeniu. Warto zastanowić się nad wyborem dekoracji. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie luster nie tylko w łazience i w przedpokoju, ale również w innych pomieszczeniach, ponieważ zwierciadła optycznie powiększają przestrzeń i rozjaśniają wnętrza. Mogą być również niebanalną ozdobą.

Piękne i modne lustra ścienne

Wciąż najpopularniejszymi modelami luster są te przeznaczone do wieszania na ścianie. W pokoju dziennym lustro można umieścić nad kominkiem lub komodą. W jego pobliżu ustawmy wazony lub wysokie świeczniki. Światło świec odbite w szklanej tafli stworzy w pokoju magiczny klimat. Lustro w salonie będzie się również doskonale prezentowało zawieszone nad kanapą. Najlepiej wybrać prostokątny model w szerokiej, masywnej ramie, by powiększył wnętrze i stał się modną dekoracją przyciągającą wzrok.

Dekoracyjne lustra o nietuzinkowych ramach

Stylowe lustra to przede wszystkim piękna rama - to ona wpływa na styl dodatku. Może być wykonana z metalu i ułożona w taki sposób, że będzie przypominała oryginalną rzeźbę. Wyłożona mozaiką, stanie się dodatkiem idealnie dopełniającym wnętrza w stylu orientalnym. Rzeźbione obramowania w złotym kolorze to element charakterystyczny dla stylu klasycznego. Jeśli urządzającym wnętrze nie brakuje kreatywności, doskonałym wyborem dla nich będzie lustro składające się z kilku elementów. Każdą część można umieścić w dowolnym miejscu ściany i stworzyć w ten sposób nietuzinkową kompozycję. W romantycznych stylizacjach świetnie sprawdzi się lustro w ramie imitującej okno w drewnianych okiennicach. Taka dekoracja na pewno będzie przyciągać wzrok.

Lustra stojące

Lustro stojące to oryginalna i funkcjonalna dekoracja, którą warto umieścić w sypialni. Dostępne są modele z ukrytym za lustrzaną taflą schowkiem na biżuterię, co jest bardzo nowatorskim, ale i praktycznym rozwiązaniem. Lustro stojące świetnie sprawdzi się w pokoju starszej dziewczynki lub nastolatki, może być świetnym elementem zabaw podczas spotkań z przyjaciółkami. Dziewczynka może wraz z koleżankami urządzić profesjonalną przebieralnię czy pokaz mody.

Lustra do przedpokoju

Urządzając mieszkanie, należy zadbać również o lustra do przedpokoju, w których można się przejrzeć przed wyjściem z domu, by poprawić kapelusz, beret czy makijaż. Funkcjonalnym meblem, który można postawić w hallu, jest szafa z lustrem lub garderoba wyposażona w zwierciadło. Lustro powinno być na tyle wysokie, by ukazać całą sylwetkę przeglądającej się w nim osoby. Stwarza to możliwość wyłapania wszelkich mankamentów stylizacji przed wyjściem z domu.