powrót

Przegląd prostokątnych stolików i ław

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Niewielkie nowoczesne mieszkania składają się najczęściej z dwóch pokoi: sypialni i salonu połączonego z jadalnią i aneksem kuchennym. W przestrzeni pokoju dziennego koncentruje się życie rodzinne: przygotowywane i spożywane są posiłki, dzieci pod okiem rodziców odrabiają lekcje i wykonują prace plastyczne, a znajomi przesiadują przy kawie i cieście. W salonie, aby można go było nazwać przytulnie urządzonym, powinny znaleźć się funkcjonalne meble. Na listę z obowiązkowym wyposażeniem warto wpisać uniwersalny i niezastąpiony stolik do salonu. Najbardziej popularne są stoliki o kształcie prostokąta. Jaki egzemplarz będzie wyglądał najbardziej stylowo w nowoczesnym salonie?

Prostokątne stoliki

Niewielki stoliczek, który można postawić przy kanapie lub narożniku, sprawdzi się podczas poobiedniej przerwy na kawę – filiżankę z napojem i małą przekąskę można ustawić na blacie. Obok można umieścić wazon z kwiatami, położyć ulubioną książkę i oddać się błogiemu odpoczynkowi. Stolik kawowy ma wiele zastosowań, a modele z szerokim, prostokątnym blatem, pomieszczą wiele niezbędnych przedmiotów. Taki mebel ma różne zastosowania. Można wykorzystać go do grania w gry planszowe czy układania puzzli. Stolik z ciemnym blatem będzie wspaniale wyglądał w salonie i stanowił doskonałe tło dla kompletu kawowego z jasnej porcelany. Miłośnicy ciemnej zastawy powinni pomyśleć o białym meblu, wykończonym na wysoki połysk, na którym idealnie zaprezentują się czarne, matowe kubki. W większości stolików pod powierzchnią blatu została zamontowana specjalna półka, którą można przeznaczyć do przechowywania czasopism, książek czy pudełka chusteczek. 


Wśród prostokątnych modeli stolików o niezastąpionej funkcjonalności, na uwagę zasługuje również chromowany stolik pod laptopa ze szklanym blatem. Można go ustawić przy kanapie i pracować lub relaksować się, siedząc wygodnie z komputerem, który dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Stolik będzie ładnie wyglądał jako podstawa dla dekoracji, gdyż można na nim ustawić świece lub ułożyć figurki czy kwiaty w doniczkach.

Prostokątne ławy

Świetnym rozwiązaniem dla domów, w których panuje nieustanny ruch i tłok, będzie zwiększenie wolnej przestrzeni w salonie. Dodatkowe metry przydadzą się do ustawienia niezbędnych mebli, dlatego doskonałym pomysłem jest wstawienie do pomieszczenia rozkładanej ławy z prostokątnym blatem. Popularne są połączenia białego oraz jasnego drewna lub ciepłego odcienia okleiny z elementami w kolorze wenge. Duży wybór prostokątnych ław sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można dostosować styl mebla do ustawionej w salonie szafki RTV. W większości domów stolik pod telewizor zajmuje centralne miejsce w pokoju dziennym. Nie powinno to dziwić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że mebel jest dostosowany do współczesnych telewizorów i ma około 140 centymetrów długości. Współczesna szafka ma dodatkowe szuflady i przestrzenie do przechowywania, które można zapełnić grami planszowymi czy kolekcją ulubionych filmów.

Dobrze zaaranżowany salon sprawia, że nie chce się z niego wychodzić. Stolik czy ława to podstawowy element umeblowania, warto więc dobrze zastanowić się, zanim podejmiemy ostateczną decyzję .