Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Salon w ciepłych kolorach, czyli beże w nowoczesnej odsłonie

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Beż jest wybierany do salonu przede wszystkim ze względu na swoją naturalność i neutralność. Reprezentuje szczególnie delikatny odcień, który do wnętrz wprowadza równowagę i elegancję. Beż jest łatwy w użyciu, a co więcej, jest odpowiedni, gdy dysponujesz małym metrażem i nienasłonecznionym pomieszczeniem. W tym artykule sprawdzimy, jak stworzyć udane aranżacje salonu w ciepłych odcieniach beżu. Wykorzystasz w nich produkty dostępne w Salonach Agata.

Jak nowocześnie aranżować beż w salonie?

Kupiłaś nowy dom lub mieszkanie albo po prostu chcesz nadać swoim czterem ścianom świeży, bardziej aktualny wygląd? W obu przypadkach zapewne czeka Cię malowanie ścian i zakup nowych mebli. Jeśli padło na klasyczne beże, masz wiele możliwości aranżacji nowoczesnego salonu. Możesz zdecydować się na klasyczny beż, tworząc ciepłe aranżacje wnętrza, pójść raczej w chłodniejsze odcienie, łącząc beże z bielą i szarością lub odważniej postawić na mocniejsze akcenty takie jak pomarańczowy, ceglasty, a nawet fioletowy. W końcu pojęcie „nowoczesny” jest bardzo szerokie. Jedno jest jednak pewne: nowoczesny salon nigdy nie jest pomieszczeniem przeładowanym meblami. Do jego wyposażenia używa się mebli o prostych kształtach i geometrycznych liniach. Beż w salonie może być wprowadzany na wiele sposobów - od tzw. aranżacji total look po charakterne rozwiązania z mocnym akcentem kolorystycznym. W tym artykule znajdziesz wiele inspiracji - mamy nadzieję, że któraś skradnie Twoje serce. Zobacz nasze pomysły na aranżacje ciepłego salonu w odcieniach beżu.

Kolorowa kanapa w salonie

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Czy beże w salonie to trend, który bezpotwornie minął?

Beż przynależy do odcieni brązu - to odcień szarawy, czasem błędnie nazywany jasnym brązem. Jego nazwa wywodzi się z języka francuskiego: przymiotnik beige odnosi się do tkaniny i oznacza „mający naturalny kolor niebarwionej wełny”. We wnętrzach domu lub mieszkania jest absolutnie ponadczasowy, wprowadza spokój, elegancję i dyskrecję. Szeroka gama beżów od lat jest jedną z najchętniej wybieranych zestawień kolorystycznych w salonach. Jest to ponadto podstawowy kolor wielu stylów aranżacyjnych. Salon w jasnych kolorach to cecha charakterystyczna wnętrz w stylu shabby chic, minimalistycznym, klasycznym, boho, ale można z ich udziałem tworzyć także piękne nowoczesne wnętrza. Co więcej, beż, a dokładniej złamana biel o nazwie Perfectly Pale (PANTONE 13-0003) znalazł się wśród dziesięciu inspirujących barw roku 2022 wytypowanych przez Instytut Kolorów Pantone. Oznacza to, moda na beże jest stale silna i nic nie wskazuje na to, byśmy się mieli z nimi wkrótce żegnać.

Salon w ciepłych kolorach ziemi — brązy, pomarańcze, zielenie

Kolory Pantone 2022 ogłoszone na zeszłorocznym londyńskim Fashion Week szybko pojawiły się we wnętrzach. Mimo że kolorem roku wybrano niebiesko-fioletowy Very Peri - który doskonale sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach - wśród dziesięciu inspirujących barw pojawiły się inne: brązowy, pomarańczowy i zielony. To zestawienie kolorystyczne stworzy w pokoju przytulną przestrzeń w jednym z najmodniejszych stylów tego roku: japandi i retro.

Beżowy salon

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Choć styl japandi pojawił się już w 2020 roku, a prawdziwe triumfy święcił w 2021 roku, rządzi również w tegorocznym wystroju i z pewnością utrzyma swój status w kolejnych latach. Japandi to styl hybrydowy, który łączy japońską elegancję ze skandynawskim pragmatyzmem. Aranżacja jest minimalistyczna, odpowiednio wyważona i bardzo estetyczna. Tło stanowią ciepłe, jasne barwy przeplatane śmielszymi akcentami. W tego typu wnętrzu znajdziesz zatem oliwkową zieleń, głęboki, ciepły brąz oraz pomarańczową ochrę. Aranżacje na salon w ciepłych kolorach w stylu japandi najczęściej obejmują elementy bazowe jak beżowe ściany i drewniana podłoga. Drewno może się pojawić również w postaci dekoracyjnych paneli, np. ściany akcentującej za kanapą czy telewizorem. Szukaj kanapy w odcieniach beżu, która niejako stopi się z tłem. Atmosferę japandi stworzą dodatki jak koce czy poduszki. Szeroki wybór koców i narzut oraz poszewek i poduszek dekoracyjnych w odcieniach brązu, zieleni i pomarańczowego znajdziesz w Salonach Agata. W aranżacjach japandi unikaj jednak nadmiaru zarówno dekoracji, jak i mebli. Wybierz tylko te, które wynikają z potrzeby wygody i przytulności.

Na nieco więcej koloru możesz sobie pozwolić w nowoczesnych aranżacjach salonu z nutą retro. Również tutaj barwę bazową stanowi beż, ale wnętrze jest zdecydowanie żywsze, weselsze i odważniejsze. Sprawdzą się meble tapicerowane w kolorze butelkowej zieleni, ale także w finezyjnym odcieniu czerwonego wina. Uwagę zwracają wszelkie nasycone i odważne kolory, które mogą pojawiać się w formie różnych wzorów, zwłaszcza dużych - geometrycznych lub roślinnych. Warto - za typami Pantone - wybrać takie ciepłe kolory do salonu jak terakota, ochra, winery (odcień bordo) czy green bee (zieleń rodem z lat 70.). Razem tworzą niezwykle intrygującą aranżację, ale wciąż oscylują wokół ciepłych kolorów ziemi.

Salon w kolorach beżu

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Minimalistyczny salon w ciepłych kolorach — pomysł na beże w zestawieniu total look

Aby urządzić nowoczesny salon w ciepłych kolorach, nie musisz zawsze stawiać na śmiały akcent kolorystyczny. Pomieszczenie w całości urządzone w beżu jest eleganckie, ale niezwykle przytulne. Możesz również stworzyć całe monochromatyczne mieszkanie w kolorach ziemi albo przynajmniej przestrzeń łączoną, np. salon z kuchnią w ciepłych kolorach. Jesteśmy przekonani, że będziesz w takiej przestrzeni czuć się wspaniale, ponieważ spójność tonalna zawsze zapewnia harmonijną i gustowną aranżację. Co najważniejsze, wnętrza utrzymane w cielistych barwach są uniwersalne i klasyczne, co oznacza, że będą ponadczasowe i szybko się nie znudzą. W przeciwieństwie do kolorowych wnętrz, jasne i monochromatyczne pokoje tworzą przestrzeń na zmiany, którą możesz urozmaicać i dodawać charakteru dodatkami tak często, jak tego potrzebujesz.

Wracając jednak do salonu w estetyce total beige, warto zacząć od elementów bazowych. Kolory ścian postaraj się dopasować do podłóg - najlepiej, jeśli te występują w jasnym wybarwieniu, nawet wchodzącym w szarości. Na ścianę akcentującą możesz wybrać panele drewniane pasujące do podłogi lub tapetę, na której widnieje duży wzór. Następnie dobierz odpowiednie meble: kanapę i drewniany stolik kawowy z beżowym krzesłem, a poniżej duży dywan do salonu np, włochaty dywan beżowy, czyli np. beżowy dywan Shaggy. W Salonach Agata do wyboru masz niezliczoną ilość beżowych produktów do salonu. Pamiętaj, że w monochromatycznym pomieszczaniu nie będzie nudno, jeśli będziesz operować różnorodnymi fakturami i odcieniami tonalnymi. Beż ma niezliczenie wiele stopni nasycenia: może wchodzić w szarość, żółć czy róż, a ich połączenie na pewno stworzy doskonały mariaż.

Salon w ciepłych kolorach

Salon w ciepłych kolorach - podsumowanie

W aranżacji wnętrz preferujesz ciepłe beże, ale kojarzą Ci się wyłącznie z klasycznymi, staroświeckimi wnętrzami? Bez obaw, beż to kolor ponadczasowy, który sprawdza się także w salonach nowoczesnych. Pamiętaj, że aktualna sztuka wnętrzarstwa polega na minimalistycznym podejściu do aranżacji, skupiając się na przedmiotach wyższej jakości. W odróżnieniu od nie tak dawno panującej „bylejakości” napędzanej przez konsumpcjonizm, obecnie bazuje się na dewizie „mniej znaczy więcej”. Hołduje się też rozwiązaniom bliskim naturze. Odnajdujemy w nich niezbędny spokój i harmonię, których tak bardzo nam potrzeba w szaleńczym trybie życia. Urządzając salon w kolorach ziemi, możesz stworzyć piękne, nowoczesne wnętrza, które będą Twoją osobistą oazą spokoju. Mamy nadzieję, że w tym artykule udało Ci się znaleźć inspirację na nowoczesny salon w ciepłych kolorach beżu. Która z nich skradła Twoje serce?