powrót

Szafa narożna do pokoju dziecka - praktyczne porady i rozwiązania.

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Wystrój pokoju dziecięcego powinien uwzględniać przede wszystkim niski wzrost oraz zainteresowania jego właściciela. Odpowiednio dobrane mebelki powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i przyjazne dzieciom. Jednym ze sposobów na aranżację niewielkiej przestrzeni pokoju dziecięcego jest wygodna w użyciu szafa narożna.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo ponad wszystko

Szafa w pokoju dziecka powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby maluchowi łatwo było sięgać po swoje rzeczy. Ważne jest, aby zarówno dziecięce szafy ubraniowe, jak i te przeznaczone do przechowywania zabawek i książek, miały przyjazny wygląd oraz odpowiednie wymiary. Im prostszy będzie dostęp do półek, a kanty łagodniej zaokrąglone, tym bezpieczniej i przyjemniej będzie się z nich korzystało naszym pociechom. Funkcjonalne i wykonane z wysokogatunkowych materiałów szafy do pokoju dziecięcego są niezbędnym elementem pokoju malucha. Proponujemy Państwu niezwykle pojemne szafy narożne. Są one praktycznym rozwiązaniem dla osób, które na niewielkiej przestrzeni chcą pomieścić wiele rzeczy. Szafa w wersji narożnej może zająć dowolny róg pomieszczenia. Wybierając mebel tego typu, mogą Państwo mieć pewność, że efektywnie wykorzystają dostępną przestrzeń. We wnętrzu szafy znajdują się wygodne półki i praktyczne szuflady ułatwiające utrzymanie porządku. Można w nich ułożyć ubrania albo inne sprzęty. Mebel jest odpowiedzią na potrzeby dzieci, dlatego korzystanie z niego nie powinno sprawić najmłodszym żadnego kłopotu.

Modny, atrakcyjny wygląd

Odpowiednio dobrana kolorystyka szaf i regałów do pokoju dziecięcego sprawia, że przestrzeń zyskuje na atrakcyjności. Dla niektórych być może najlepszą opcją są meble w odcieniach bieli, ponieważ bez trudu można je dopasować do różnokolorowych ścian i dodatków, takich jak poszewki na poduszki, koce, dywaniki i ozdoby na ścianach.

Liczy się przecież dobra zabawa!

Dzieci chętniej spędzają czas na zabawie w swoich pokojach, jeśli te umeblowane zostały odpowiednio do ich potrzeb i oczekiwań. Tu ważną rolę odgrywa oczywiście funkcjonalność i bezpieczeństwo, jednak nie mniej ważnym aspektem jest właśnie kolor mebli, precyzja ich wykonania i kształt półek – jednym słowem przemyślany design. Salony Agata oferują szafy narożne, które łączą w sobie wszystkie te cechy. Ich drzwi z łatwością się otwierają, a wysokiej klasy materiały z których szafy są wykonywane są w stanie wytrzymać naprawdę wiele.

Odpowiednio zaaranżowane wnętrze pokoju dziecka powinno być wyposażone w specjalne meble, które zaprojektowano z myślą o najmłodszych. Dziecko, korzystające z odpowiednio dopasowanych półek i szaf, może dzięki nim rozwijać swoją samodzielność. Dbając o wystrój wnętrza pokoju dziecięcego i mając na uwadze potrzeby najmłodszych, wspomagamy tak naprawdę ich prawidłowy rozwój.

Innym, praktycznym rozwiązaniem, tak do pokoju dziecięcego, jak i tego dorosłych, są funkcjonalne szafy przesuwne. Oferujemy ponadto bogaty wybór innych rodzajów szaf: szafki nocne, szafy do sypialni. Atrakcyjna dla wystroju Państwa mieszkania może okazać się również szafa z lustrem.