powrót

Szafa z lustrem czy bez lustra?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Wybór szafy, z lustrem czy bez niego, w dużej mierze zależy od wielkości pomieszczenia, w którym ma stanąć mebel. Zastanówmy się wspólnie, jaką szafę wybrać – które kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego mebla?

Szafa z lustrem sposobem na ciasne mieszkanie

Szafy z lustrem stanowią dzisiaj ważny element wyposażenia wnętrz. W żadnym domu nie powinno przecież zabraknąć ani pojemnej szafy, ani lustra. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla małych sypialni i korytarzy, choć i na dużych powierzchniach mogą one okazać się bardzo praktyczne. Wiele zależy od tego, czy lubimy przestronne przestrzenie. Szafa z lustrem pozwala bowiem zaoszczędzić miejsce. Fronty takich modeli są, z jednej strony, bardzo eleganckie, z drugiej zaś, jeśli zdecydujemy się na zakup takiej właśnie szafy, nie potrzebujemy już wieszać dodatkowo lustra na ścianie. Tym sposobem oszczędzamy miejsce, a ponadto zyskujemy wrażenie przestrzeni powiększonej o dodatkowe metry – lustro odbija część pokoju i optycznie go powiększa. Szafa lustrzana, zarówno ta wbudowana, jak i postawiona w małym pomieszczeniu, wizualnie je powiększa, a nawet rozświetla. Jeśli pokój sprawia wrażenie ciasnego, szafa z lustrem zniweluje to nieprzyjemne wrażenie. Stawiając naprzeciwko niej elementy dekoracyjne, na przykład kwiaty, zyskamy niepowtarzalny klimat. Ponadto, decydując się na ten mebel, zaoszczędzimy miejsce na ścianie, na której może zawisnąć piękny obraz. Jeśli szafa umiejscowiona będzie w przedpokoju, lustro posłuży całej rodzinie i wszyscy swobodnie będą mogli się w nim przeglądać przed wyjściem z domu.

Zalety szaf z lustrem i przesuwnymi drzwiami

Szafy z lustrem to najczęściej szafy przesuwne. W zależności od projektu lustro może zajmować całą powierzchnię frontowej ściany mebla lub tylko jej część w formie dekoracyjnego pasa. Dzięki przesuwanym drzwiom ten rodzaj szafy zajmuje jeszcze mniej miejsca, przy czym nie traci ani na pojemności, ani na atrakcyjności. Jest dokładnie przeciwnie – wszystkie szafy do sypialni, zarówno przesuwne, jak i z lustrem, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pomieścić wiele różnych przedmiotów. Przesuwne drzwi znacznie ułatwiają dostęp do wnętrza, a sięganie po różne rzeczy staje się po prostu łatwiejsze.

Duża szafa z lustrem zamiast osobnej garderoby

Większe modele szaf z lustrem i przesuwnymi drzwiami mogą śmiało zastępować garderobę. Praktyczne półki i przegrody, szuflady, wieszaki na płaszcze i kurtki, a także te przeznaczone do przechowywania akcesoriów, takich jak paski, apaszki i torebki, zostały w dużej szafie rozplanowane tak, aby każdy domownik znalazł w niej to, czego w danej chwili potrzebuje. Odpowiednio zagospodarowany środek mebla daje mnóstwo możliwości przechowywania rzeczy zarówno codziennych, jak i rzadko używanych, a także tych sezonowych.

Wszystkie meble oferowane przez Salony Agata zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Oprócz proponowanych szaf z lustrem dostępne są także inne modele: specjalne szafy do pokoju dziecięcego, praktyczne szafy narożne, a także wiele innych interesujących rozwiązań dla każdego domu i mieszkania.