Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Tkaniny łatwoczyszczące - tapicerka, którą można czyścić wodą

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Meble wypoczynkowe obite tkaniną dodają ciepła i przytulności, pasują do każdego stylu wnętrza i dają duże możliwości aranżacyjne. Nic dziwnego, że stanowią najpopularniejsze rozwiązanie podczas urządzania salonu.

Ich słabym punktem jest jednak podatność na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Szczególnie ta pierwsza wada może być uciążliwa, gdy mamy małe dzieci albo trzymamy w domu zwierzęta. Częste czyszczenie wpływa negatywnie na trwałość tapicerki. W takiej sytuacji niektórzy decydują się na ciemne tkaniny obiciowe, na których brud jest mniej widoczny. Jednak ciemne meble nie do wszystkich aranżacji pasują, nie każdy jest też ich zwolennikiem. Czy istnieje jakieś wyjście z tej sytuacji? Czym kierować się podczas wyboru mebli takich jak komplet wypoczynkowy lub narożnik tapicerowany?

Nowoczesne materiały obiciowe

Warto zainteresować się innowacyjnym rozwiązaniem, jakie stanowią nowoczesne tkaniny obiciowe. Podczas ich produkcji zastosowano specjalną technologię – ich włókna zostały pokryte cienką warstwą środka, który wzmocnił je i ograniczył niebezpieczeństwo głębokiego wnikania w nie zabrudzeń. Warstwa nanocząsteczek sprawia, że tkanina jest chroniona nie tylko przed zabrudzeniem, ale też przed wytarciem, co znacznie wpływa na trwałość obicia – m. in. na odporność na promieniowanie ultrafioletowe, wytrzymałość na rozciąganie oraz ścieralność (podawaną w liczbie cykli, czyli tarć, jakie wytrzymuje materiał).

Zalety nowoczesnych tkanin obiciowych

Główną zaletę tapicerki wykonanej z tego typu tkanin, poza wysoką jakością, stanowi jej funkcjonalność – niezwykle łatwo się ją czyści. Nowoczesne tkaniny obiciowe to bowiem tkaniny wodoodporne i zmywalne. Zastosowana technologia chroni powierzchnię mebla przed wnikaniem płynów. Zabrudzenie wystarczy szybko wytrzeć papierowym ręcznikiem, a następnie – w razie potrzeby – przetrzeć szmatką lub gąbką nasączoną samą wodą. Trudniejsze plamy (np. po kawie, winie, herbacie soku czy czekoladzie) lub te, których nie zauważymy do razu i zdążą zostawić wyraźny ślad, usuniemy wodą z dodatkiem mydła. Tu naprawdę istotna jest szybkość reakcji, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że zabrudzenie da się całkowicie usunąć. Z niektórych tkanin ślady po kredkach i długopisie usuniemy za pomocą zwykłej gumki do ścierania. Czyszczenie tapicerki jeszcze nigdy nie było tak proste, prawda?

Wszystko to sprawia, że możemy zdecydować się na wymarzone meble wypoczynkowe do salonu, nie martwiąc się o szybką konieczność ich wymiany z powodu zabrudzeń czy zniszczeń. To idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi. Nie od dziś wiadomo, że efekty radosnej twórczości maluszków często kwalifikują całe mieszkanie do remontu, a brudne rączki odciśnięte na fotelu czy sofie, plamy po ulubionym soczku albo ozdobiona mazakami tapicerka to zmora większości rodziców. Tkaniny łatwoczyszczące to również doskonała propozycja dla miłośników zwierząt – nie musimy się już obawiać śladów błota na kanapie, kiedy nasz czworonożny przyjaciel zaraz po spacerze postanawia na nią wskoczyć, a także dla osób, które często zapraszają gości – przyjęcia wiążą się zazwyczaj z ryzykiem zaplamienia tapicerki kawą czy alkoholem.

Wbrew pozorom omawiane tkaniny obiciowe są miękkie, elastyczne, oddychające, przyjemne w dotyku i na pierwszy rzut oka naprawdę niczym nie różnią się od tradycyjnej tapicerki. Dostępne są różne faktury i kolory, dzięki czemu zestaw wypoczynkowy bez trudu dopasujemy do aranżacji salonu. Co ważne, w końcu nie musimy rezygnować z jasnych barw na rzecz funkcjonalności. Niemal każdy mebel tapicerowany dostępny w naszej ofercie można zamówić w wersji z obiciem z materiałów łatwoczyszczących – odwiedź najbliższy salon Agata i dowiedz się więcej.