powrót

Ultra Violet – modne aranżacje z kolorem roku Pantone

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Przez lata obserwujemy zmieniające się trendy w wielu dziedzinach życia. Tak też się dzieje we wnętrzarstwie. I nie chodzi tylko o sam design mebli i elementów dekoracyjnych, ale także o kolorystykę całych wnętrz. Pamiętamy modę na białe ściany, pamiętamy ostatnie lata, które upływały w pastelowych barwach. W tym roku nadszedł czas zmian, a z nimi mocne kolory z ultra violetem na czele.

Każdego roku Instytut Pantone wybiera i ogłasza najmodniejszy kolor, który będzie królować przez najbliższych kilka sezonów. W tym roku zdecydowano, że będzie to ultra violet, kolor mocny, zdecydowany, który jest uznawany za symbol indywidualizmu i kreatywności. Kojarzony jest on często z wszechświatem, a jako kolor wielkiej inspiracji, sprzyjający poszerzaniu granic wyobraźni, do tej pory często wykorzystywany był podczas praktyk medytacyjnych. Ultra Violet sprzyja też relaksowi, pozwala się wyciszyć i choć trochę oderwać się od codziennych problemów.

Modne aranżacje wnętrz

Z pozoru wydaje się, że aranżacja wnętrza z wykorzystaniem tego koloru to zadanie niezwykle trudne. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że jest to kolor mocny, dość ciemny i bardzo łatwo może zdominować całe wnętrze. Trudno bowiem liczyć na to, że tak silna barwa nie opatrzy się dość szybko, a my zostaniemy z wizją kolejnej zmiany wystroju wnętrza. Są na to jednak sposoby.

Ultra Violet to kolor, który znakomicie komponuje się z szarościami, beżami i z bielą. Wystarczy więc umiejętnie go połączyć, a otrzymamy efekty, które zaskoczą nas swoim śmiałym, a jednocześnie pięknym i modnym wyglądem. Jeśli pomalujemy jedną ścianę w pomieszczeniu na ten zdecydowany kolor, to pomieszczenie nabierze zupełnie innego charakteru, ale należy je uzupełnić o jakiś większy element wystroju wnętrza, który będzie tworzył niezbędną równowagę w pomieszczeniu. Doskonałym rozwiązaniem będzie tu fotel, korespondujący z kolorem ściany lub nieco większa sofa, która podkreśli oryginalną kolorystykę wnętrza.

Tak przemyślane, modne aranżacje salonu można także uzupełnić wieloma ciekawymi drobiazgami, które podkreślą najmodniejszy trend kolorystyczny wnętrzarstwa. W tym miejscu wiele osób się zdziwi, ale można to zrobić, ustawiając w pomieszczeniu chociażby dwa lub trzy storczyki w kolorze ultra violetu, a ten prosty zabieg przyniesie zaskakująco dobry efekt.

Równie modne aranżacje mieszkań

Jeśli nie masz jednak ochoty na tak duże zmiany, nie chcesz przemalowywać swojego mieszkania, ani zmieniać mebli, a podoba Ci się ultra violet, zawsze możesz postawić na dodatki. Wybieraj drobne sprzęty, takie jak chociażby podnóżek, który znakomicie wprowadzi do salonu modny, kolorystyczny akcent. Postaw na tkaniny w tym pięknym kolorze, a tu jest naprawdę spore pole do popisu.

Nie kupuj więc nowej sofy, ale tę która już stoi w salonie, albo łóżko w sypialni przykryj piękną narzutą w najmodniejszym kolorze. Siedząc wygodnie na fotelu możesz śmiało przewiesić przez oparcie fioletowy koc, a na siedzisku położyć dobraną kolorystycznie poduszkę. Co powiesz na fioletowy obrus na stole w jadalni? Blask świec jeszcze bardziej wyeksponuje zalety tego koloru, wprowadzając do pomieszczenia magiczny nastrój.

Z kolei w sypialni można zdecydować się na nową pościel w kolorze ciemnego fioletu, a to już uczyni to pomieszczenie niezwykle modnym. I pamiętajcie o kwiatach, które dość łatwo można znaleźć w kolorze fioletu. Kwiaty są pięknymi, naturalnymi akcentami umożliwiającymi nam łatwe i przyjemne podążanie za modą.