powrót

Wielkanocne dekoracje pełne blasku

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Pastelowe kolory, tradycyjne motywy, radosne ozdoby – Wielkanoc to święto pełne barw i pięknych kwiatów. Wiosenna aura sprzyja tworzeniu wyjątkowych ozdób, które podkreślą świąteczną atmosferę w czasie spotkań z bliskimi. Przygotowaliśmy kilka inspiracji, które z łatwością pozwolą wyczarować efektowne dekoracje na Wielkanoc.

Ozdoby wielkanocne do salonu

Dekoracje na Wielkanoc wprowadzają do wnętrza niepowtarzalny klimat, w szczególny sposób akcentując radosny i wiosenny charakter nadchodzących świąt. Jedną z najbardziej charakterystycznych wielkanocnych dekoracji jest wianek – zielone gniazdko wypełnione jajkami czy pisankami pięknie przystroi blat komody lub stolika kawowego. Taką dekorację możemy zawiesić również na drzwiach wejściowych lub obok kominka. Wianek ozdobiony wiosennymi motywami to także doskonały pomysł na upominek, który zabierzemy ze sobą, odwiedzając rodzinę lub przyjaciół. Wielkanocne stroiki można przygotować własnoręcznie z wikliny i świeżych kwiatów lub zakupić w gotowej formie – wykonane z tworzywa sztucznego będą o wiele trwalsze, a solidne wykonanie sprawi, że wykorzystamy je w kolejnych sezonach.

W kreowaniu świątecznej aranżacji niezwykle pomocne są ceramiczne figurki. Tradycyjnym wiosennym motywem pełnym niekwestionowanego uroku jest kaczka, nieodłącznie kojarząca się z sielskim klimatem polskiej wsi. Z jej pomocą wprowadzimy do salonu odrobinę rustykalnego, a zarazem świątecznego nastroju. Aby stworzyć ciekawą dekorację na Wielkanoc, figurkę wystarczy ustawić na białym obrusie obsypanym mchem i przystrojonym piórkami. Doskonałą podstawką będą również drewniane pieńki, które możemy rozłożyć na komodzie zamiast bieżnika.

W towarzystwie kaczki nie powinno zabraknąć jajek – w tej konwencji zamiast barwionych pisanek możemy postawić na prawdziwe lub sztuczne jajka przepiórcze utrzymane w ich naturalnej kolorystyce. Szukając inspiracji z nutą glamour, warto zaopatrzyć się w połyskujące szklane i porcelanowe figurki. Subtelnym, ale jednocześnie intrygującym zestawieniem będzie połączenie bieli i srebra – klasyczne, a jednocześnie mocno wyróżniające się wśród żywej kolorystyki wielkanocnych dekoracji.

Wielkanocne bukiety i dekoracje w wazonie

Wielkanoc to czas odrodzenia, które wiosną obserwujemy zwłaszcza w przyrodzie. Trudno zatem wyobrazić sobie święta bez dekoracji pełnych roślinnych akcentów. Aby uniknąć przesuszonych liści czy opadających płatków, warto skorzystać z doskonałej alternatywy jaką stanowią sztuczne kwiaty. Wykonane z wysokiej jakości materiałów do złudzenia przypominają prawdziwe rośliny, a co najważniejsze można ustawić je w każdym miejscu bez obawy, że zwiędną.

Sztuczne kwiaty w elegancki sposób zaprezentują się w wysokich transparentnych naczyniach, tworząc efektowne dekoracje na Wielkanoc i dodając wnętrzom świeżości charakterystycznej dla wiosennych świąt. Aranżację ze sztucznymi kwiatami dopełnią ozdobne figurki w postaci kurczaczków oraz zajączków. Pastelowe dekoracje podkreślą wiosenną atmosferę, a ich połysk nada aranżacji niepowtarzalny szyk.

Dekoracje na Wielkanoc z rzeżuchą

Rzeżucha wzbogaca smak świątecznych potraw, jest pełna witamin, a niektórzy wierzą, że zwiastuje także szczęśliwe życie. To jedna z najpopularniejszych roślin symbolizujących nadejście Wielkanocy. Aby rzeżucha zdążyła wyrosnąć, wielkanocne dekoracje należy przygotować około tydzień przed świętami. Niektóre z nich są naprawdę bardzo proste. Rzeżuchę wystarczy zasadzić w skorupkach po jajkach – zarówno tych prawdziwych, jak i ceramicznych, dzięki którym przygotujemy fantastyczne pastelowe dekoracje na Wielkanoc. Niezwykle elegancko i efektownie rzeżucha prezentuje się też na szklanych półmiskach oraz paterach. Elegancka, srebrzysta patera obsiana rzeżuchą doda uroku klasycznie urządzonym wnętrzom. Miłośnicy niebanalnych dekoracji na Wielkanoc mogą zdecydować się także na metalową paterę, na przykład w kształcie liścia.

Fantastyczne zielone dekoracje na Wielkanoc przygotujemy dzięki osłonkom na doniczkę, wykończonym ażurowym zdobieniem. W ich wnętrzu wystarczy umieścić kępki sztucznej trawy, aby wprowadzić do mieszkania wiosenną świeżość. Kompozycje na bazie rzeżuchy czy sztucznej trawy stanowią fantastyczne tło do wyeksponowania ceramicznych jaj, ptaszków, królików i innych nastrojowych ozdób.