powrót

Wiosenny powiew świeżości w mieszkaniu - najmodniejsze dekoracje

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Wiosna to w domu zazwyczaj czas generalnych porządków. Mycie okien, przywrócenie ładu w szufladach oraz lekkie przeorganizowanie przestrzeni sprawia, że domownicy otrząsają się ze snu zimowego i otwierają na wiosenną rzeczywistość. Wiosna we wnętrzu mieszkania pojawia się jednak nie tylko za sprawą porządków, ale przede wszystkim poprzez dekoracje wprowadzające tak potrzebny po zimowym letargu powiew świeżości. 

Donice i wazony 

Dekorowanie mieszkania na wiosnę powinno w głównej mierze opierać się na dodatkach nawiązujących do natury. Budząca się do życia przyroda za oknem może być świetną inspiracją do wyposażenia domowych wnętrz w odświeżające elementy. W tym radosnym okresie warto ozdobić mieszkanie kwiatami - ciętymi lub doniczkowymi. Świeży, kwiatowy akcent należy jednak odpowiednio wyeksponować. W tym celu warto wyposażyć się w donice i wazony.

Wiosna jest królową pastelowych kolorów, dlatego też warto pokusić się o donice w odcieniach delikatnego różu, klasycznej bieli czy niezmiennie modnej mięty. Okrągłe modele będą świetnym miejscem dla kolorowych hiacyntów. Natomiast plastikowe donice podłużne z fantazyjnymi wykończeniami koronkowymi doskonale sprawdzą się do zasadzenia rzeżuchy. Modnym dodatkiem będą miedziane osłonki dekoracyjne na nóżkach lub eleganckie misy na kwiaty łączące czerń ze złotem.

Przyciągającym wzrok rozwiązaniem są donice z motywami kwiecistymi czy wzorami etnicznymi. Ciekawym wyborem będzie także podwójna doniczka na wiosenne zioła, gliniana osłonka dekoracyjna czy też nietuzinkowa donica w kształcie nadgryzionego plastra brzozowego pnia.

Nie tylko kwiaty doniczkowe będą doskonałymi dekoracjami na wiosnę 2020. Kwiaty cięte również mogą stanowić piękną ozdobę wnętrza. Warto zatem zaopatrzyć się w wazon, aby odpowiednio je wyeksponować. Rynek flakonów do kwiatów zdecydowanie przyciąga swoją różnorodnością. W ofercie znaleźć można bowiem proste, szklane modele o kształtach pociągłych, kulistych i pękatych, ale także wazony ceramiczne czy metalowe. Wnętrza glamour można wzbogacić w produkty zdobione lustrzanymi koralikami, natomiast mieszkania bazujące na stylu industrialnym będą doskonałym miejscem dla wazonów z tłoczeniami geometrycznymi czy dla flakonów o szorstkiej strukturze.

Okno z powiewem wiosny

Tekstylia okienne są nieodłącznymi dekoracjami domu na wiosnę. Dzięki nim można odświeżyć i odmienić nieco wyblakłe przez zimę wnętrze. Wiosenne firanki bazują nie tylko na odcieniach niebieskiego i zielonego. Osobom bardziej odważnym do gustu przypadną odcienie jaskrawej fuksji, neonowej żółci czy ekspresyjnego turkusu. Warto rozważyć także zakup zasłon z nadrukiem liści. Takie ozdoby okienne będą świetnym podkreśleniem nadchodzącej cieplejszej połowy roku.

Wiosenne figurki

Do najmodniejszych dekoracji na wiosnę, którymi można urozmaicić wnętrze regału czy powierzchnię komody, zalicza się różnego rodzaju figurki ozdobne. W przytulnych wnętrzach doskonale sprawdzą się pastelowe i dekoracyjne napisy motywujące, wykonane z lakierowanego lub bielonego drewna. Pomieszczenia warto wzbogacić o oryginalne rozwiązania - dobrym wyborem mogą okazać się figurki w postaci szklanych wiśni czy gruszek i jabłek pokrytych powłoką metalizującą.

Ozdoby wielkanocne

Temat dekoracji do domu na wiosnę idealnie zbiega się z Wielkanocą. Dlatego też ozdoby wiosenne często nawiązują do motywów związanych ze świętami . Do wyboru mamy porcelanowe jaja z tłoczonymi wzorami i kurczaki w odcieniach pastelowych błękitów i żółci, ale także w eleganckiej tonacji złota i srebra. W przypadku wnętrz w wiejskim klimacie, świetną dekoracją mogą okazać się także ceramiczne zające z drucianymi uszami.

Dość oryginalnym, ale także bardzo funkcjonalnym dodatkiem będzie pojemnik w kształcie skorupki jajka wielkanocnego, który można wypełnić czekoladkami w kształcie pisanek.

Wiosenne ozdoby w mieszkaniu sprawią, że wszyscy domownicy poczują zbliżający się czas tej wyczekiwanej pory roku. Pogodne dekoracje będą nie tylko doskonałym akcentem na wielkanocnym stole, ale stworzą także motywujący powiew świeżości w każdym domu przez cały okres wiosenny.