powrót

Zestawy kawowe oraz akcesoria, które każdy fan kawy powinien mieć w domu

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Filiżanki, spodki, kubki, kubeczki… kiedy zapraszamy do siebie gości, czy to w dzień powszedni, czy przy zaistnieniu jakiejś konkretnej okazji, jak święta lub urodziny, pragniemy, aby zaserwować kawę w ładnych, estetycznych naczyniach. Sami również pragniemy celebrować poranne picie kawy, ciesząc się smakiem, aromatem i estetyką naczynia, w którym przyrządzimy budzący do życia napój.

Co zatem warto zakupić, by móc się cieszyć doskonale przyrządzonym, aromatycznym płynem?

Szykowna zastawa czy oryginalny zestaw?

Uroczystości rodzinne czy spotkania w gronie przyjaciół często zaczynamy od filiżanki kawy lub herbaty. Możemy wybrać zastawę stołową klasyczną, pełną elegancji, jeśli nasze mieszkanie zaaranżowane jest w stylu klasycznym bądź angielskim lub dworkowym. Takie filiżanki czy kubki będą utrzymane w odcieniach bieli, ze złotą obwódką wokół krawędzi, ozdobione delikatnymi, złoconymi ornamentami lub motywem kwiatowym. W nowoczesnej stylistyce doskonale sprawdzą się ceramiczne bądź porcelanowe naczynia nie tylko w bieli, ale także w intensywnych kolorach. W ostatnich sezonach na popularności zyskały transparentne filiżanki i szklanki o podwójnej ściance, bądź wyróżniające się niezwykłą formą.

Kawiarki

Jeżeli ekspres do kawy to dla Ciebie zbyt duży wydatek, idealnym rozwiązaniem, zaczerpniętym wprost z włoskiej kuchni, jest kawiarka. Została ona opatentowana w 1933 roku i jest, oczywiście, wynalazkiem rodem ze słonecznej Italii, ojczyzny kawy. Tradycyjne kawiarki były wytwarzane z aluminium, te współczesne produkuje się również ze stali. Aby przyrządzić kawę należy dolną część zalać wodą , a sitko, które jest częścią konstrukcji, napełnić świeżo zmieloną kawą. Jako że kawiarka działa niskociśnieniowo, jedynie delikatnie wygładzamy warstwę kawy. Następnie skręcamy dokładnie całość i stawiamy na najmniejszym palniku, podgrzewając na wolnym ogniu. Potem możemy się tylko cieszyć aromatem świeżo zaparzonej kawy. Świeżo i tanio!

Termosy i kubki termiczne

Jesteś śpiochem i nie lubisz wstawać wcześnie, a mieszkanie opuszczasz rano w biegu i nie masz czasu spokojnie wypić kubka porannej kawy? Pomyśl o zakupie termosu lub kubka termicznego, dzięki którym przyrządzony jeszcze w domu czarny napar możesz zabrać ze sobą do samochodu lub autobusu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy chłód na zewnątrz daje się we znaki. Wtedy gorący napój rozgrzeje i przyniesie ukojenie.

Szeroki wachlarz produktów związanych z piciem kawy pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających kawoszy. Filiżanki czy kubki z powodzeniem możesz dobrać tak, aby były perfekcyjnie dopasowane do Twojej jadalni. Kawiarki, termosy, spieniacze do mleka, pojemniki na kawę – każde z tych akcesoriów sprawi, że przyrządzenie pobudzającego do działania napoju będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.