Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Jadalnia

4662 w tej kategorii

Stoły

Krzesła

Hokery

Komody

Witryny

Półki

Lustra

Dodatki

Jadalnia

Choć tradycja rodzinnych obiadów nieco wygasła w naszej kulturze, jadalnia nadal jest miejscem rodzinnych spotkań i rozmów wielu pokoleń członków rodziny. Dzięki swej lokalizacji, którą niemal zawsze jest strefa dzienna i najbardziej centralna część domu, jadalnia wraz z salonem, jest miejscem, w którym spędza się najwięcej czasu, a w niektórych domach wręcz nieustająco tętni życiem. 

Główną część jadalni tradycyjnie zajmuje stół. W zależności od upodobań domowników oraz dostępnej przestrzeni w jadalniach ustawiane są stoły okrągłe, kwadratowe lub prostokątne (na cztery, sześć, lub osiem osób) rozkładane lub nie. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli stołów, wykonanych z różnych materiałów oraz w rozmaitym wzornictwie. Zgodnie z obecnie panującymi trendami szczególnie modne w jadalniach jest ostatnio drewno. Ten ponadczasowy surowiec, od dawna wykorzystywany w wystrojach domostw, powraca do naszych wnętrz w odsłonach zupełnie nowego designu. 

W przeważającej większości, współczesne drewniane stoły pojawiające się w nowoczesnych wnętrzach cechują się prostotą wykonania i są łączone z nowoczesnymi elementami wystroju. Aktualne trendy nakazują, by jadalnia wykonana została w sposób prosty, wręcz minimalistyczny, a zarazem komfortowy. Nieodłączną częścią jadalni są krzesła i taborety. Także tutaj, podobnie, jak w przypadku stołów panuje prostota wykonania, w której jednak, głównie za sprawą kolorystyki oraz wzornictwa odznaczają się nowoczesne trendy. Współczesne krzesła wykonywane są z drewna lub metalu, tapicerowane tkaninami lub ekologiczną skórą. Można w ich przypadku dobrać piękny kolor, nawiązujący do innych elementów wystroju, dzięki czemu, pomimo swej prostoty są prawdziwą ozdobą domu. 

W ostatnich dwóch dekadach popularność zyskały kuchnie otwarte na salon. Przy odpowiedniej aranżacji połączenie kuchni i salonu może dawać niesamowity efekt. Niekiedy jednak jest to rozwiązanie stosunkowo ryzykowne. Najlepiej wiedzą o tym osoby, spędzające dużo czasu na przygotowywaniu posiłków, którym jednak nie starcza go na uprzątnięcie powstałego przy tej okazji bałaganu. Zaproszeni goście mogą wtedy dostrzec nieład panujący w kuchni. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest oddzielenie strefy jadalni od kuchni barkiem. W ten sposób ukryjemy pozostawiony w kuchni bałagan przed oczyma gośćmi, a zarazem stworzymy efektowne wnętrze. Pod barkiem można ukryć szafki kuchenne, dzięki czemu zyskamy jeszcze więcej miejsca na kuchenne przybory. Natomiast hokery ustawione przy barku sprawią, że zyskamy wygodne miejsce z przeznaczeniem na poranna kawę czy śniadanie.