Źródła światła - Oświetlenie

Pokaż filtry
205 w tej kategorii
×

Cena

od:
do:

Rodzaj trzonka

Źródło światła

Funkcje dodatkowe

Trwa wczytywanie produktów...

Trwa wczytywanie produktów...

ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

Jak wybrać żarówkę, która dobrze oświetli pomieszczenie w domu lub w pracy? Przede wszystkim warto skupić się na parametrach, takich jak rozmiar, zasilanie, rodzaj gwintu, kształt czy barwa światła. W naszym asortymencie znajdują się żarówki LED oraz halogenowe o różnych rozmiarach, m.in. z dużym/grubym gwintem (E27), małym/cienkim gwintem (E14) oraz trzonkiem (GU10).

Można wybierać spośród modeli generujących światło o barwie zimnej, ciepłej lub neutralnej. Jak wybrać żarówkę pod względem barwy światła, które emituje? Oświetlenie o ciepłej barwie zazwyczaj stosuje się w pokojach przeznaczonych do wypoczynku. Ciepła barwa światła stwarza przyjemny nastrój oraz uspokaja. Natomiast żarówki emitujące światło o chłodniejszej barwie, najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach przeznaczonych do większej aktywności lub pracy. Światło białe lub te o zimniejszej barwie sprzyja skupieniu oraz ułatwia koncentrację. Takie żarówki można stosować również w oświetleniu punktowym, np. na przedpokoju lub nad blatem kuchennym. Żarówki o neutralnej barwie z kolei najczęściej nadają się do ogólnego oświetlenia wszystkich pomieszczeń.

Czy warto kupić żarówki LED?

Żarówki LED cieszą się popularnością ze względu na ich długotrwałą i ekonomiczną eksploatację. To energooszczędne żarówki, które stanowią alternatywę żarówek tradycyjnych, halogenów oraz świetlówek. Wyróżnia je krótki czas osiągania pełnej jasności, dobre oddanie barw, niewielki poziom nagrzewania się oraz długotrwałe działanie (żywotność określana jest od 30 do nawet 100 tysięcy godzin).

Żarówki dekoracyjne

Asortyment naszego sklepu obejmuje również żarówki dekoracyjne. Można znaleźć produkty o złotym zabarwieniu, modele z widocznymi filamentami, a nawet te, które emitują światło w kolorze zielonym, niebieskim i czerwonym, tworząc klimat niczym z klubu muzycznego. Dekoracyjne żarówki świetnie wyglądają zarówno z kloszem, jak i bez niego. Występują w różnych kształtach, m.in. z ozdobnymi załamaniami na powierzchni, które wyglądem przypominają kryształ.

Czytaj więcej>>

Porównaj produkty

Dodaj min. 2 produkty do porównania.