powrót

10 pomysłów na jesienne wieczory

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Jesienią dni stają się coraz krótsze, częściej pada i wieje, zaś niskie temperatury sprawiają, ze wolimy nie wychodzić na zewnątrz. To oczywiście tylko jedna strona jesieni, bo w rzeczywistości, jak każda pora roku, ma ona także swoje piękniejsze oblicze. Prawdą jest jednak, że szczególnie październikowe i listopadowe wieczory lubimy spędzać w domowym zaciszu. Oto kilka propozycji na to, jak efektywnie i przyjemnie wykorzystać ten jesienny czas:

  1. Kiedy po powrocie do domu słońce jest już za horyzontem, a za oknem hula wiatr, nie ma nic lepszego niż kubek ciepłego kisielu, ciepły koc i dobry serial. Jesień to nie tylko czas serialowych premier, lecz także dobra okazja do nadrobienia wiosenno-letnich zaległości. Dzisiejsza łatwa dostępność wszystkich sezonów naszych ulubionych produkcji dzięki usługom streamingowym sprzyja spędzeniu nawet kilku godzin nieprzerwanego relaksu w świecie seriali.
  2. Mokre parasolki, przemoczone buty i załzawione od wiatru oczy – tak często wyglądamy w listopadzie tuż po wejściu do mieszkania. Dlatego też, chłodne zimowe i jesienne wieczory sprzyjają spędzaniu większej ilości czasu z ukochaną osobą. Nic więc dziwnego, że romantyczne filmy i kameralne spotkania przy zapachowych świecach , dodających nastrojowości to jesienna specjalność. 
  3. Możemy także wykorzystać wieczory, aby wykonać ciekawe dekoracje jesienne do domu. Wpuśćmy nieco jesieni do wnętrz w jej najpiękniejszym wydaniu. Wystarczy nazbierać trochę kolorowych liści, kasztanów i jarzębiny, aby na komodzie i stole zagościły oryginalne stroiki jesienne. Jeśli nie mamy cierpliwości do takich manualnych zajęć, możemy także kupić sztuczny stroik , który dodatkowo będzie trwalszy niż ten naturalny. Zadbajmy także o nastrojowe oświetlenie mieszkania, np. w postaci modnych od dłuższego czasu cotton balls , czyli łańcuchów ze świecącymi kulami.
  4. Jeśli należymy do grona ludzi lubiących precyzyjne i czasochłonne zajęcia, dobrym pomysłem na przetrwanie jesiennej słoty są duże puzzle. Dziś dorośli układają nie tylko obrazki składające się z ogromnej liczny elementów, lecz jeszcze bardziej skomplikowane łamigłówki, np. arcytrudne puzzle z białymi lisami na śniegu lub z samymi dalmatyńczykami. To także świetna okazja do spędzenia czasu ze znajomymi.
  5. Jeszcze lepszym pretekstem do jesiennego spotkania w gronie przyjaciół jest urządzenie pokazu slajdów. Nie musimy dysponować rzutnikiem i projektorem – wystarczy duży telewizor, który dziś jest mieszkaniowym standardem i pakiet zdjęć z wakacji. Letnie wspomnienia pozwolą zapomnieć o jesiennych szarościach.
  6. Możemy także poświęcić wolny czas na udoskonalenie naszych zdolności kulinarnych. Jesienne wieczory i mieszkanie wypełnione ciepłem oraz aromatem piekących się babeczek to idealne połączenie. Zakup nowych foremek do muffinek i wykrawaczy ciasteczek będzie dodatkową mobilizacją.
  7. Jesienne wieczory to idealna wymówka do długich, ciepłych kąpieli. Odrobina relaksu w wannie to najprzyjemniejsze zwieńczenie dnia. Włączając muzykę i zastępując zwykłe światło blaskiem świec, sprawimy, że kąpiel będzie jeszcze przyjemniejsza. Najbezpieczniej używać małych podgrzewaczy umieszczonych w miseczkowych świecznikach.  8. Wykąpani i zagrzani możemy zawinąć się w koc, rozłożyć się wygodnie na fotelu i oddać się w objęcia lekturze. Jeśli wasz bilans książek przeczytanych w tym roku nadal nie jest satysfakcjonujący, jesień jest najlepszym czasem do nadrobienia tego. A jeśli dodatkowo na kolanach położy wam się kot, nie ma innego wyjścia: przez kilka godzin stajemy się praktykującymi bibliofilami. 
  9. Są rzeczy ponadczasowe, choć mogące wydawać się staroświeckie. Do takich form spędzania czasu należą jesienne robótki ręczne, najlepiej umilone bujaniem się na fotelu na biegunach. Ręcznie wydziergany szalik lub czapka to świetny pomysł na świąteczny prezent.
  10. W dobie dominacji gier komputerowych coraz większą popularnością cieszą się gry planszowe. Można w nie grać zarówno podczas letniego pikniku, jak i listopadowego, wieczornego spotkania. Jeśli wasz stroik z darów jesieni nie prezentuje się już najlepiej, zawsze można wykorzystać kasztany i żołędzie jako pionki lub fanty.