powrót

Co można przechowywać w wysokim regale?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Nowoczesne aranżacje mieszkania zakładają ograniczenie mebli i dodatków do niezbędnego minimum. Każdy posiada jednak przedmioty, które bardzo ciężko oddać lub umieścić w pudle i wynieść do piwnicy. Urządzając mieszkanie, można pogodzić trendy z własnymi potrzebami i wybrać takie meble, które pomieszczą osobiste skarby. Jednym z nich może być funkcjonalny wysoki regał. Co można w nim przechowywać, by przedmioty pięknie się prezentowały?

Miejsce na ulubione i niezbędne książki

Ulubione powieści czy kryminały nie muszą gnieść się w szufladzie biurka lub w pudełku na dnie szafy. Odświeżone i odkurzone zyskają nowe życie, wystarczy ustawić w mieszkaniu szeroki i wysoki regał na książki. Mebel otwarty – bez drzwiczek – pomoże wyeksponować ulubione tytuły i piękne okładki. Nowoczesne regały mają najczęściej zamontowaną również szufladę, do której można schować dokumenty, sprzęt elektroniczny lub ulubione magazyny. Wysoki regał to idealny mebel na kolekcjonerskie wydania komiksów czy encyklopedię, a jeśli braknie na nim miejsca do przechowywania ulubionych powieści, można wykorzystać półki na książki. Co jeszcze warto ustawić na regale?

Gdzie umieścić piękne pamiątki z podróży?

Po każdej podróży dobrze jest wrócić do własnego mieszkania z kilkoma przedmiotami, które będą przypominały odbyte wojaże. Pamiątki najlepiej jest ustawić na półkach regału, gdzie będą przyciągać wzrok i prowokować do snucia marzeń. Na niepowtarzalne przedmioty warto wybrać wyjątkowy mebel. Idealny będzie regał z asymetrycznymi półkami, dzięki którym na każdą pamiątkę można wyznaczyć osobne miejsce. Wysokie przedmioty, które nie zmieszczą się na regale, można ustawić na samej górze mebla lub też zamontować półki ścienne. Skoro regał to doskonały mebel do przechowywania pamiątek z podróży, jego półki można przeznaczyć także na rodzinną kolekcję.

Jak wyeksponować rodzinne pamiątki?

Do wyeksponowania pamiątek rodzinnych – zdjęć, przedmiotów codziennego użytku, eleganckich bibelotów lub osobistych pamiątek można wykorzystać regał drewniany z akacji. Jego ciepły naturalny odcień to odpowiednia oprawa dla drogiej sercu kolekcji. Wyjątkowo, dekoracyjne przedmioty: masywny świecznik, porcelanowa waza czy kryształowy wazon mogą pomieścić półki na ścianę, trzeba jednak zadbać oto, by były szerokie i stabilne, dzięki czemu żadna pamiątka nie ucierpi. W poczet rodzinnych skarbów należy również zaliczyć prace plastyczne dzieci. By pochwalić się talentem pociech, warto ustawić je na osobnej półce na regale.

Regał na osobiste, ładne przedmioty

Na regale można ustawić również te przedmioty, które są bliskie właścicielom mieszkania i zgodne z ich gustem. Mogą to być na przykład: kolekcja porcelanowych słoników, ozdobne talerze, naczynia wytworzone podczas kursu ceramiki, czy haft na kanwie oprawiony w ramki. Miłośnicy nowoczesnego stylu urządzania wnętrz mogą postawić ulubione przedmioty na regale przypominającym drabinę – taki mebel i jego zawartość na pewno będą zwracać uwagę.

Urządzając mieszkanie, warto pomyśleć o ustawieniu w jego wnętrzu wysokiego regału, w którym można przechowywać książki, pamiątki z podróży i rodzinne skarby. Taki mebel to również doskonałe miejsce na osobiste, własnoręcznie wykonane lub bliskie sercu przedmioty.