Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Co to jest łóżko kontynentalne i jakie są jego zalety?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Łóżko kontynentalne to mebel sypialniany będący synonimem luksusu. Wbudowane wypełnienie sprężynowe i dodatkowy materac nawierzchniowy 160x200 sprawiają, że tego typu łóżka są wysokie i przez to wygodniejsze. Obok komfortu snu, łóżka kontynentalne 160x200 mają jeszcze wiele innych zalet, które warto poznać przed podjęciem decyzji o wyborze idealnego mebla do spania.

Co to jest łóżko kontynentalne?

Łóżka do sypialni najczęściej wymagają tego, by dobrać do nich odpowiedni stelaż i materac. Dokonanie odpowiedniego wyboru zabiera zazwyczaj mnóstwo czasu i wymaga wiedzy na ten temat i zaangażowania.
Łóżko kontynentalne pozbawia nas tego problemu - jest pozbawione stelaża i jest wyposażone w wbudowany już materac. Łóżka sypialniane tego typu są o wiele wyższe niż standardowe, co jest wynikiem zastosowania kilku warstw, co pozytywnie wpływa na komfort spania. Nawet pojedyncze łóżka młodzieżowe można wykonać w tej warstwowej technologii, na specjalne zamówienie klienta.
Na solidne wykonanie łóżka kontynentalnego składa się wbudowane wypełnienie ze sprężynami bonnelowymi, które znane są z wytrzymałości i dobrych właściwości amortyzujących. Dodatkowy sprężynowy materac kieszeniowy zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz pomaga w równomiernym rozłożeniu nacisku ciała na powierzchnię całego łóżka. Trzecią warstwą podłoża jest tzw. toper, czyli materac nawierzchniowy, wykonany na przykład z pianki wysokoelastycznej.
Korpus mebla, jego szczyt dolny oraz wezgłowie pokrywa tapicerka, co nadaje łóżku eleganckiego, stylowego wyglądu. W zależności od rodzaju tkaniny czy obecności pikowania lub ozdobnych przeszyć, łóżko może być zarówno w stylu retro bądź nowoczesne, klasyczne, lub wyróżniające się oryginalną estetyką. Dopasowana do wysokości łóżka szafka nocna to podstawowy zestaw każdej nowoczesnej sypialni.

Łóżko kontynentalne i jego zalety

Oprócz samej wygody korzystania z łóżka kontynentalnego, ma ono jeszcze wiele innych zalet, które wynikają z jego budowy: 

  • wspomniana już wysokość (ok. 115 cm w porównaniu do standardowych łóżek ok. 100 cm), która ułatwia zmianę pozycji z siedzącej do leżącej i na odwrót, 
  • tapicerowane wezgłowie, pozwalające na wygodne czytanie książki przed snem oraz oddzielające łóżko do sypialni od ściany, tłumiące dźwięki i nadające jej wrażenia przytulności, 
  • kilka warstw materacy o różnej sprężystości, które zapewniają wyższy komfort podczas snu, nawet przy większym ciężarze. Wytrzymałość podłoża przez kilka lat to duża oszczędność przy zakupie tego typu mebla, 
  • estetyczny i designerski wygląd, który przykuwa całą uwagę pomieszczenia dzięki starannemu i solidnemu wykończeniu łóżka kontynentalnego. Wystarczy tylko dobrać do niego szafki nocne do sypialni, odpowiednie oświetlenie, tekstylia i powstaje elegancka przestrzeń w stylu glamour.