Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Wygoda na pierwszym miejscu, czyli jak wybrać stelaż do łóżka?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Stelaż to ważny element - nie tylko łóżka. Nawet w narożnikach ma on znaczenie - mamy np. narożnik stelaż włoski, który jest bardzo wygodny w rozkładaniu. Wybierając materac do łóżka, sprawdzamy, czy ma odpowiedni dla naszej wagi stopień twardości, wystarczającą liczbę stref komfortu i czy zastosowano w nim hipoalergiczne wypełnienie. A na co zwracać uwagę, gdy wybieramy stelaż do łóżka? Jak wybrać taki model, który zapewni nam nie tylko zdrowy i bezpieczny sen, ale także wygodę?

Materiał, z którego wykonany jest stelaż

Na rynku dostępne są różnego rodzaju stelaże, które zwykle wykonuje się z drewna, najczęściej sosnowego lub bukowego. Niektóre dodatkowo powlekane są folią ochronną, która zabezpiecza stelaż pod materac przed wilgocią lub zniszczeniem. Jeśli zależy nam na stelażu, który ma nam służyć przez lata, stelaż powlekany folią z pewnością będzie odpowiednim wyborem.

Rodzaje stelaży do łóżka

Do najbardziej popularnych stelaży pod materac należą modele elastyczne typu flex (np. stelaż do łóżka 90x200). Podobnie, jak stosowane coraz rzadziej, klasyczne stelaże typu ruszt i stelaże rolowane na taśmie, składają się one z drewnianej ramy i listewek. W przeciwieństwie do modeli tradycyjnych, listwy mocowane są do obudowy za pomocą plastikowych kieszonek. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że pod wpływem nacisku delikatnie się uginają. W wielu modelach, w środkowej części stelażu umieszcza się regulację twardości, dzięki czemu użytkownik może dostosować ją do swoich osobistych preferencji. To oczywiście nie koniec możliwości! Niektórzy decydują się na zakup zestawu 2w1 - łóżka ze stelażem. Inni stawiają na nowoczesne modele regulowanych stelaży do łóżek. Regulowane ręcznie lub elektrycznie oraz te zaawansowane technologicznie, które dostosować można do własnych preferencji za pomocą pilota. Takie rozwiązanie stosują szczególnie osoby chore, które nie mają możliwości swobodnego poruszania się. W sklepach dostępne są również stelaże podnoszone ze specjalnym pojemnikiem na pościel. Swoją konstrukcją przypominają stelaże typu flex i należą do najbardziej praktycznych i wygodnych w obsłudze ze wszystkich modeli.

Stelaż to nie wszystko

Odpowiedni dobór stelaża, choć jest bardzo ważny, nie zagwarantuje nam komfortu i wygody w czasie snu, jeśli nie będzie towarzyszyć mu przemyślany i dostosowany do naszych potrzeb materac. Ten, niezależnie od tego, czy decydujemy się na materac 160 x 200, czy większy bądź mniejszy, powinien mieć odpowiednie wypełnienie, stopień twardości i liczbę stref komfortu. Stelaże zwykle występują w tych samych rozmiarach co materace, zatem ich dobór nie sprawi nam trudności.

 Zarówno materace 160 x 200, jak i mniejsze czy większe modele, wymagają zwykle odpowiedniego stelaża. Ten powinniśmy zawsze starać się dopasować do naszych oczekiwań oraz indywidualnych potrzeb. Jeśli często czytamy w łóżku książki, odpowiedni będzie model z regulowanym zagłówkiem, jeśli kupujemy stelaż dla osoby chorej – powinien być on wyposażony w funkcję regulowania za pomocą pilota. Korzystanie z takiego stelaża zapewni choremu zdrowy, bezpieczny sen i w znaczącym stopniu poprawi jego jakość i komfort.

Przykładowe stelaże do łóżek

Stelaż wysoki ORTI HIGH 80x200 cm
201,48
Cena najniższa: 219,-

Cena regularna:

Cena regularna: 219,-

Stelaż ORTOFLEX HIGH 70x200 cm
229,08
Cena najniższa: 249,-

Cena regularna:

Cena regularna: 249,-

Stelaż wysoki ORTI HIGH 70x200 cm
192,28
Cena najniższa: 209,-

Cena regularna:

Cena regularna: 209,-

Stelaż ROTI FLAT 80x200
151,20
Cena najniższa: 189,-

Cena regularna:

Cena regularna: 189,-