powrót

Dekoracje do kuchni nowoczesnej, czyli czego nie może w niej zabraknąć?

Kuchnia w stylu nowoczesnym jest efektowna, ergonomiczna i pełna innowacyjnych rozwiązań. Najważniejsze są w niej sprzęty, meble i akcesoria, które niejednokrotnie pełnią funkcję dekoracji. Sprawiają, że przestrzeń nabiera wyrazistego charakteru i staje się bardziej przyjazna, a mniej robocza. Jakie dekoracje do kuchni nowoczesnej wybrać? Jak wyeksponować w niej urządzenia i gadżety? I czy ozdoba na ścianę do kuchni to dobry pomysł? Poznaj nasze pomysły i inspiracje na dekoracje w kuchni nowoczesnej.

Dekoracje do kuchni nowoczesnej — gadżety niezbędne w kuchni

Jak już wspomnieliśmy, nowoczesna kuchnia uwielbia się z nowatorskimi technologiami, dlatego niektóre gadżety możesz z dumą eksponować na blatach. Wielofunkcyjny robot kuchenny to sprzęt, bez którego nie wyobrażasz sobie życia? Postaw go w widocznym, ale oczywiście wygodnym dla Ciebie miejscu. Niech komunikuje gościom, że kochasz kulinarne eksperymenty, miejski styl życia i nowoczesne rozwiązania, ale jednocześnie cenisz swój czas. Analogicznie z widoku nie musisz ściągać ekspresu do kawy, od której zawsze rozpoczynasz dzień, wyciskarki do soków albo dzbanka filtrującego do wody. W końcu współczesne problemy ekologiczne nie są Ci obojętne. Jeśli to inne gadżety czy urządzenia AGD mają dla Ciebie istotne znaczenie, mogą stanowić dekorację kuchni. Pamiętaj, żeby dbać o perfekcyjną czystość urządzeń pozostających na widoku.

Kuchnia nowoczesna

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Dekoracje do nowoczesnej kuchni z wyspą

Wyspa sama w sobie stanowi piękną dekorację do kuchni. Nadal jest rozwiązaniem ekskluzywnym, chociaż aranżowanym coraz częściej – nie tylko w domach i apartamentach, ale również w niewielkich mieszkaniach w blokach. Jeżeli zależy Ci na praktycznej i modnej dekoracji do kuchni, możesz zabudować w wyspie otwarte półki na elementy ozdobne, małą lodówkę albo stojak na wina. Jeśli wyspa służy do przygotowywania posiłków, ustaw na niej kolekcję noży kuchennych i wspomniany wcześniej sprzęt. Wyspa zastępuje Ci stół jadalniany? Możesz położyć na blacie dekoracyjny metalowy kosz z owocami oraz chlebak z metalu, tworzywa lub drewna. Do wyspy dosuń designerskie hokery. Ścianę, od której odchodzi blat, wykorzystaj do zawieszenia ramek ze zdjęciami lub pomaluj ją farbą tablicową. Zyskasz miejsce do notowania nadchodzących ważnych wydarzeń, listy kończących się produktów czy… miłych słów na dzień dobry dla domowników.

W roli nowoczesnych dekoracji do kuchni z wyspą fantastycznie sprawdzą się lampy wiszące z dużymi, metalowymi kloszami o lekko industrialnym charakterze, zawieszone w jednym rzędzie nad blatem. Innym pomysłem jest zamontowanie nad wyspą dużej szafki z otwartymi półkami lub samych relingów z haczykami. Na półkach poukładasz doniczki lub butelki, a na haczykach zawiesisz akcesoria kuchenne, patelnie czy kieliszki.

Dekoracje do nowoczesnej kuchni

Dekoracje ścienne do nowoczesnej kuchni

Jeśli przez duże, puste powierzchnie przestrzeń wydaje Ci się zbyt surowa i sterylna, warto wykorzystać w kuchni dekoracje ścienne. Ozdoby do powieszenia na ścianę w kuchni to m.in. zegary dopasowane do różnych stylów aranżacyjnych, ramki ze zdjęciami lub grafikami, metalowe szafki na przyprawy lub wina, wieszak na ręcznik czy uchwyty na zioła w doniczkach. Znakiem rozpoznawczym nowoczesnej kuchni są dodatki z metalu o wykończeniu błyszczącym lub matowym.

Przykładem popularnej ozdoby ściennej do kuchni jest geometryczny lub inny wzór ułożony z płytek na ścianie między górnymi szafkami a blatem. W roli dekoracji na ścianę do kuchni sprawdzi się również biała lub czerwona cegła.

Pamiętaj, że w kuchniach w stylu modern nie chodzi o to, żeby elementów dekoracyjnych było dużo, ale żeby były wyjątkowe i znalazły się we wnętrzu nieprzypadkowo. Dobrze, żeby oprócz walorów estetycznych, miały cechy użytkowe.

Odpowiednio dobrane dodatki do kuchni na ścianę jeszcze mocniej wyeksponują nowoczesny styl wnętrza, nadadzą mu osobistego charakteru, zwiększą jego funkcjonalność oraz ułatwią organizację prac.

Dekoracje do kuchni nowoczesnej

Dekoracje do nowoczesnej kuchni — pastelowe dodatki

Jeśli lubisz pastele w kuchni, ale zależy Ci na stworzeniu aranżacji nowoczesnej, a nie skandynawskiej czy shabby chic, możesz zdecydować się na pojedyncze pastelowe dodatki. W odcieniach błękitu, spranego żółtego czy pudrowego różu mogą być klosze lamp, akcesoria, zastawa kuchenna, kubki, pojemniki do przechowywania żywności, grafika z motywem kulinarnym, podkładki na stół, a nawet krzesła. Zapraszając do swojej kuchni pastele, dodasz nieco koloru i uroku monochromatycznej, surowej aranżacji. I każdy dzień rozpoczniesz w nowoczesnym, nastrajającym optymizmem wnętrzu.

Dekoracje do kuchni nowoczesnej — jak łączyć i mieszać style?

Nowoczesna kuchnia nie musi być ani jednostylowa, ani cała biała. Wybierać możesz spośród całej palety barw i przeplatać ze sobą różne style. To od Ciebie zależy, czy silniej podążysz w kierunku czystego minimalizmu, eklektycznej mieszanki, loftowej surowości czy skandynawskiej przytulności. Ciekawym pomysłem jest miks stylistyki modern, scandi i loft. Pastelowe fronty wyposaż w miedziane nowoczesne uchwyty kuchenne, których estetykę powtórzą np. klosze lamp wiszących.

Akcesoria do kuchni nowoczesnej

Podsumowanie

Na pewno długo zastanawiałeś się, jakie dekoracje do salonu wybrać. Do ozdobienia kuchennej przestrzeni warto podejść z nie mniejszym zaangażowaniem. Dekoracje do kuchni nowoczesnej to przede wszystkim innowacyjny sprzęt AGD i funkcjonalne, ale efektowne, metalowe dodatki. Jeśli masz pytania dotyczące urządzania nowoczesnej kuchni, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci ją zaprojektować, wyposażyć i udekorować.

Hasła tematyczne: Kuchnia akcesoria kuchenne