powrót

Dla wymagających – meble wypoczynkowe z funkcją relaksu

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Na co dzień większość z nas ciężko pracuje. Nic więc dziwnego, że w domu staramy się zapewnić sobie jak najlepsze warunki do relaksu i wypoczynku. Dysponując zazwyczaj raczej ograniczoną przestrzenią, chcemy urządzić ją wygodnie, ale i funkcjonalnie. Warto wówczas zdecydować się na mebel salonowy, który jeszcze bardziej ułatwi nam zrelaksowanie się. I wcale nie chodzi tu o zwykłą wygodną sofę czy fotel, a o specjalne meble z funkcją relaksu! Jak działają?

Statystycznie rzecz ujmując, wolny czas najczęściej spędzamy we własnym salonie lub pokoju dziennym. Zwykle po pracy zasiadamy przed telewizorem, jednocześnie sprawdzając co słychać w mediach społecznościowych, co wydarzyło się w świecie. Szukamy jak najlepszej pozycji dla zmęczonego ciała, tak aby można było efektywnie wypocząć. W końcu po ciężkiej pracy należy nam się odrobina komfortu. Wówczas korzystamy chętnie ze wszystkich udogodnień, które oferuje nam nasz zestaw wypoczynkowy, ale czasem to za mało. Zaczynamy więc marzyć o ruchomych zagłówkach, może podłokietnikach czy też o wygodnych, wysuwanych podnóżkach… Jeśli tak, powinniśmy czym prędzej sprawdzić ofertę Salonów Agata, gdzie znajduje się wiele propozycji mebli z funkcją relaksu.

Funkcja relaks

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w salonie stoi kanapa narożna skórzana z funkcją spania albo sofa z podnóżkiem, może jednak lepszy byłby narożnik skórzany z funkcją relaks?

Otóż narożnik czy fotel skórzany z funkcją relax to ulepszenie w stosunku do mebli, które do tej pory były najpopularniejsze. Dzięki funkcji relaksu można regulować kąt nachylenia oparcia i podnóżka, dostosowując go idealnie do swoich potrzeb. W niektórych rodzajach mebli można to realizować tylko manualnie, ale coraz częściej sterowanie elementami mebla odbywa się za pomocą sensorów. Trzeba przyznać, że to idealne rozwiązanie, bo nawet leżąc na fotelu czy na sofie, bez wstawania można zmieniać ich położenie.

Relax – idealne meble wypoczynkowe

Komplet wypoczynkowy relax umożliwia wypoczynek w takiej pozycji, którą lubimy najbardziej albo w tej, która odpowiada nam najbardziej w danym momencie. Może to być pozycja siedząca, półleżąca albo nawet całkowicie leżąca. Możliwość regulacji kąta nachylenia podnóżka przynosi prawdziwą ulgę zmęczonym nogom i stopom. Uniesienie stóp poprawia krążenie krwi, co wspomaga wydolność całego organizmu. Z kolei odpowiednie ustawienie kąta nachylenia oparcia to natychmiastowe odciążenie kręgosłupa, który potrafi nieźle dać w kość każdemu zmęczonemu człowiekowi. Ponadto fotele w takich kompletach posiadają zazwyczaj funkcję bujania.

Narożnik skórzany z funkcją relax i fotele z pewnością będą docenione przez domowników już od pierwszego dnia, gdy pojawiają się w salonie. Już samo przeglądanie codziennej prasy, Internetu, a nawet praca wykonywana na laptopie, w wygodnej pozycji są wręcz przyjemnością. Oglądanie telewizji też nabiera innego wymiaru, bo w tak komfortowych warunkach to naprawdę miła forma spędzania wolnego czasu.

Klasyczne narożniki z funkcją relaksu, bajeczne sofy i fotele telewizyjne z wysuwanymi podnóżkami i regulowanymi oparciami to komfort, który należy się każdemu. Zaletą takich mebli jest też to, że gdy odwiedzają nas goście, wyglądają one klasycznie, jak normalny komplet wypoczynkowy. Na co dzień jednak, po rozłożeniu, tego typu meble zapewniają nam wiele „leniwego” wypoczynku. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę połączoną z nowoczesnymi rozwiązaniami.