powrót

Dwie sofy w salonie - pomysły na aranżacje

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Salon jest tym miejscem w domu, które skupia wokół siebie całą rodzinę, bez względu na to, czy dysponujemy przestronnym pokojem, mieszczącym się w domku jednorodzinnym, czy wręcz przeciwnie – kompaktową przestrzenią w bloku. Dobrze urządzony, będzie sprzyjał wypoczynkowi i relaksowi nie tylko gości, ale co ważniejsze, wszystkich domowników.

Sofa w małym salonie

Przez kilka sezonów gorącym salonowym trendem w aranżacji wnętrz był narożnik. Wygodny, z leżanką i przytulnymi poduchami, stanowił serce strefy wypoczynku w naszym wnętrzu. Dzięki funkcji spania, mógł szybko zmienić się w łózko dla gości. Wiele osób jednak nie zwracało uwagi na jego gabaryty i dość toporny wygląd, który rzucał się w oczy szczególnie po umieszczeniu mebla w małym salonie w mieszkaniu w bloku. Dekoratorzy wnętrz proponują zastąpienie siermiężnego narożnika zgrabniejszą i lżejszą sofą, która jest równie wygodnym i eleganckim meblem. 

Jeśli chcemy zaaranżować komfortową przestrzeń wypoczynku, możemy wybrać dwie, pasujące do siebie sofy do salonu, których ustawienie możemy dowolnie zmienić w każdym momencie. Niewielkie gabaryty, znośna waga i poręczny kształt sprawiają, że sofę łatwiej przesunąć – czy to w celu zmiany aranżacji salonu, czy po prostu, chcąc dokładnie uprzątnąć pokój. Do jasnych, skandynawskich wnętrz idealnie dopasują się dwie sofy na drewnianych nóżkach. Miękkie poduchy i pikowane zagłówki stworzą przytulną przestrzeń sprzyjającą relaksowi po ciężkim dniu. Wybierając rozkładane sofy zyskamy dodatkową przestrzeń do spania, na przykład gdy odwiedzą nas goście.

Wielofunkcyjny kącik wypoczynkowy

Sceptycy uważają, że mała sofa, ze względu na swoje gabaryty, nie jest w stanie pełnić funkcji głównego mebla wypoczynkowego. My uważamy, że jest wręcz przeciwnie. Wystarczy umieścić dwie sofy w małym salonie, by zyskać harmonijny i wygodny układ, pozwalający pomieścić nawet 5 dorosłych osób. Utrzymana w stylu retro sofa Amelie to doskonały wybór do tradycyjnych wnętrz o eleganckim klimacie. Jej mniejsza, 2-osobowa wersja jest niezwykle zgrabna i poręczna. Wysokiej jakości welurowa tapicerka w stalowo-szarym kolorze idealnie dopasuje się do modnej, ceglastej ściany.

Jeśli nie zależy nam na symetrycznym układzie, a dysponujemy dużą przestrzenią, która pozwala na odrobinę szaleństwa, możemy naszą sofę zestawić z mniejszą sofką w kontrastowym kolorze. Na przykład wygodna sofa Trosmo z komfortowymi poduszkami stworzy doskonały duet z rozkładaną sofą w kolorze wrzosowym, która w razie potrzeby błyskawicznie zamieni się w przestrzeń do spania dla gości. Jeśli dwie sofy to dla nas za mało, możemy śmiało zdecydować się na dokupienie wygodnych puf lub fotela wypoczynkowego. Interesującą propozycją będzie nowoczesny fotel na drewnianych nóżkach w ciekawym, fuksjowym kolorze , którego charakterystyczny kształt i kolor skradną serce każdej kobiety.

Dwie kanapy to idealny wybór do małego salonu. Świetnie sprawdzą się szczególnie przy aranżacji salonu w małym mieszkaniu w bloku. Lekka, poręczna konstrukcja nie zagraci niepotrzebnie naszego wnętrza, a jednocześnie pozwoli stworzyć przyjemny kącik do wypoczynku. Sofa z funkcją spania w razie potrzeby przekształci się w łóżko dla gości. W każdej chwili możemy też uzupełnić nasz zestaw o wygodny fotel lub miękkie pufy. Kolorowe poduszki i puszysty pled dodadzą naszej sofie przytulnego charakteru, który będzie sprzyjał wypoczynkowi.