Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Fotele wypoczynkowe – na jaki kolor się zdecydować?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Fotele wypoczynkowe to jedne z najbardziej ulubionych mebli. Nie ma się co dziwić, bo to właśnie wygodny fotel zapewnia nam możliwość nieskrępowanego relaksu w ciągu dnia. To w nim zasiadamy, aby poczytać ulubioną książkę przy nowoczesnych lampach stojących lub obejrzeć ciekawy film. Ba… niektórzy lubią nawet uciąć sobie w nim regenerującą drzemkę.

Jednym słowem bez fotela nie można się obejść, trzeba tylko dobrze dopasować go do wystroju wnętrza. Szukamy więc foteli, które będą utrzymane w stylu klasycznym, gdy nasz salon przypomina wnętrze rodem z Anny Kareniny. Gdy uwielbiamy styl minimalistyczny niezbędne są nam wygodne fotele do siedzenia w stylu niezwykle nowoczesnym, które powinny przypominać może jakieś wnętrze z filmów futurystycznych. Jednak bez względu na styl, fotele wypoczynkowe powinny być idealnie dobrane do wnętrza pod względem koloru. Na jakie barwy się zdecydować, gdy do wyboru są setki kolorów i jeszcze więcej ich odcieni?

Modne kolory wnętrz określają zawsze designerzy

Moda we wnętrzarstwie zmienia się nieco rzadziej, niż ta obserwowana na wybiegach Paryża czy Mediolanu. Jeszcze piętnaście, dwadzieścia lat temu w naszych pokojach dziennych i salonach królowały ciemne kolory. Nikogo więc nie dziwiło, że salony ociekały brązami lub granatami, że zdarzały się ciemne czerwienie. Dziś jak patrzymy na zdjęcia z tamtych lat, nie możemy się nadziwić, że to wówczas było ładne.

Potem cały świat stał się pastelowy. W zasadzie większość pomieszczeń urządzana była w pudrowych różach, beżach i szarościach, gdzieniegdzie pojawiały się pastelowe błękity lub fiolet. Siłą rzeczy fotele wypoczynkowe do salonu, a nawet nowoczesne fotele wypoczynkowe rozkładane pojawiały się w salonach w kolorach delikatnych i często najzwyczajniej w świecie wtapiały się w tło.

Dziś jednak wszystko się zmieniło znowu. W tym sezonie designerzy do pastelowych ścian dodali wyraziste elementy, które powinny być utrzymane w kolorze ultrafioletowym. To najmodniejsza barwa tego roku. Kolor jest bardzo odważny i dość ciemny, więc trzeba dobrze przemyśleć, jak użyć go we wnętrzu.

W jakim kolorze kupić wygodny fotel?

Według najnowszych trendów wnętrzarstwa, fotele wypoczynkowe powinny być w kolorach kontrastujących z resztą sprzętów w pomieszczeniu. Najmodniejszym rozwiązaniem będą fotele w kolorze zachwycającego fioletu, ale w pomieszczeniu warto też zadbać o inne drobiazgi w tym kolorze, aby nieco zrównoważyć siłę tej barwy. Dobrze jest więc postawić także na ozdobne poduszki lub chociażby piękne storczyki w tym kolorze.

Jeśli salon lub pokój dzienny urządzony jest w stonowanych, ale ciągle pięknych, pastelowych kolorach, to warto zdecydować się na wygodne fotele do siedzenia w kolorach tylko trochę wykraczających poza paletę barw wykorzystaną w danym pomieszczeniu. W salonie, w którym dominują biele i beże dobrym rozwiązaniem będą fotele wypoczynkowe w kolorze miodowym.


W pomieszczeniach utrzymanych w błękitach i szarościach idealnym rozwiązaniem będą nowoczesne fotele wypoczynkowe w zdecydowanym, niebieskim kolorze. Bardzo dobrze będą się też prezentować fotele i szezlongi w ciemnych odcieniach szarości.

Trzeba też wiedzieć, że jest jedno rozwiązanie, stare jak świat, które sprawdza się zawsze i wszędzie. Obojętnie czy wnętrze urządzono w tradycyjnym, czy nowoczesnym stylu, zawsze dobrze będzie w nim wyglądać tradycyjny, wielki, skórzany fotel w kolorze zbliżonym do naturalnej skóry. Taki mebel sprawdza się świetnie tak samo, jak klasyczna skórzana torebka, ponieważ nie ma takiej stylizacji, do której ona by nie pasowała.