Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Eleganckie przyrządy do sprzątania mieszkania

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Używanie odpowiednio dobranych przyrządów do sprzątania stanowi klucz do sukcesu. Aby efekty pracy były satysfakcjonujące, warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów i detergentów, które ułatwią zachowanie porządku i przyspieszą wykonywanie rutynowych czynności.

Zachowanie porządku w mieszkaniu jest istotne z kilku względów. Po pierwsze, czujemy się pewnie i mamy świadomość, że w razie niezapowiedzianych odwiedzin dom będzie lśnił czystością. Po wtóre, chronimy nasze zdrowie przed działaniem szkodliwych alergenów, np. kurzu czy roztoczy. Po trzecie, możemy odpoczywać w komfortowo i cieszyć się perfekcyjnym otoczeniem. Trudno przecenić korzyści, jakie daje nam regularne sprzątanie. A skoro nie możemy uniknąć wysiłku sprzątania, warto zainwestować w sprzęty, które ułatwią zachowanie czystości. Dobierając nowoczesne przyrządy, możemy skrócić czas spędzony na sprzątaniu niemal o połowę!

Sprzątanie w eleganckich i nowoczesnych wnętrzach

Przyrządy do sprzątania stanowią część domowego wyposażenia, dlatego powinny wpisywać się w stylistykę wnętrz. Klienci coraz częściej sięgają po eleganckie modele sprzętów domowego użytku, które charakteryzują się wysoką skutecznością działania oraz minimalistyczną formą. Dużym zainteresowaniem cieszą się mopy z kijem teleskopowym sprzedawane z zapasem mikrofazy. Modele dwustronne są bardzo praktyczne i mogą być stosowane na wszystkich typach powierzchni. Co więcej, ich konstrukcja jest na tyle przemyślana, że bez trudu dotrą do najmniejszych zakamarków. Wkłady z mikrofazy świetnie chłoną wodę, pozwalają usunąć każdy brud i bardzo dobrze zbierają włosy, co jest szczególnie istotne dla właścicieli zwierząt.

Innym akcesorium, które znacznie przyspiesza sprzątanie, jest myjka do okien ze spryskiwaczem. Dzięki temu praktycznemu gadżetowi nie musimy za każdym razem sięgać po płyn do mycia szyb – wystarczy napełnić zbiorniczek czystą wodą i z łatwością pozbyć się zabrudzeń. Dzięki gumowej ściągaczce nadmiar płynu zostaje zebrany, a na szklanej powierzchni nie utworzą się nieestetyczne smugi. Myjkę możemy wykorzystywać zarówno do czyszczenia okien, jak i szklanych stolików, które można często spotkać w minimalistycznych wnętrzach.

Sprzątanie kuchni – w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?

Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń, w którym zachowanie czystości bywa szczególnie kłopotliwe. Aby ułatwić porządki, warto zakupić szczotkę do mycia naczyń z nylonowym włosiem, która przyspiesza mycie naczyń oraz może być wykorzystana do czyszczenia zlewu i miejsc szczególnie narażonych na zabrudzenie. Szczotka ma nie tylko elegancką formę, ale jest też bardzo funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Nylonowa końcówka dobrze radzi sobie z brudem i zanieczyszczeniami, a także zachowuje swoją formę nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Co więcej, szczotka do mycia naczyń prezentuje się znacznie lepiej niż popularne zmywaki bądź drapaki i wystarcza na dłuższy czas. Szczotkę możemy zawiesić na uchwycie w niedalekiej odległości od zlewu. To bardzo estetyczne i higieniczne rozwiązanie. Zamiast kupować całe opakowania zmywaków, które już po kilku użyciach nadają się do wyrzucenia i wyglądają szalenie nieestetycznie, lepiej postawić na rozwiązanie kompleksowe.

Dobierając przyrządy do sprzątania, powinniśmy być przewidujący. Akcesoria porządkowe mają ułatwiać wykonywanie wielu czynności, ale także spełniać szereg dodatkowych funkcji. W ofercie większości producentów znajdziemy sprzęty, które mają estetyczną formę, są funkcjonalne i kompaktowe. Zamiast kupować mopa z wiadrem, możemy wybrać model teleskopowy ze specjalną nakładką, a tym samym zaoszczędzić sporo miejsca. Warto szukać alternatywnych rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzimy czas, pieniądze i zaprowadzimy ład w naszych wnętrzach mieszkalnych.