powrót

Funkcjonalna kuchnia w zasięgu ręki. Systemy przechowywania w kuchniach Qubik

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Dobrze zaprojektowana kuchnia to takie elementy wyposażenia, które ułatwiają nie tylko codzienne przygotowywanie posiłków, ale także zapewniają wygodne przechowywanie produktów spożywczych i kuchennych akcesoriów. Jak w praktyce stworzyć funkcjonalną i przyjazną przestrzeń do codziennej pracy?

By maksymalnie wykorzystać potencjał pomieszczenia, warto skorzystać z możliwości, jakie dają modułowe systemy kuchenne Qubik. Pozwalają na dopasowanie mebli na każdy wymiar, a także zastosowanie praktycznych i pomysłowych rozwiązań na zagospodarowanie szafek kuchennych. Dzięki temu nie tylko zaprojektujemy najlepszy dla nas układ mebli, ale także zwiększymy jego użyteczność. Odpowiedni projekt kuchni zapewni również łatwe utrzymanie porządku w całym pomieszczeniu.

Jak zagospodarować szafkę narożną w kuchni?

Jedną z możliwości, jakie oferują najnowsze systemy przechowywania, jest funkcjonalny system zabudowy stosowany w narożnych szafkach kuchennych. Szafki znajdujące się w rogu pomieszczenia są zwykle trudne do zagospodarowania, lecz specjalne wysuwane półki zapewniają niezwykle łatwy dostęp do trzymanych tam sprzętów i akcesoriów kuchennych. Zaproponowany przez ekspertów opływowy kształt ruchomych części pozwala zwiększyć pojemność szafki i umożliwia sprawne użytkowanie półek. Wystarczy bowiem jeden ruch, by przyciągnąć je do siebie i wyjąć potrzebne naczynia.

Wysuwane szafki i szuflady – łatwiejszy dostęp do produktów spożywczych

Systemy wysuwanych szafek i szuflad zdecydowanie ułatwiają pracę w kuchni i doskonale sprawdzają się również wtedy, gdy zależy nam na wygodnym przechowywaniu różnego rodzaju produktów spożywczych: butelek z oliwą, puszek, makaronów, przetworów czy opakowań z produktami sypkimi. Dzięki takim rozwiązaniom po wysunięciu półek wszystkie artykuły są dobrze widoczne i łatwo dostępne. Co ważne, systemy te występują w różnych wariantach – zamocowane bezpośrednio do drzwiczek pozwalają na wysuwanie wszystkich półek na raz, z kolei zastosowanie ruchomych półek w obrębie szafki umożliwia wysuwanie każdej z nich osobno.

To, na jaką wersję się zdecydujemy, zależy od indywidualnych potrzeb i gustów. Do wysuwanej szafki możemy również zamontować dodatkowy stelaż z niedużymi pojemnikami na przybory kuchenne lub z drążkiem pełniącym rolę wieszaków na ściereczki.

Pomysły na ułatwienie pracy w kuchni

Funkcjonalna kuchnia to przestrzeń, w której wszystko ma swoje miejsce. Dotyczy to nie tylko szafek czy półek ściennych, ale również wnętrza szuflad. By zapanować nad licznymi sztućcami oraz przyborami do gotowania, warto zaopatrzyć się w specjalny wkład z tworzywa sztucznego. Wyodrębnione w nim komory o różnych wymiarach stworzą praktyczną przestrzeń do przechowywania łyżek, noży, otwieraczy i innych akcesoriów, dzięki czemu szybko zlokalizujemy to, czego w danej chwili potrzebujemy. Dodatkowe usprawnienie w korzystaniu z szuflad stanowią maty antypoślizgowe. Nie tylko chronią ich wnętrze przed zarysowaniem czy zamoknięciem, ale również zabezpieczają sprzęty kuchenne przed przemieszczaniem i obijaniem się o siebie.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem są także plastikowe pojemniki zaprojektowane do szuflad. Można je z łatwością wyjmować i przenosić, co jest szczególnie przydatne podczas sprzątania. System pojemników z powodzeniem możemy zastosować również w szafkach pod zlewem jako miejsce do segregacji odpadów. Funkcjonalna kuchnia to nie tylko ergonomiczny rozkład mebli i sprzętów AGD, ale także zastosowane takich systemów przechowywania, dzięki którym korzystanie z niej będzie wygodne i przyjemne.