powrót

Funkcjonalne narożniki? Sprawdź nowoczesne rozwiązania!

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Kanapy narożne to jedne z najczęściej wybieranych mebli do salonu. Dlaczego? Co sprawia, że tak często klienci decydują się na ich zakup? Jakie nowoczesne rozwiązania oferują producenci i które z nich wybrać, by zakup okazał się strzałem w dziesiątkę? Poniżej praktyczne wskazówki.

Narożniki z funkcją spania

Narożniki z funkcją spania to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy często przyjmują w swoich domach gości i chcieliby, by salon pełnił również funkcję sypialni. Rozwiązanie to docenią także ci, którzy dysponują ograniczoną przestrzenią i nie mogą pozwolić sobie na wydzielenie sypialni w osobnym pomieszczeniu. Wybierając narożnik rozkładany do salonu, warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki się rozkłada i upewnić się, że po rozłożeniu, nadal będzie można swobodnie przemieszczać się po pokoju. Jeśli narożnik będzie pełnił funkcję łóżka, powinien być wyposażony w pojemnik na pościel, który umożliwi jej wygodne przechowywanie.

Twoje centrum rozrywki

Narożnik można wykorzystać nie tylko jako komfortowy, wygodny mebel do wypoczynku, ale także jako sposób na to, by oddzielić jadalnianą część salonu od tej przeznaczonej do relaksu. Jak? Wystarczy wybrać model w kształcie litery „U”, obok którego ustawi się stolik kawowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy salon będzie idealnym miejscem przyjemnych, towarzyskich spotkań i wspólnych wieczorów w gronie rodziny. Taki narożnik będzie idealny także wtedy, gdy rodzina jest liczna i 2- lub 3-osobowa sofa nie spełnia wszystkich jej potrzeb.

Nowoczesna sofa modułowa

Zarówno tradycyjne kanapy, jak i kanapy narożne zwykle stwarzają wprawdzie ciekawe, lecz ograniczone możliwości aranżacyjne. Jeśli domownicy potrzebują czegoś więcej, mogą wybrać nowoczesny narożnik modułowy, który da się skonfigurować w taki sposób, by w pełni spełniał wszystkie potrzeby i oczekiwania. To, w jaki sposób poszczególne elementy zestawu wypoczynkowego zostaną zestawione, zależeć będzie tylko od inwencji i wyobraźni! Sofa modułowa to świetne rozwiązanie również dla tych osób, które lubią zmiany i chętnie dokonują ich w swoich mieszkaniach. Jeśli za jakiś czas obecna aranżacja znudzi się, z sofą modułową w prosty sposób będzie można ją zmienić.

Technologia w służbie komfortu

Jeśli w meblach ponad wszystko domownicy cenią komfort ich użytkowania, mamy dobrą wiadomość – producenci nowoczesnych doskonale zadbali o wszystkie potrzeby klientów! To właśnie o nich myśleli, projektując specjalne sofy do salonu z funkcją relaksu, sterowane za pomocą elektrycznych sensorów. Dzięki nim można w prosty sposób regulować kąt nachylenia oparcia i wysuwać podnóżek. Taka sofa z pewnością zapewni przyjemny wypoczynek w dowolnej pozycji!

Sofa to zwykle najważniejszy mebel w salonie. Zrozumiałe jest więc to, że wymagania wobec niej są spore – ma być wygodna, spójna ze stylistyką danego mieszkania, estetyczna i funkcjonalna. Producenci wychodzą tym potrzebom naprzeciw, projektując nowoczesne, zgodne z najnowszymi trendami, trwałe, estetyczne sofy wysokiej jakości.