powrót

Jak wybrać lustro do pokoju dziennego?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

We współczesnych mieszkaniach pokój dzienny często pełni jednocześnie funkcję wygodnego salonu i pomieszczenia jadalnianego. Jest również pomieszczeniem, w którym najwięcej czasu spędzają goście, dlatego warto szczególnie starannie wyposażyć wnętrze i wybrać takie dodatki, by gospodarze mieli powód do dumy. Podczas aranżacji dobrze pomyśleć o przeznaczeniu miejsca na jednej ze ścian na lustro, które może być zachwycającą dekoracją salonu, odbijając promienie słoneczne, światło lampy czy blask świec i sprawiając wrażenie większej optycznie przestrzeni. Czym kierować się przy wyborze lustra idealnego?

Lustro w salonie

Kiedy myślimy o dekoracjach, tak naprawdę rzadko przychodzi nam na myśl lustro. Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że przemyślany wybór sprawi, że może być ono wspaniałą ozdobą wnętrza. Odpowiednio wykorzystane optyczne właściwości lustrzanej tafli, mogą być pomocne w stworzeniu niepowtarzalnego, dekoracyjnego efektu. Prostokątne lustro, zawieszone poziomo, pod lekkim kątem nachylone w stronę podłogi, sprawi, że pomieszczenie naprawdę wyda się większe, niż jest w rzeczywistości. Piękna rzeźbiona rama będzie niczym prawdziwe dzieło sztuki zdobiące ścianę i nadające elegancji wnętrzu.

Rozświetlona jadalnia

Piękną ozdobą stylowej przestrzeni jadalnej może być lustro umieszczone nad niskim kredensem. Warto wybrać model w takiej ramie, która będzie pasowała do wystroju wnętrza. Egzemplarz z delikatnym, pozbawionym ozdób obramowaniem przeznaczyć można do pomieszczenia urządzonego minimalistycznie. Bogato zdobione lustro będzie wyglądało zjawiskowo w pokoju dziennym, urządzonym w stylu klasycznym. Po obu stronach ramy można zamontować kinkiety bądź kandelabry naścienne, co będzie wyglądało nader elegancko i stylowo. Dobrym pomysłem będzie również zawieszenie obok siebie kilku mniejszych luster o różnych kształtach, które stworzą oryginalną kompozycję.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Często pokój dzienny wyposażamy również w szafę, a jeśli przestrzeń jest niewielka, warto wybrać szafę z lustrem, która sprawi, że pokój będzie się wydawał jaśniejszy i nieco przestronniejszy. W salonie urządzonym w nowoczesnym minimalistycznym stylu, doskonale będzie się prezentowała prosta bryła, pokryta połyskującym laminatem. W tradycyjnych wnętrzach, wypełnionych antycznymi meblami, świetnie sprawdzi się rzeźbiony mebel, ozdobiony lustrzaną taflą. Ozdobą, a zarazem elementem umeblowania pomieszczenia może być również lustro stojące. Jego rama, opleciona sznurem ozdobnych lampek, stanie się intrygującą dekoracją pokoju.

Lustro, poza swoją zwyczajową funkcją, oczywistą dla każdego, z powodzeniem może stać się również dekoracją mieszkania. Piękna rama wypełniona lustrzaną taflą będzie niczym obraz, a to, co będzie przedstawiać, to nasze codzienne życie, chwile dobre i złe, sylwetki nasze i naszych bliskich oraz otaczającą nas przestrzeń, odbijając wszystko z perfekcyjną dokładnością.