powrót

Jadalnia - pomysły na aranżacje

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Aranżacja salonu z jadalnią jest bardzo dużym wyzwaniem. To pomieszczenia, w których skupia się całe życie rodzinne, bo tu domownicy spędzają najwięcej czasu. Zarówno salon, jak i jadalnia pełnią też funkcję reprezentacyjną mieszkania. Tu przyjmujemy gości, urządzamy przyjęcia w gronie przyjaciół i rodziny.

Jadalnia, obecnie najczęściej położona pomiędzy kuchnią i salonem, powinna więc świetnie się prezentować, a jednocześnie musi być funkcjonalna. Styl w jakim będzie urządzona trzeba dostosować do ogólnego wystroju salonu i kuchni, tak aby wszystkie te pomieszczenia tworzyły miłą dla oka harmonię, aby zachęcały domowników i gości do wspólnego celebrowania posiłków, długich rozmów, a czasem wspaniałej zabawy. Sprawdź nasze rekomendacje.

Dyskretny urok geometrycznych form

Jadalnia z salonem powinna być nie tylko piękna, ale też dawać domownikom poczucie bezpieczeństwa i domowego ciepła. To zapewniają meble wykonane w kolorze jasnego dębu. Już piękna faktura drewna daje poczucie przytulności, a sam dąb przywołuje skojarzenia trwałości i stabilności. Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na kolekcję Calpe, która inspirowana jest prostymi, ale masywnymi, geometrycznymi formami.

Nowoczesny design każdego elementu, minimalistyczne bryły komód, witryn i stołów zapewniają pomieszczeniom nienaganny styl. Choć wykorzystano tu tradycyjną fakturę drewna, to meble te nadają wnętrzu nowoczesny, ale ciepły klimat. Jasne elementy kolekcji znakomicie prezentują się na tle ciemniejszych ścian, a dyskretna zieleń kwiatów sprawia, że w tak urządzonym pomieszczeniu miło spędza się czas.

Styl industrialny wspierany przez drewno

Metal, beton i szkło jednoznacznie kojarzą się z industrialnym wystrojem wnętrz. A gdyby tak dodać do tego teksturę drewna? Jadalnia z kuchnią czy jadalnia z salonem to idealne miejsca, aby taką koncepcję zrealizować. Chłód metalu i betonu doskonale równoważy właśnie drewno. To ono ociepla wizualnie przestrzeń i sprawia, że nawet w minimalistycznym wnętrzu odnajdujemy „zapach” domowego ogniska. Utrzymane w nowoczesnym stylu meble z kolekcji Oscar idealnie wpisują się w takie klimaty. Prostota kształtów, dyskretne oświetlenie witryn i przyjemna faktura dzikiego dębu wspaniale prezentują się w surowych pomieszczeniach nawiązujących do betonowych, z pozoru niewykończonych pomieszczeń. Jadalnia urządzona w ten sposób nabiera dwoistego, a zarazem niezwykle spójnego charakteru. Jest ona dość ekstrawagancka i bardzo funkcjonalna. To ewidentnie jeden z najmodniejszych trendów urządzania wnętrz.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Dla tych, którzy lepiej czują się we wnętrzach utrzymanych w tradycyjnym klimacie idealne będą meble o ciepłych barwach przypominających drewno bukowe. Aranżacja jadalni wykorzystująca elementy kolekcji Lanao znakomicie łączy tradycję ze współczesnością. Piękne komody i witryny o delikatnie zaokrąglonych krawędziach, uzupełnione listwami w kolorze aluminium doskonale prezentują się na tle ścian wykończonych tak modną ostatnio białą cegłą lub ścian pokrytych drewnianymi panelami.

Aranżacja salonu z jadalnią, wykorzystująca linię mebli Lanao, to klasyczne rozwiązania, które wzbogacono o nowoczesne elementy. Klimat wytwornej elegancji doskonale podkreślą szklane przedmioty dekoracyjne oraz blask świec ustawionych na stole.

Zadziwiająca lekkość nowoczesności

Jadalnia w salonie czy salon w jadalni? To prawda, że dzisiaj te pomieszczenia często tworzą w zasadzie całość. Sztuką jest więc urządzić je tak, aby osiągnąć dwa cele – idealną harmonię oraz wyraźne oddzielenie funkcjonalności. Nowoczesne meble pozwalają na takie praktyki. Zawsze modne, zawsze chętnie wybierane, białe meble z kolekcji Attention świetnie sprawdzają się w tej roli. Duże bryły z dębowymi wykończeniami, połysk frontów i delikatne podświetlenia dają poczucie miłej, stonowanej nowoczesności.