powrót

Jak przystroić świąteczną choinkę?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Choinka świąteczna to jedna z tradycji, bez której nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia. To ona jest głównym elementem dekoracyjnym w mieszkaniu czy domu. Dzieci kochają ją za to, że pod nią znajdują prezenty od świętego Mikołaja. Dorośli uwielbiają klimat i nastrój, który roztacza pięknie udekorowane i oświetlone drzewko.

Niektórzy co roku ubierają choinkę według wieloletniej tradycji. Zawiesza się więc na niej wielokolorowe bombki i ozdoby, które w rodzinach często są od pokoleń, piękne, wielobarwne lampki, a także legendarne już włosy anielskie. Taka choinka bożonarodzeniowa jest prześliczna.

Jednak coraz częściej, część osób zadaje sobie pytanie – jak ubrać choinkę w tym roku? Dzieje się tak, bowiem od lat kreatorzy trendów wnętrzarskich obwieszczają obowiązujące kanony również w temacie choinkowym. Jeśli podążasz za modą w tym zakresie, jeśli chcesz, aby te święta były wyjątkowe, przeczytaj, jakie ozdoby choinkowe powinny zawisnąć na zielonych gałązkach i jak przystroić choinkę według najnowszych trendów.

Ciemne kolory odchodzą w zapomnienie

W poprzednich dwóch lub trzech sezonach, za modne i piękne choinki świąteczne uważano te przybrane bombkami i ozdobami w kolorach białych i czarnych lub białych i brązowych. Wszystko było okraszone sporą ilością złota lub srebra. Dziś jednak odchodzą one do historii.

W tym roku lansuje się zupełnie inne style, których jest rzeczywiście kilka. Jeśli chodzi o kolory, to najmodniejszym drzewkiem będzie to przystrojone ozdobami i bombkami w kolorze białym i …niebieskim. Błękitne oświetlenie i dużo srebrnych dodatków powinny dopełnić całości. Granaty, niebieskości i błękity mają zresztą królować we wnętrzarstwie w 2018 roku, stąd już teraz barwy te powinny pojawić się chociaż na choinkach.

Choinka na święta może też być przybrana w wersji biało-srebnrej. To bardzo elegancka forma drzewka, która świetnie ozdabia dom. To też doskonały przykład na choinkę w wersji minimalistycznej. Świetnie wpisuje się w klimaty pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnymi lub nawet industrialnym. Szczególnie modne są ozdoby na choinkę o perłowych powłokach lub te wykonane ze szkła.

Wenecki karnawał

Ci, którzy przykładają szczególną wagę do piękna i oryginalności swoich drzewek, powinni przystroić choinki w duchu weneckiego karnawału. Co to oznacza? Obok jednobarwnych bombek w wielu kolorach, choinka świąteczna powinna prezentować miniatury masek weneckich. To przepiękne przedmioty, które rzeczywiście wspaniale zdobią świąteczne drzewka. W tym przypadku rezygnuje się z włosów anielskich i sztucznego śniegu. To miejsce zajmują dekoracyjne pióra i ozdoby, w których je wykorzystano. Trzeba przyznać, że tak przybrane choinki świąteczne są niezwykle efektowne.

Trend eko

Ten styl utrzymuje się już od wielu lat i wcale nie zapowiada się, że wyjdzie z mody. Choinka świąteczna, na której zawiesza się ozdoby z drewna, słomy i papieru, jest przejawem troski o środowisko i ma zdecydowanie niepowtarzalny charakter. Na tak przystrojonym drzewku wiesza się też słodkości. Domowe pierniki, udekorowane przez najmłodszych, zawieszone na jutowych sznurkach to zdecydowanie urzekające ozdoby, ale to nie wszystko, co na ekologicznym drzewku powinno się znaleźć. Papierowe ozdoby świąteczne, wykonane przez dzieciaki, będą tu idealnym elementem. Łańcuchy, dzwonki, koszyczki i gwiazdy z kolorowego papieru sprawią, że rodzicom zakręci się w oku łezka wzruszenia.