W celu dostosowania strony do Twoich preferencji oraz zainteresowań przechowujemy na urządzeniu, z którego korzystasz (komputerze, telefonie itp.) tzw. „pliki cookies” i im podobne, z możliwością ich odczytu. Korzystając dalej z naszej strony, bez zmian ustawień przeglądarki internetowej, wyrażasz na to dobrowolną zgodę.
Ponadto informujemy, że administratorem danych zawartych w tych plikach jest Agata S.A. Dane mogą być przetwarzane przez nas i naszych zaufanych partnerów w celach marketingowych, w szczególności poprzez wyświetlanie spersonalizowanych reklam, na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu. Szczegóły wraz z instrukcjami zmiany ustawień najpopularniejszych przeglądarek internetowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Rozumiem
powrót

Jak wybrać lustro do sypialni?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Sypialnia to zazwyczaj najmniejsze pomieszczenie w mieszkaniu, często połączone z garderobą. Niezbędna zatem wydaje się być obecność lustra, które zarówno powiększy optycznie pomieszczenie, jak i pozwoli się przyjrzeć całości swojej sylwetki, a w przypadku kobiet - zrobić makijaż. Kierując się poniższymi wskazówkami oraz własnymi preferencjami, będziemy mogli wybrać odpowiednie lustro do naszej sypiali.

Lustro na drzwiach szafy

W sypialni powinno znaleźć się kilka niezbędnych mebli: wygodne łóżko, funkcjonalne stoliczki nocne, komoda na bieliznę czy wąski regał na najbliższe sercu książki. W pomieszczeniu często musimy również zmieścić szafę, gdyż z braku miejsca lub odpowiednich środków finansowych nie mamy możliwości posiadać osobnej przestrzeni, pełniącej funkcję garderoby. Jeśli nasza szafa sypialniana nie jest wyposażona w lustro, można samodzielnie zamontować je na drzwiach mebla.Szafa z lustrem wspaniale rozjaśni i optycznie powiększy przestrzeń, a jednocześnie pozwoli na to, by przyjrzeć się całej sylwetce.

Lustro wiszące lub stojące

Lustro można zawiesić na powierzchni jednej ze ścian. Niewielkie lustra w ozdobnej ramie będą pięknie wyglądały zawieszone po obu stronach łóżka, umieszczone nad stolikami nocnymi. Duże, prostokątne zwierciadło, w jasnej lub ciemnej oprawie, można umieścić nad łóżkiem lub naprzeciw niego, nad komodą. Postawione na blacie komody świeczniki lub lampiony będą tworzyć iluminację, która, odbijając się dodatkowo od lustrzanej powierzchni, stworzy intymny, niepowtarzalny klimat.

Strefa dla kobiety

Sypialnia to również miejsce, w którym często jakaś część przestrzeni wydzielona jest tylko i wyłącznie z myślą o kobiecie. Lustro wystąpi tutaj jako element konstrukcji toaletki lub dodatek do niej, zamocowane bezpośrednio nad meblem, którego blat zastawiony jest flakonami perfum i przyborami do makijażu. Ciekawy efekt, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie przyniesie zastosowanie lustra z zamontowanym oświetleniem, co przywodzi na myśl garderoby gwiazd filmowych czy muzycznych. Do skontrolowania całej sylwetki idealnie nadaje się lekkie lustro stojące. Nada ono szyku sypialni, a dzięki łatwości przemieszczenia go w dowolne miejsce istnieje możliwość ustawienia lustra tak, by było oświetlone w optymalny sposób, w zależności od pory dnia.


Odpowiednio dobrane lustro będzie spełniało nie tylko swoją rolę pod kątem praktycznym, ale może stanowić również nietuzinkową dekorację pomieszczenia. Lustrzana tafla na ścianie czy pokrywająca front mebla to doskonały sposób na rozświetlenie i powiększenie optycznie każdego wnętrza.