powrót

Jak wybrać wygodne krzesła do jadalni?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Wymarzona, domowa jadalnia to taka, w której centralne miejsce zajmuje pokaźnych rozmiarów stół, który przykryty śnieżnobiałym obrusem lub kolorową serwetą gromadzi wszystkich domowników i ukochanych przyjaciół. Jadalnia jest sercem domu, można w niej ucztować, bawić się i po prostu miło spędzać czas w gronie najbliższych lub w samotności z filiżanką ulubionej kawy i książką. Jakie krzesła do jadalni w wybrać, by można było na nich wypoczywać o każdej porze dnia i nocy?

Po pierwsze, trzeba pamiętać o wygodzie. Dobrze wyprofilowane siedzisko i podparcie pod plecy zapewnią komfort podczas siedzenia. To ważne, dobre wychowanie zakazuje wstawać od stołu, zanim ostatnia osoba nie skończy jeść. Rodzaj materiału, z jakiego będzie wykonane wybrane krzesło, oraz jego wzór trzeba dopasować do charakteru wnętrza, a także pozostałych mebli.

Przyjemność jedzenia i wypoczynek – jadalnia w salonie

Jadalnia połączona z salonem to często spotykany sposób na zyskanie dodatkowej przestrzeni oraz pomysł na przyjemność jedzenia i wypoczynek jednocześnie. Wybór krzeseł do takiego pomieszczenia nie jest łatwym zadaniem, można jednak mu podołać, wystarczy pamiętać o ustaleniu przewodniego koloru wnętrza i dopasowaniu do niego mebli. Dobrze sprawdzi się na przykład modna biel lub delikatna szarość zestawiona z ciepłym odcieniem drewna. Do kanapy stojącej w salonie można dobrać białe krzesła tapicerowane z obiciem z tej samej tkaniny. Te proste zabiegi sprawią, że całe pomieszczenie będzie wyglądało bardzo nowocześnie i stylowo.

Praktyczne połączenie: jadalnia i kuchnia

W innym wariancie aranżacyjnym jadalnia zajmuje jedno pomieszczenie z kuchnią. To bardzo praktyczne, ponieważ podczas przyrządzania posiłków można aktywnie uczestniczyć w życiu domowym i mieć zawsze pod ręką kogoś do pomocy. Krzesła do kuchni powinny pasować stylem do mebli i być wygodne. Można pomyśleć o modelu wykonanym z tworzywa z drewnianymi nogami, kojarzonym ze stylem skandynawskim, który bardzo pasuje do kuchni. Miłośnicy nowoczesnych form mogą dać się ponieść fantazji, wybierając krzesła kuchenne z polipropylenu w czerwonym lub zielonym kolorze. Takie intensywne akcenty pomogą nadać pomieszczeniu nowego wyrazu – jest to zatem świetny pomysł dla odważnych.

Rozwiązanie dla małej kawalerki: funkcjonalna wyspa

Wyspa, czyli blat umieszczony na wysokich nogach, to w niewielkim mieszkaniu jedyny sposób na stworzenie wygodnej przestrzeni do jedzenia i spokojnej rozmowy. W jaki sposób można zaaranżować tak malutką jadalnię? Kluczem jest pozostawienie jak najwięcej niezagospodarowanej powierzchni na blacie, by można było położyć na nim naczynia, czy deskę do krojenia. Można też ustawić doniczkę z ziołami i rozkoszować się pięknym zapachem bazylii lub świeżej mięty w całym mieszkaniu. Najwygodniejsze do wysokiego blatu są natomiast krzesła barowe, można więc pokusić się również o designerski model w białym kolorze wykonany ze skóry z wyraźnymi przeszyciami. W minimalistycznym wnętrzu kawalerki sprawdzi się idealnie i na pewno zachwyci każdego gościa.

Urządzona w przemyślany sposób jadalnia na szansę stać się ulubionym pomieszczeniem wszystkich domowników, gdzie będą przychodzić, by jeść, rozmawiać i wspólnie spędzać czas. Dlatego wybór wygodnych krzeseł to zadanie, w które warto całkowicie się zaangażować.