Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Jakie wybrać obicie krzesła: tkanina czy skóra?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

W każdym mieszkaniu jest od kilku do kilkunastu krzeseł, które są przeznaczone przede wszystkim do siedzenia, ale pełnią również wiele innych funkcji. Są wykorzystywane w charakterze wieszaków na ubrania, przenośnych drabinek czy przyrządów gimnastycznych. Krzesła mogą być wykonane w rozmaitych kształtach i z wykorzystaniem różnych materiałów, dlatego wielu kupujących staje przed dylematem, czy obicie powinno być wykonane z tkaniny, czy ze skóry. Co lepiej sprawdzi się w mieszkaniu?

Krzesła do dużego pokoju, czyli do salonu

W nowoczesnych mieszkaniach najważniejszym pomieszczeniem jest przestronny salon, który łączy w sobie miejsce do wypoczynku i jedzenia posiłków. W jednej części znajduje się zazwyczaj wygodna sofa, a w drugiej stół z krzesłami, które mogą być wykonane z modnego plastiku lub z drewna – są wówczas stabilne i bardzo wygodne. Warto postawić właśnie na takie krzesła do salonu. Przy wyborze mebli z naturalnych surowców można zdecydować się na krzesła tapicerowane, jeśli te wymarzone mają być obite tkaniną. Jednak przeglądanie rozbudowanego wzornika może przyprawić o ból głowy, dlatego dobrze przyjąć zasadę, że obicie krzeseł powinno pasować odcieniem i najlepiej również fakturą do materiału, z jakiego wykonana jest kanapa. Dlatego jeśli posiadasz narożnik w odcieniu szarości, dobierz do niego szare krzesła. To znacznie ułatwi podjęcie decyzji i sprawi, że obie strefy salonu będą się ładnie ze sobą komponowały. Nie wyklucza to jednak możliwości eksperymentowania, krzesła do jadalni mogą również być wykonane ze skóry na przykład w kolorze białym, jeśli preferowany jest ten rodzaj obicia. Na pewno stworzą interesujący kontrast z miękką, puszystą kanapą w ciemnym kolorze.

Krzesła do modnego aneksu z wyspą i tradycyjnej kuchni

Jeśli funkcję kuchni pełni umieszczony w salonie aneks, bardzo wygodnym rozwiązaniem będzie zamontowanie wyspy – wysokiego blatu oddzielającego część, w której przyrządza się posiłki od reszty pomieszczenia, umożliwiając przygotowywanie potraw lub dając miejsce do jedzenia posiłków. By nadać szyku wyposażeniu kuchni, do mebli na wysoki połysk warto dobrać skórzane krzesła barowe – białe lub czarne, które ustawione po dwóch stronach wyspy stanowią wyraźny akcent kolorystyczny w pomieszczeniu. Ich dodatkowym atutem jest możliwość regulacji – dopasowania wysokości do wymiarów blatu.

W konwencjonalnej kuchni, która jest osobnym pomieszczeniem, również nie może zabraknąć krzeseł. Można zaprojektować niewielką, ale przytulną przestrzeń do jedzenia posiłków w rodzinnym gronie, stawiając kompaktowy stół na przykład pod oknem. Krzesła kuchenne mogą być najbardziej przykuwającym wzrok elementem wyposażenia wnętrza. By osiągnąć taki efekt, watro skusić się na nowocześnie zaprojektowane białe meble o niebanalnej linii i skórzanym obiciu. Krzesła do kuchni mogą być również tapicerowane, na przykład białą ekoskórą, która wygląda zjawiskowo w zestawieniu z chromowanymi nogami, podobnie jak niebieskie krzesła. Za krzesłami z ekoskóry przemawia fakt, że są łatwe do utrzymania w czystości, wystarczy regularnie przecierać je wilgotną ściereczką.

W starannie urządzonym mieszkaniu, które ma zachwycać niebanalnym wystrojem, do każdego pomieszczenia powinny zostać dobrane odpowiednie krzesła. Warto eksperymentować z materiałami, kolorami i rodzajami obicia: tkaniną i skórą, by znaleźć swój indywidualny styl.