powrót

Karnawałowa domówka – o tych akcesoriach nie możesz zapomnieć

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Organizowanie imprezy karnawałowej w domu to coraz częściej spotykany trend – popularne domówki pozwalają na swobodną zabawę w gronie znajomych. Aby zapewnić swoim gościom kompleksową obsługę i klimat jak w najlepszym lokalu, należy zaopatrzyć się w akcesoria na karnawał. W tym celu warto postawić na wyposażenie jadalni, które wykreuje we wnętrzu prawdziwie imprezowy nastrój. Na jakie dodatki koniecznie trzeba postawić?

Niezbędne wyposażenie karnawałowej jadalni – to trzeba mieć!

Akcesoria na domówkę to przede wszystkim podstawowe wyposażenie, bez którego spożywanie posiłków nie jest możliwe. I choć obecność sztućców i różnego rodzaju naczyń do serwowania w każdym domu jest oczywista, to planując imprezę na większą ilość osób, trzeba starannie dobrać niezbędne akcesoria. Sztućce należy dostosować do potraw, jakie znajdą się w menu, aby goście mogli w wygodny sposób spożyć podane im dania. Świetnie w tej roli sprawdzą się komplety sztućców i serwisy obiadowe, zawierające wszelkie potrzebne komponenty. Wybierając zestaw, zyskuje się komplet akcesoriów w takiej samej estetyce, co nie pozostaje bez znaczenia dla ogólnej aranżacji stołu.

Ta sama zasada dotyczy innych elementów zastawy – warto wybrać więc zestawy naczyń i szklanek, a także komplety kieliszków dopasowanych do serwowanych napojów.

Aby ośmielić gości i zachęcić ich do samodzielnego częstowania się trunkami, można wyeksponować je w barku czy przeszklonej witrynce – obfity wybór alkoholi i innych napojów z pewnością umili czas spędzany na domowej imprezie.

Praktyczne i wygodne naczynia do serwowania

Aby wygodnie donosić kolejne potrawy i trunki, należy posiadać tacę – dzięki niej można uniknąć żmudnego krążenia pomiędzy kuchnią a salonem z ryzykownie niesionymi naczyniami, wypełnionymi przekąskami i gorącymi daniami oraz napojami. Dekoracyjne patery świetnie wpisują się w konwencję organizowanej domówki karnawałowej, gdzie suto zastawiony stół wciąż zmienia swoje oblicze i stale urozmaicany jest kolejnymi propozycjami kulinarnymi. Nie można zapomnieć, że tace ułatwiają też zachowanie porządku na stole – bez trudu pomieszczą brudne szklanki czy naczynia do serwowania, pozwalając je szybko wyeliminować ze stołu i zrobić miejsce na czystą zastawę.

Domówka karnawałowa musi zapewniać swobodę poczęstunku. Suche przekąski w poręcznych miseczkach i salaterkach należy umieścić w zasięgu zaproszonych osób, a wtedy zadanie gospodarza ogranicza się wyłącznie do uzupełniania zapasów, aby na stole nie zabrakło pożywienia. Doskonałym rozwiązaniem jest wykonanie koreczków czy mini kanapeczek, którymi chętne osoby mogą się do woli częstować. Sprytnym sposobem jest też podanie pizzy na specjalnej tacy obrotowej. Nieważne, czy będzie to własnoręcznie robiony wypiek czy danie zamówione z restauracji – wykorzystując komplet do serwowania pizzy, można zachwycić towarzystwo profesjonalnie podanym posiłkiem! Zestaw do pizzy ułatwi jej pokrojenie, a ustawiona na środku stołu taca stanie się elementem integrującym osoby biorące udział w imprezie.

Nie zapomnij o dekoracjach

Warto zacząć od ozdobienia stołu – pomogą w tym tekstylne akcesoria na karnawał: obrusy, serwetki i bieżniki. Eleganckie bądź kolorowe będą nadawać imprezie konkretny charakter i niewątpliwie spełnią funkcję praktyczną, ochraniając stół przed zabrudzeniem i umożliwiając gościom zachowanie higieny.

Niemożliwe jest stworzenie klimatu karnawałowego bez odpowiednich ozdób. Wystrój wnętrza musi odpowiadać konwencji przyjęcia – jeśli jest to impreza tematyczna, wtedy to właśnie dekoracje wprowadzają gości w motyw przewodni zabawy. Jednak nawet jeśli domówka karnawałowa nie jest regulowana żadnymi tematycznymi wytycznymi, warto postarać się o starannie dobrane ozdoby – kolorowe girlandy i świetlne lampiony sprawdzą się zwłaszcza wieczorem, gdy zapadnie zmrok. Wykreują wtedy romantyczny, nieco magiczny, a z pewnością imprezowy nastrój, który docenią wszyscy goście.

Karnawał w domu może być świetną zabawą. Wystarczy zadbać o odpowiednie wyposażenie jadalni, udekorować przestrzeń i stworzyć dla gości miejsce do swobodnej zabawy. Pomogą w tym perfekcyjnie dobrane akcesoria na domówkę.