Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Łóżko z pojemnikiem na pościel czy bez?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Kiedy potrzebujemy nowego łóżka do sypialni, wybieramy się do sklepu i wtedy najczęściej pojawia się dylemat – co wybrać? Łóżko drewniane z pojemnikiem na pościel czy bez niego? Dodatkowy schowek pod materacem na pewno jest praktycznym rozwiązaniem, oszczędzającym miejsce w małym pokoju. Kiedy natomiast zależy nam głównie na wygodzie, a jednocześnie dysponujemy większą ilością miejsca na pościel w szafie, lepiej wybrać łóżko bez pojemnika. To rozwiązanie polecane jest także w przypadku, kiedy w sypialni stosujemy ogrzewanie podłogowe, zapewnia bowiem lepszą cyrkulację powietrza.

Łóżka na stelażu z materacem

Podobno najzdrowszy sen zapewniają łóżka do sypialni na drewnianej ramie, której podstawę stanowią nogi. W tym przypadku przestrzeń pod łóżkiem pozostaje pusta, co zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i wentylację materaca. Jest to szczególnie istotne, jeśli mamy w domu alergika uczulonego na roztocza, grzyby czy inne mikroby. Stelaż wykonany z drewna sosny wykazuje dodatkowo właściwości elektrostatyczne, hamujące wirowanie kurzu w pomieszczeniu.

Łóżka sypialniane bez zabudowanego dna to najlepszy wybór również wówczas, kiedy ogrzewanie w sypialni jest podłogowe. Równomierne rozłożenie temperatury i wspomniana już swobodna cyrkulacja powietrza zapewniają najwyższy komfort snu.

Na łóżko bez skrzyni możemy sobie pozwolić wtedy, kiedy mamy dość spore mieszkanie czy dom i dysponujemy dużą garderobą. Jeżeli nie posiadamy wystarczającej ilości miejsca, by zmieścić pościel, sezonową odzież czy dodatkowe poduszki, warto zaopatrzyć się w schowek pod łóżkiem, który pozwoli uzyskać ponadprogramową przestrzeń. 

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościel

W małym mieszkaniu liczy się każdy centymetr, a każdy dodatkowy mebel ma ogromne znaczenie. Przestrzeń powinna być zorganizowana z jak największą dbałością tak, by wnętrze było optymalnie zagospodarowane. W trakcie planowania należy uwzględnić potrzebę posiadania miejsca na m.in. drobne przedmioty.


Łóżka do sypialni z dodatkowym pojemnikiem są stworzone do tego typu wnętrz. Czy to łóżka młodzieżowe na drewnianym stelażu z materacem (np. łóżko jednoosobowe z pojemnikiem lub łóżko jednoosobowe z szufladami) czy rozkładane wersalki, pozwalające zaoszczędzić przestrzeń. Jeśli pozwalają na to możliwości, nawet w małym pokoju nie powinno zabraknąć mebli typu duża szafa na ubrania czy praktyczne szafki nocne do sypialni, które pomieszczą dodatkowo bieliznę lub książki. Do łóżka warto dobrać stylową pościel o odpowiednich wymiarach (np. pościel 160x200).

Zazwyczaj skrzynię na pościel, umieszczoną pod materacem, posiadają łóżka sypialniane tapicerowane lub luksusowe modele takie jak np. łóżko kontynentalne z pojemnikiem. Istnieje także możliwość dokupienia tego elementu oddzielnie, jako dodatkowej opcji do łóżka na stelażu. Pojemnik na pościel to najlepszy wybór dla niewielkiej sypialni. Mebel pełni wówczas dwie funkcje – wypoczynkową i praktyczną, do przechowywania potrzebnych rzeczy.

Dzięki rozwiązaniu, jakim jest rozkładana wersalka, łóżko z pojemnikiem na pościel czy łóżko z szufladami, zaoszczędzimy miejsce oraz zmieścimy w sypialni dodatkowe meble, takie jak np. szafka nocna. Lepiej jest sprytnie uporządkować przestrzeń w sypialni, wykorzystując do tego pojemnik pod materacem, niż przytłaczać pomieszczenie wielką szafą, obok której ledwo zmieścimy mebel do spania.
Łóżko dwuosobowe z szufladami przyda się nam zatem na niewielkich metrażach, w kawalerkach, w małych sypialniach. Natomiast nowoczesne łóżko kontynentalne, łóżko dwuosobowe wysuwane czy umieszczone na drewnianej ramie, bez schowka, sprawdzą się na większych powierzchniach, gdzie funkcjonalność pełni drugorzędną rolę.