powrót

Lustro do przedpokoju - na jaki model się zdecydować?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Lustro w przedpokoju pozwala ostatni raz przed wyjściem z domu spojrzeć na swoją stylizację, żeby upewnić się, czy wszystkie elementy do siebie pasują. Jego ważną rolą jest także optyczne powiększenie wnętrza. Zwykle przedpokoje są niewielkie i dość ciasne. Odpowiednie wyposażenie i skorzystanie z gry świateł może znacząco wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Dlatego też w przedpokoju powinno znaleźć się miejsce na lustro. Tylko pytanie brzmi – jakie wybrać?

Niezależnie od wszystkiego

Mając do dyspozycji dużo wolnych ścian w przedpokoju, warto zdecydować się na lustro samodzielne. Dobrym wyborem jest podłużny kształt, w którym można przyjrzeć się całej sylwetce. Takiego lustra nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Mierzenie w nim nowego płaszcza czy dopasowywanie torebki do butów prawdziwą przyjemnością. Jeśli dodatkowo lustro zostanie otoczone odpowiednim oświetleniem, dokładne przyjrzenie się sobie stanie się o wiele prostsze.

Wybierając lustro ścienne, warto zwrócić uwagę także na bardziej poziome modele. Mogą stworzyć ciekawą instalację, chociażby poprzez zawieszenie ich jednego pod drugim. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku wersji bez ram. Lustra do przedpokoju mogą być skomponowane z resztą wyposażenia, gdzie zestawione z poszczególnymi dodatkami czy meblami staną się kompletną i funkcjonalną kompozycją. Ramy wykonane z tych samych materiałów i kolorów co meble, stworzą wrażenie estetycznej spójności i porządku. Takie lustro można zawiesić nad szafką na buty czy komodą. Dzięki temu przestrzeń nad meblem nie będzie wydawała się pusta, a nawet przeciwnie – doda jej to głębi i przedpokój wyda się większy.

Lustra jako element większej całości

Przy wejściu do domu konieczne jest wyznaczenie miejsca na odzież wierzchnią. Niezwykle estetycznie prezentują się meble zamykane, które pozwalają utrzymać schludny wygląd wnętrza. Jednocześnie można je wykorzystać dla stworzenia wyjątkowej i miłej dla oka aranżacji. Drzwi od szafy w przedpokoju mogą zawierać w sobie lustro. Tego typu opcja to jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zajmująca dużo miejsca szafa nieco skryje się za odbiciem i dzięki temu przestanie tak bardzo dominować nad przestrzenią. Problem poszukiwania dogodnego położenia dla lustra również się rozwiąże. Szafa z lustrem to doskonała propozycja dla ciasnych i mało ustawnych pomieszczeń, jednak i w większym przedpokoju sprawdzi się równie dobrze. Lustro często stosuje się jako element wbudowany w szafy przesuwne, które są gwarancją uzyskania dodatkowej przestrzeni. Meble otwierające się na boki bywają niepraktyczne i powodują zmniejszenie powierzchni pomieszczenia.

Szafa przesuwna z lustrem do przedpokoju to ponadczasowy element wyposażenia. Takie meble nie wychodzą z mody. Umiejscowione w drzwiach lustro przez lata będzie cieszyło i dawało komfort domownikom. To połączenie kilku funkcjonalnych walorów w jednym obiekcie. Zaletą luster jest to, że odbijając promienie, wprowadzają do pomieszczenia więcej światła. Nawet ciemne wnętrze może rozbłysnąć dzięki temu dodatkowi.

Spójna i stonowana aranżacja wnętrza

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie wolnej przestrzeni przedpokoju na ścianie jest wieszak z lustrem. To rozwiązanie uznawane jest za bardzo praktyczne i nie oznacza konieczności rezygnacji z podłużnego lustra. Gdy dom odwiedzają goście, to zewnętrzne wieszaki służą im zazwyczaj jako miejsce przechowania odzieży wierzchniej. Jest to po prostu wygodniejsze, niż wkładanie każdej kurtki do szafy, zwłaszcza gdy dom odwiedza więcej osób. Lustro umiejscowione na wieszaku skupia na sobie wzrok. Na pewno nikt nie przejdzie obok niego obojętnie, każdy choć na chwilę zatrzyma się, by zobaczyć swoje odbicie. Jest wiele modeli, w których ma ono całkiem spory rozmiar. W niektórych projektach lustro staje się zasłonką, która odwraca uwagę od tego, że wiszą za nim rzędy kurtek i płaszczy.

Jeśli decyzja nadal jest trudna i wciąż występują wahania, to być może warto postawić na kilka modeli? Przecież luster w przedpokoju może być więcej. Przykładowo jedno jako element szafy, a drugie jako ozdoba naścienna. Oczywiście przesada nie jest dobrym pomysłem, ponieważ często daje nieatrakcyjne wizualnie skutki. Jednak gdy w pomieszczeniu znajduje się wystarczająca ilość miejsca, śmiało można łączyć ze sobą kilka pomysłów. Przedpokój nie musi być nudny. Lustra spełniają w nim ważną funkcję praktyczną i ozdobną, zwłaszcza gdy mają atrakcyjne wykończenie. Sukces aranżacji wnętrza polega na umiejętnym łączeniu ze sobą różnych elementów. Więcej niż jedno lustro to gwarancja wizualnego powiększenia, ozdobności i rozjaśnienia przedpokoju.