powrót

Małe stoły dla całej rodziny - stoły rozkładane

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Stół to mebel, który musi znajdować się w każdym domu. To przy nim codziennie jemy posiłki, przyjmujemy gości, wieczorami pracujemy, a wiele innych czynności można by jeszcze wymieniać znacznie dłużej. Nic więc dziwnego, że zakup tego mebla nie jest prostą sprawa i trzeba solidnie przemyśleć wiele wariantów i rozwiązań.

Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki stół będzie najbardziej odpowiedni. W zależności od liczby osób zasiadających codziennie przy stole, decydujemy się na mniejszy lub większy mebel. Rzadko kiedy można sobie pozwolić na ogromny stół, którego nie trzeba rozkładać. Taki sprzęt wymaga w zasadzie osobnego pomieszczenia, w którym nikomu nie będzie przeszkadzał. Zwykle więc wybór pada na stół rozkładany, bo ten świetnie odnajdzie się w jadalni połączonej z salonem. Mały stół kuchenny też wybieramy chętnie z funkcją rozkładania.

Stół rozkładany, nowoczesny, zawsze posiada blat składający się z dwóch części, a tylko niektórym przeszkadza niewielka szczelina pomiędzy nimi, niestety… coś za coś. To mała niedogodność, w porównaniu z możliwością wyczarowania znacznie większego mebla w ciągu kilku chwil. Przyjrzyjmy się więc, jakie stoły są dostępne na rynku.

Stół rozkładany do jadalni

Mały stół rozkładany zawsze znajdzie miejsce w salonie połączonym z jadalnią. Proste wzornictwo doskonale wpisuje się zarówno we wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Stół Imperial jest tu świetnym przykładem. Rozkłada się go w sposób tradycyjny, ponieważ posiada on prowadnicę kulkową. Aby zwiększyć jego powierzchnię, wystarczy rozsunąć obie części blatu, a dodatkową płytę, ukrytą pod blatem, wysunąć na wierzch i umieścić pomiędzy skrzydłami podstawowego blatu. W ten sam sposób można wykorzystywać model Oslo, stół, który wykonano w nieco masywniejszej stylistyce.

W wielu salonach i jadalniach dziś króluje biel, więc tu potrzebny jest stół rozkładany, biały. Model Kent spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. To stół, który prezentuje bardzo oryginalny i interesujący design. Masywny blat umieszczony jest na jednej, solidnej nodze, stanowiącej oryginalną alternatywę dla tradycyjnych czterech nóg stołowych. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne i niezwykle funkcjonalne, ponieważ umożliwia każdemu wygodne zasiadanie przy stole, nawet, gdy naprawdę spora liczba gości musi się przy nim zmieścić.

W podobnym stylu prezentuje się stół Tes. To stół rozkładany, nowoczesny, w kolorze orzecha. Ma piękną ryflowaną wstawkę, która świetnie wygląda na tle czarnego szkła. Geometryczne kształty mebla i kolumnowa podstawa sprawiają, że stół ten jest prawdziwą ozdobą każdej jadalni.

Nowoczesne rozwiązania niestandardowe

Stół jadalniany, rozkładany może też wyglądać wręcz designersko. Wystarczy spojrzeć na stół Elita. Biały blat umieszczono na metalowym stelażu. Mebel wygląda niezwykle modernistycznie i elegancko. Znakomicie nadaje się jako element wyposażenia salonów i jadalni urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. W takich wnętrzach świetnie będzie się prezentować też stół rozkładany, biały, Lira. Bardzo ciekawa podstawa i duży blat, gwarantują wygodę wielu gościom.

Z kolei rozkładany stół Leksand to wprost idealne rozwiązanie do wnętrz urządzonych w rustykalnym, wiejskim stylu. Blat został zamontowany na podstawie, która ma formę krzyżaka. Jest ona bardzo stabilna i funkcjonalna, bo pozwala bardzo wygodnie zasiadać wokół stołu. Rozłożony stół ma aż 220 cm długości i pozwala na urządzenie naprawdę dużego przyjęcia.