Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Meblościanki - jak zaaranżować je w pokoju?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Urządzając salon, staramy się dobrać takie meble i dodatki, aby całość była funkcjonalna i dobrze nam służyła,a jednocześnie była modna oraz dopasowana kolorystycznie i stylistycznie do naszych wnętrz. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu na pewno jest meblościanka. Czasy jednakowych meblościanek na wysoki połysk rodem z PRL-u na szczęście dawno mamy już za sobą, dlatego łatwo wybrać odpowiedni model, kolor i kształt meblościanki z całego bogactwa możliwości oferowanego obecnie na rynku.

Czym się kierować przy wyborze meblościanki?

Czy istnieją meble uniwersalne, pasujące do każdego wnętrza? Na pewno nie. Dlatego wybierając optymalny dla siebie mebel, musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest metraż, jakim dysponujemy w domu, kształt pomieszczeń i rozplanowanie przestrzeni. Ważną rolę odgrywa również kolorystyka, która w zależności od potrzeb może optycznie powiększyć lub pomniejszyć mebel. Należy także zastanowić się, czy meblościanka ma być przede wszystkim funkcjonalna, czy bardziej zależy nam na estetyce – choć oczywiście meblościanki nowoczesne w większości przypadków łączą obydwa elementy.

Jak dopasować meble do pokoju?

Meblościanka jest zazwyczaj centralnym elementem umeblowania. Nie oznacza to jednak, że musi być przytłaczająca w naszym wnętrzu. Świetnym rozwiązaniem okazuje się obecnie możliwość wyboru tylko kilku potrzebnych nam segmentów i dowolnego ich komponowania. W praktyce oznacza to, że w sporym pokoju można wstawić więcej modułów, w mniejszym mniej i to od nas zależy, czy decydujemy się na meble zajmujące całą ścianę czy tylko część jej powierzchni. W obu przypadkach dostępne są modele o lekkiej, modnej konstrukcji, które uczynią pokój stylowym pomieszczeniem. 

Meblościanki pokojowe, jak na współczesne meble przystało, występują w wielu wariantach kolorystycznych. Tak samo szeroki jest wybór modeli, dzięki temu sprawdzają się w każdym pokoju dziennym. Można je bez problemu dopasować do stylistyki pomieszczenia, a także stworzyć ciekawe połączenia kolorystyczne. Jasne barwy idealnie wpasowują się w minimalistyczny styl urządzania domów, tak często widywany obecnie we wnętrzach. Rozświetlają także niewielkie przestrzenie. Temu służy również podświetlenie nowoczesnych meblościanek, które dodatkowo tworzy wyjątkowy klimat. Co ciekawe, wraca moda na meble z połyskiem, które ożywiają każde wnętrze. Meblościanki do salonu czy pokoju utrzymane bywają także w ciemnych kolorach. Im ciemniejszy odcień, tym wrażenie bardziej luksusowego charakteru wnętrza.

Jakie są zalety meblościanki?

Podstawową zaletą meblościanek jest przede wszystkim funkcjonalność samego rozwiązania, a ta przecież nigdy nie przemija: nadal potrzebujemy praktycznego, funkcjonalnego mebla w pokoju lub salonie. Właściwie każda meblościanka oferuje nam wiele możliwości. Dla osób, które stawiają na przechowanie w meblu jak największej ilości rzeczy i ubrań, idealnym rozwiązaniem będzie wybór meblościanki z szafą, półkami czy pojemnymi szufladami. Z kolei dla tych, którzy chcą wyeksponować książki lub ozdoby, znacznie lepsze są otwarte półki, regały i przeszklone witryny. Natomiast wszystkim korzyści przynoszą nowoczesne rozwiązania mebli, czyli szafka RTV, która pozwala na gustowne wkomponowanie w całość sprzętu elektronicznego. A dzięki temu w pokoju lub salonie z przyjemnością spędzamy czas. 

Jeszcze nie tak dawno pokoje w różnych domach wyglądały identycznie – właśnie ze względu na meble dostępne w podobnych wzorach i kolorach. Obecnie każdy może uzyskać satysfakcjonujący go efekt i stylowe wnętrze, nie musząc przy tym rezygnować z tak praktycznego rozwiązania, jakim jest meblościanka. Dzięki meblościankom możemy nie tylko stworzyć gustownie zaaranżowaną przestrzeń, ale też zyskać funkcjonalny i użyteczny mebel, który będzie nam służył przez wiele lat.