powrót

Mieszkanie na wynajem – praktyczne zestawy mebli kuchennych

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Przygotowując lokal do wynajęcia, trzeba starannie przemyśleć wiele kwestii. Przestrzeń powinna prezentować się przyjaźnie i zachęcać do zamieszkania, dając jednocześnie możliwość jej spersonalizowania, aby każdy mógł poczuć się w niej jak u siebie. Wnętrzem problematycznym w urządzeniu pod wynajem może wydawać się kuchnia – jak zaaranżować ją ładnie i praktycznie, a także niedrogo? Rozwiązaniem są zestawy mebli kuchennych.

Kuchnia studencka – tanio i wygodnie

Jeśli mieszkanie dedykowane jest studentom, nie warto inwestować w drogie meble. Kupując drogi zestaw mebli kuchennych, właściciel zmuszony jest do pobrania wysokiej kaucji od wynajmujących. Studenci rzadko kiedy mogą sobie pozwolić na pokrycie dużych opłat, dlatego planując wynająć im mieszkanie, bezpieczniej jest postawić na oszczędne i proste rozwiązania. Jak urządzić kuchnię w mieszkaniu studenckim? Niskim kosztem, ale z zachowaniem podstawowych zasad estetyki i ładu. Schludność i wygoda to kwestie, które docenią najemcy niezależnie od wieku. Cechy te spełniają meble kuchenne Primero, które można dostosować do indywidualnych wymagań i z dostępnych w ofercie komponentów stworzyć prosty, lecz praktyczny zestaw do studenckiego mieszkania.

Prostota trafi także w gust singli. Wynajmując lokum osobom samotnym, nie trzeba zatem inwestować w rozbudowane meble modułowe. Kuchnia Primero, składająca się z wiszących i stojących szafek kuchennych w zupełności wystarczy, aby odpowiedzieć na potrzeby najemców rezydujących w pojedynkę.

Zestaw kuchenny do mieszkania dla rodzin z dziećmi

W tym przypadku wymagania nieco wzrastają. Rodziny z dziećmi potrzebują wyższego standardu niż studenci, którzy w mieszkaniu bywają okazjonalnie, gdyż większość dnia spędzają na uczelni. Dedykując wynajmowany lokal rodzinom, warto zainwestować większe kwoty w jego urządzenie. Meble kuchenne powinny być pojemniejsze, a przestrzeń na blatach duża, aby umożliwiała wygodne przyrządzanie posiłków. Kryteria te spełnia kuchnia modułowa Qubik, będąca odzwierciedleniem elegancji i innowacyjności, skomponowanej z funkcjonalnością. Każdy element zestawu można osobiście dopasować, wybierając spośród korpusów szafek wiszących czy stojących, frontów, blatów oraz uchwytów, jak również korzystając z bogatej oferty sprzętu AGD. Dodatkowym atutem kuchni Qubik jest opcja 15-letniej bezpłatnej gwarancji.

Zestaw mebli kuchennych to nie wszystko, o co należy zadbać, urządzając mieszkanie na wynajem. Równie ważny jest stół, przy którym rodzina będzie spożywać wspólne posiłki, dyskutując o sprawach dnia codziennego. Klimat rodzinnej kuchni znacznie różni się od kuchni studenckiej. Dlatego przygotowując miejsce na wynajem, warto brać pod uwagę odmienne potrzeby osób wynajmujących.

Kuchnia w mieszkaniu typu hostel – luksus czy prostota?

Coraz popularniejsze są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo. Funkcjonują one jako hostele, goszcząc turystów i zapewniając im komfortowy pobyt w obcym mieście. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zakwaterować się wygodnie – jak u siebie, korzystając ze wszystkich udogodnień, jakie zapewnia lokum prywatne. Wynajmując mieszkanie na kilka dni, wiele osób raczej nie myśli o gotowaniu i wybiera stołowanie się na mieście. Planując aranżację kuchni hostelowej, lepiej postawić na proste wyposażenie. Podstawowe zaplecze kuchenne może być podobne do standardu, jaki oferuje się studentom. Zestaw kuchenny do mieszkania dla turystów nie musi być luksusowy, zwłaszcza że nigdy nie wiadomo, na jakich najemców się trafi.

Perfekcyjnie zorganizowana kuchnia – inspiracje

Wynajmowane cztery ściany zawsze powinny zostawić swobodę aranżacyjną lokatorom. Tylko wtedy mogą poczuć się jak u siebie, dostosowując przestrzeń do swoich potrzeb. Jak urządzić kuchnię w mieszkaniu, aby zapewnić margines samodzielności dla osób, które mają się w nim zatrzymać? Warto postawić na neutralną kolorystykę – biele i szarości to odcienie świetnie komponujące się z wyrazistymi dodatkami, o które mogą zadbać najemcy. W zamysł ten wpisuje się kuchnia modułowa Basic. Stanowi ona dla mieszkańców bazę do kreowania spersonalizowanej przestrzeni i pozwala cieszyć się ulubionym designem. Jest też wygodna i uwzględnia innowacje, które współcześnie uznawane są za standard w wyposażeniu kuchni - szafki z cichym domykiem, ergonomiczne uchwyty oraz szuflady typu metalbox to fundament praktycznej kuchni. 

Kuchnia w mieszkaniu do wynajęcia powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby zachęciła do wprowadzenia się i pozwoliła wnieść do niej indywidualizm osób wynajmujących.