Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Narożniki - idealny wypoczynek dla dużej rodziny

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Narożnik to wygodny i praktyczny mebel, który z powodzeniem zastąpi tradycyjną sofę lub fotel. W porównaniu do tradycyjnej kanapy zajmuje niewiele więcej miejsca, ale jest o wiele wygodniejszy w użytkowaniu i daje większe możliwości aranżacyjne. To dobry wybór do małych i nieco większych salonów.

Narożnik z funkcją spania czy bez?

Wielkość narożnika powinna być dostosowana do powierzchni naszego wnętrza. W niewielkim pomieszczeniu lepiej sprawdzi się minimalistyczny mebel o wymiarach zbliżonych do standardowej kanapy (narożnik bez funkcji spania też może być bardzo komfortowy!). Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, projektują meble, które łączą w sobie funkcje wypoczynkową oraz spania. Dzięki mechanizmom ułatwiającym rozkładanie oraz wbudowanym pojemnikom na pościel meble sprawdzą się w mieszkaniach, w których pokój dzienny pełni jednocześnie funkcję sypialni.

Wybierając odpowiedni model, warto sprawdzić, czy posiada mechanizm ułatwiający rozkładanie. To bardzo istotne w przypadku mebli, które są wykorzystywane na co dzień jako łóżka – mechanizm zapobiega rysowaniu podłogi i ułatwi rozłożenie narożnika w kilku prostych ruchach. Nawet jeżeli narożnik do salonu ma spełniać docelowo funkcje wypoczynkowe, nie rezygnujmy z modelu z funkcją spania. Dodatkowe łóżko przyda się na wypadek wizyty gości. Aby zachować jego pełną funkcjonalność, szerokość powierzchni spania nie powinna być mniejsza niż 120 cm – oczywiście, im więcej miejsca, tym bardziej komfortowe warunki odpoczynku. Dobrą propozycją jest też narożnik z zagłówkami

Jak dobrać narożnik do potrzeb użytkownika?

Kupując narożnik do salonu, skupiamy się zazwyczaj na kolorze, obiciach i dodatkach dekoracyjnych. Oczywiście, to kwestie podstawowe, które nie sposób pominąć, ale równie istotna jest głębokość siedziska. Osoby wyższe powinny dobrać mebel o głębokim siedzisku, które będzie podpierać uda na całej długości. Użytkownicy o średnim i niskim wzroście mogą dobrać narożniki płytkie – ważne, aby w czasie siedzenia dotykać stopami ziemi. Oparcie mebla powinno być odpowiednio wysokie, aby podeprzeć kręgosłup na całej długości.


Jako ciekawostkę warto dodać, że niektóre meble posiadają ukryte systemy szuflad – to bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacyjne przy niewielkich powierzchniach użytkowych. Szuflady mogą służyć jako schowki na dodatkowe akcesoria pościelowe lub poduszki ozdobne. Ważne jest także dobranie mebla do liczebności rodziny. Jeśli domowników jest więcej, warto przemyśleć zakup większego narożnika. Narożnik szary duży z pewnością będzie doskonałym rozwiązaniem.

Na to zwracaj uwagę! Stelaże, sprężyny, obicia

Stelaże narożnika mogą być wykonane z litego drewna lub płyt meblowych, chociaż coraz częściej spotyka się stelaże wykonane ze stali. Na stelażu znajduje się wypełnienie ze sprężyn falistych, bonellowych lub kieszeniowych – niekiedy także elastycznych taśm siedziskowych. Jeżeli decydujemy się na zakup narożnika z funkcją spania, najlepiej zdecydować się na wypełnienie ze sprężyn kieszeniowych. Aby narożnik do salonu był praktyczny i funkcjonalny, powinien posiadać obicie, które jest łatwe do utrzymania w czystości, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. W ofercie producentów znajdziemy obicia ze skór naturalnych oraz sztucznych. 

Dużą popularnością wśród klientów cieszą się tkaniny szenilowe, które wystarczy regularnie odkurzać, aby zachować ich unikalny wygląd. Zwolennicy klasycznych rozwiązań chętnie wybierają obicia welurowe, które prezentują się nadzwyczaj efektownie, ale wymagają staranniejszych pielęgnacji aniżeli obicia szenilowe.
We wnętrzach stylizowanych, utrzymanych w klimacie retro, świetnie sprawdzą się narożniki obite prawdziwą lub sztuczną skórą. Aby zachować piękno skóry, konieczna jest jej regularna pielęgnacja z wykorzystaniem specjalnie dobranych środków.

Osoby, szczególnie zorientowane na utrzymanie czystości i sterylności pomieszczenia, mogą wybrać narożnik duży obity mikrofazą. Materiał jest bardzo przyjemny w dotyku i może być użytkowany przez alergików. Aby pozbyć się kurzu i pyłków z powierzchni mebla, wystarczy co jakiś czas zbierać je odkurzaczem.

Narożniki dla dużej rodziny

Narożnik biało-czarny AVERSA prawy
3059,10
Cena najniższa: 3399,-

Cena regularna:

Cena regularna: 3399,-

Narożnik szary LARGO lewy
2999,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna: