powrót

Narożniki w różnych kolorach - jak dobrać odpowiedni kolor narożnika?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Lubimy urządzać stylowe wnętrza, uzupełniając je o funkcjonalne i eleganckie meble. W salonie, w którym najważniejszą funkcję pełni wygodny i przemyślany komplet wypoczynkowy, kolor narożnika to element najistotniejszy. To właśnie ten mebel wyznacza centrum strefy wypoczynkowej w naszym mieszkaniu i to właśnie tam szukamy odprężenia oraz przyjmujemy gości.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę dobierając kolor narożnika?

Kolor jest jednym z tych elementów, bez którego nie można mówić o projektowaniu mebli. Ważny jest odcień, walor, nasycenie, a także dopasowanie do otoczenia. Nie mniej istotne przy wyborze koloru mebla jest wzięcie pod uwagę temperamentu domowników, a także ich potrzeb. Zwłaszcza gdy rozważamy wybór narożnika do salonu – chodzi przecież tak naprawdę o najważniejszy mebel w tej części mieszkania, zwrócenie uwagi na jego kolor oznacza więc nie tylko refleksję nad charakterem wnętrza, ale i naszymi oczekiwaniami – narożniki do salonu powinny współgrać także z temperamentem tych, którzy będą na nich wypoczywać.

Szeroki wybór kolorów

W Salonach Agata znaleźć można eleganckie narożniki z regulowanymi zagłówkami, narożniki z funkcją spania, wyposażone w poduchy w różnych rozmiarach, a także w szuflady na pościel i koce. Różnorodność tkanin, którymi można pokryć mebel z pewnością pozwoli na wybór barwy idealnie komponującej się z aranżacją salonu. Często istnieje możliwość zastosowania dwóch rodzajów tkanin, producenci oferują różnorodne zestawienia. Spośród setek rozwiązań i szerokiej gamy kolorystycznej z pewnością znajdzie się coś doskonale wpisującego się w nasze preferencje.

Narożniki do salonu – od wyboru, do koloru

Od mebli w jasnych, stonowanych odcieniach bieli i szarości, po średnie i ciemne brązy, a także połączenia dwóch i więcej barw – bogata oferta kanap umożliwi odnalezienie tej, której Państwo najbardziej poszukują. Dwu- i wielokolorowe narożniki do salonu będą ciekawym urozmaiceniem stonowanych wnętrz. Połączenie czystej, łagodnej bieli z pobudzającym błękitem to świetne rozwiązanie dla tych z Państwa, którzy cenią sobie spokój i opanowanie oraz wszystkich, którzy potrzebują choćby delikatnego pobudzenia w eleganckim i uporządkowanym wnętrzu. Kanapy narożne w jasnych i średnich brązach są odpowiedzią dla osób, którym bliskie są kolory ziemi – to kolory bezpieczne. Pięknie harmonizują z ciepłymi kolorami mebli i ścian, nadają pomieszczeniu łagodny i spokojny nastrój. Narożnik szary to z kolei doskonała baza do dalszych wnętrzarskich eksperymentów – można połączyć go zarówno z dodatkami w chłodnych, jak i ciepłych odcieniach. 

Grafity i szarości polecamy domownikom preferującym wnętrza nowoczesne. Narożniki do spania w tych barwach, wyposażone w chromowane prostokątne nóżki, idealnie pasują do salonów, w których dominują chłodne biele i proste kształty. Jednocześnie, mebel w tej tonacji można wykorzystać również w różnokolorowym wnętrzu – eksperymentowanie z barwą, złamanie żywych czerwieni i fioletów grafitowym narożnikiem pozwoli uzyskać równowagę między pobudzeniem i uspokojeniem. Nasi projektanci taki zabieg zastosowali w przypadku kanapy w ciemnym kolorze – narożnik granatowy, czarny lub ciemno grafitowy ożywiają kolorowe poduchy w różnych rozmiarach. Małe i duże, żółte, różowe i czerwone przyciągają uwagę, dynamizują otoczenie, nadają salonowi jedyny i niepowtarzalny charakter.

Odpowiednio dobrany narożnik do salonu będzie elementem pełniącym ogromną rolę w tym, aby pomieszczenie zyskało styl i wyrafinowanie. Liczy się komfort i jakość wykonania mebla, lecz nie mniej ważny jest jego kolor – trzeba, aby był przemyślany, to przecież najważniejszy mebel w strefie wypoczynkowej.