powrót

Niewidoczna szafa w salonie — jak ją zaaranżować?

Wstawienie szafy do salonu może zaspokoić różne potrzeby: być może potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na ważne dokumenty lub chcesz w niej schować przedmioty, których na co dzień nie potrzebujesz, a których nie chcesz się pozbywać? Być może mieszkasz w kawalerce, a zatem szafa zabudowana w pokoju dziennym będzie jedynym meblem na ubrania? Sprawdź nasze pomysły na szafę w salonie i przekonaj się, czy to opcja dla Ciebie.

Czym jest niewidoczna szafa w salonie?

Nowoczesny design cechuje się minimalizmem. Z salonów usuwamy wszelkie niepotrzebne przedmioty, które zbierają kurz i wprowadzają nie tylko bałagan na otwartych półkach, ale i chaos w głowie. Czyż ład, spokój i przestrzeń nie są tym, czego oczekujemy po całym dniu pracy? Minimalizm sprawia, że nawet mały salon z dużą szafą może wiele zyskać - zarówno na ogólnej estetyce, jak i przestronności.

Tym właśnie są niewidoczne szafy - są, i mimo dużych gabarytów ich nie widać. Pozwalają schować naprawdę wiele rzeczy, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na kilkumetrową szafę w dużym pokoju sięgającą do dwóch przeciwległych ścian. Co więcej, zabudowa szafy w małym pokoju będzie niewidoczna, jeśli zastosuje się drzwi bez uchwytów z otwieraniem typu push-pull. Wrażenie przestronności osiągniesz, jeśli jako fronty wybierzesz taflę lustrzaną. Optycznie powiększysz wnętrze, a jednocześnie zyskasz w ten sposób świetne miejsce do poprawiania swojego wyglądu przed wielkim wyjściem.

Niewidoczna szafa w salonie

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Gdzie umieścić niewidoczną szafę w salonie?

Zastanawiasz się jak urządzić salon z szafą, skoro jednym z głównych elementów w tym pokoju jest telewizor? W dzisiejszych czasach elektronika zajmuje honorowe miejsce w salonie, a zatem zwykle brakuje już wolnej powierzchni na mebel o tak sporych gabarytach, jakim jest szafa. Można jednak połączyć wiele potrzeb w jedno rozwiązanie i na ścianę z telewizorem w salonie wybrać zabudowę z szafą. Może to być duża meblościanka z już zintegrowaną szafą lub zestaw pasujących do siebie mebli z jednej serii ustawionych obok siebie.

Innym rozwiązaniem jest szafa na całą ścianę sprytnie skrywająca drzwi do sąsiedniego pokoju, np. sypialni. W tym przypadku drzwi wejściowe powinny być wykonane z tego samego materiału i koloru co drzwi szafy, a oba elementy powinny licować się ze sobą. Stosując takie rozwiązanie, wybiera się zwykle szafy na wymiar sięgające od podłogi pod sam sufit.

Niewidoczna szafa w salonie — pomysły na jej zaaranżowanie

Tak naprawdę istnieją niezliczone możliwości aranżacyjne niewidocznej szafy. W salonie taki mebel może pełnić funkcję nie tylko garderoby na ubrania, ale także sprawdzać się w roli bieliźniarki na obrusy, ręczniki czy inne potrzebne na co dzień drobiazgi. Możesz zaaranżować miejsce do przechowywania dokumentów medycznych, firmowych, związanych z domem i rodziną, a także schować w pudłach wszelkie osobiste pamiątki, których nie chcesz mieć na widoku. Niektórzy nawet aranżują w niej miejsce na przedmioty związane z utrzymywaniem czystości: wiadro i mop, odkurzacz, deskę do prasowania itp. Zwłaszcza szafa w salonie w bloku pełni tak wielofunkcyjną rolę, mieszcząc w swoim wnętrzu przeróżne przedmioty niezbędne w każdym gospodarstwie domowym.

Biała szafa w salonie

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Wybierając z kolei modele szaf z gablotą, zyskasz przestrzeń do przechowywania porcelany czy cennych pamiątek. W Salonach Agata posiadamy wiele ciekawych kolekcji szaf do salonu, które doskonale wpiszą się w przestrzeń w każdym stylu.

Dlaczego warto postawić na niewidoczną szafę w salonie?

Jeśli mieszkasz w niewielkim mieszkaniu, np. w kawalerce, do dyspozycji masz najprawdopodobniej zaledwie jedno małe pomieszczenie pełniące jednocześnie funkcję pokoju gościnnego, jak i sypialni. W takim przypadku szafa na ubrania w salonie nabiera nowego znaczenia - sprytnie skrywa nie tylko odzież, ale i niemal cały Twój dobytek. Mebel powinien być wówczas nie tylko pojemny, ale i lekki wizualnie, by nie przytłoczyć i tak małego pomieszczenia.

Doskonale sprawdzą się szafy przesuwne z białymi frontami. Jednym z głównych problemów małego pokoju jest brak światła, niewielka ilość okien lub okno niewielkich rozmiarów. Jeśli wybierzesz szafę o frontach z efektem połysku, zyskasz cenne świetlne refleksy, które optycznie powiększą przestrzeń.

Niewidoczna zabudowa kuchenna

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Prostota i czystość form sprawiają, że rozwiązanie to doskonale nadaje się do współczesnych nowoczesnych środowisk, w których stosuje się filozofię „mniej znaczy więcej”. W zależności od ilości przestrzeni i osobistych preferencji można jednak wstawić niewidoczną szafę do salonu w każdym stylu - nie tylko zresztą do salonu. Niewidoczna garderoba to doskonały pomysł na umeblowanie przedpokoju, sypialni czy pokoju młodzieżowego. Zachęcamy do przejrzenia bogatej oferty szaf w naszym sklepie internetowym, gdzie znajdziesz również sporo ciekawych aranżacji z wykorzystaniem naszych produktów.

Hasła tematyczne: Salon szafa