powrót

Nowoczesne komody i witryny do salonu - inspiracje

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

W każdym mieszkaniu, niezależnie od jego wielkości, niezbędne są meble do przechowywania. Do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych należą komoda oraz witryna do salonu. W tym artykule znajdują się przydatne wskazówki, jak – z ich udziałem – stworzyć ciekawe, stylowe wnętrze!

Komoda w podziale przestrzeni

Komoda do salonu, która służy nam przede wszystkim do przechowywania, może pełnić również inną rolę. Jeśli nasz salon połączony jest z jadalnią, możemy za jej pomocą podzielić przestrzeń na dwie strefy: jadalnianą i relaksu. W tym celu możemy ustawić sofę tyłem do części jadalnianej, a obok niej postawić niską, szeroką komodę. W ten sposób podzielimy przestrzeń, a jednocześnie zyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie, np. naczyń i obrusów.

Aternatywa wobec szafek RTV

W salonach większości z nas znajduje się telewizor, który zwykle stawiamy na przeznaczonej do tego szafce RTV. Tymczasem, jeśli zależy nam na oszczędności miejsca, możemy zastąpić go komodą, która służyć nam będzie również do przechowywania. Ważne, by mebel kolorystycznie pasował do naszego wnętrza i idealnie je dopełniał – wówczas będzie także jego ozdobą. Jeśli całe pomieszczenie utrzymane jest w stonowanej, jasnej kolorystyce, odpowiednia będzie biała komoda, która nie przytłoczy salonu.

Witryna z przeszkleniami

Zamiast tradycyjnej komody, w salonie idealnie sprawdzi się również nowoczesna witryna z przeszkleniami. Dzięki niej zyskamy nie tylko miejsce do przechowywania, ale także będziemy mieli możliwość ekspozycji, np. rodzinnych pamiątek lub pięknej zastawy. Jeżeli nasz salon pełni równocześnie funkcję sypialni, warto postawić na komodę wyposażoną w głębokie, pojemne szuflady, w których zmieszczą się również nasze ubrania i pościel. 

Minimalizm w praktyce

Drewniana komoda to absolutny „must have” w każdym salonie. Ważny jest nie tylko materiał, z którego została wykonana, ale także jej styl i wykończenie. Obecnie największą popularnością cieszą się komody w stylu skandynawskim, matowe lub na wysoki połysk, które idealnie dopełniają stonowane, przestronne wnętrze. W nowoczesnym salonie warto więc postawić na komodę minimalistyczną, pozbawioną ozdobnych uchwytów i detali. Taki mebel nie tylko doskonale prezentować się będzie w salonie, ale także w każdym innym pomieszczeniu. Co więcej, nie prędko wyjdzie z mody, a jeśli zapragniemy zmian, w prosty sposób będziemy mogli udekorować go stylowymi akcesoriami i dodatkami, nadając wnętrzu zupełnie nowy charakter.

Wybierając komodę do salonu, na względzie powinniśmy mieć nie tylko jej estetykę, ale także funkcjonalność. W małych wnętrzach warto postawić na model wyższy, który warto ustawić przy ścianie – w ten sposób pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przestronne i zyska na lekkości. Warto również rozważyć zakup witryny z przeszkleniami, która spełni podwójną rolę – z jednej strony umożliwi przechowywanie rzeczy, z drugiej strony zaś będzie pełniła funkcję dekoracyjną.