powrót

Wybieramy funkcjonalne i praktyczne meblościanki

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Wybierając meblościankę do pokoju czy salonu, przede wszystkim kierujemy się estetyką mebla. Jednak to, że meblościanka nam się podoba i pasuje do stylu oraz kolorystyki urządzenia wnętrza, to dopiero połowa sukcesu. Bardzo istotne jest również to, by meble spełniały nasze oczekiwania pod względem funkcjonalności, były praktyczne i ułatwiały codzienne życie.

Gdzie wstawić praktyczną meblościankę?

W jakim pomieszczeniu najbardziej przyda się praktyczna meblościanka? W pokoju, salonie, sypialni? Nie ulega wątpliwości, że w każdym z nich. Meblościanki do salonu pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną, służą tworzeniu pozytywnej atmosfery do wypoczynku i przyjmowania gości. W takich meblach, w zależności od potrzeb można jednak również schować wiele rzeczy lub wręcz przeciwnie – pięknie wyeksponować dodatki dekoracyjne. Meblościanki pokojowe służą temu, aby pomieścić w nich dokumenty czy osobiste drobiazgi. Pełnią one istotną funkcję także wtedy, gdy w mieszkaniu nie ma osobnej garderoby. Wtedy meblościanka zwłaszcza z pojemną szafą okazuje się bardzo pomocna do przechowywania ubrań.

Jakie są funkcjonalne meblościanki?

Funkcjonalność meblościanki może mieć dla każdego inne oblicze. Jedni oczekują od niej, aby była pojemna i pomieściła jak najwięcej rzeczy, inni – by pięknie wyeksponowała ozdoby, a są też osoby, dla których ważne jest, by w meble odpowiednio wpasować nowoczesny sprzęt RTV. Na szczęście meblościanki nowoczesne wychodzą naprzeciw wszystkim tym oczekiwaniom, a mogą nawet je łączyć.

Aby jak najwięcej przechować w meblach, warto zdecydować się na wybór meblościanki z szafą, zamykanymi szafkami, głębokimi i pojemnymi szufladami. Kiedy chcemy ustawić ozdoby lub książki, mamy do dyspozycji bardzo ciekawie zaprojektowane otwarte półki, regały oraz przeszklone witryny. Natomiast miłośnikom sprzętu elektronicznego służą designerskie i niezwykle praktyczne szafki RTV. Dzięki temu w meble można estetycznie wkomponować telewizor czy sprzęt grający, a przy tym ukryć niepotrzebne elementy, takie jak kable, odtwarzacze, płyty.

Dodatkowe, praktyczne oblicze mebli

Funkcjonalność meblościanki może mieć jeszcze inny wymiar. Bardzo praktyczne jest LED-owe oświetlenie mebli. Oczywiste wydaje się, że delikatne podświetlenie meblościanki, półek czy witryn po prostu pięknie wygląda. To jednak nie wszystko, ponieważ światło pozwala także na praktyczne rozwiązania. Dzięki niemu nie tylko można stworzyć klimat, ale w wielu sytuacjach oświetlenie mebli z powodzeniem zastępuje główne źródło światła w pomieszczeniu.

Czy meblościanka jest praktyczna, okaże się w codziennym użytkowaniu. Jeśli w domu mieszkają dzieci, trzeba mebel utrzymywać stale w czystości. Wtedy warto postawić na rodzaj meblościanki wykonanej z materiałów, które to ułatwiają. Najlepiej sprawdza się w tej sytuacji gładka faktura mebli i nieco ciemniejsza kolorystyka frontów.

Meblościanki to klasyczne rozwiązanie, które od lat sprawdza się w naszych domach. Pasują one do każdego stylu wnętrz – od tradycyjnych po minimalistyczne. Na rynku dostępne są w wielu kolorach i wzorach, które wpasowują się w najnowsze trendy wnętrzarskie. Jednak przy wyborze mebla zawsze należy pamiętać, by wybrać taki, który w naszym pojęciu będzie funkcjonalny i praktyczny, czyli innymi słowy: spełni konkretne, indywidualne oczekiwania.