powrót

Nowoczesne meblościanki w twoim domu

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Jeśli ktoś pod hasłem „meblościanka” nadal kojarzy mebel na wysoki połysk z półkami zastawionymi kryształami i szkłem, musi natychmiast zrewidować swoje myślenie. Meblościanki królowały w polskich domach już kilkadziesiąt lat temu, a ich forma zmieniała się wraz z modą. Obecnie zdecydowanie wróciły one do łask, jednak w zupełnie nowej, designerskiej odsłonie. Meblościanki nowoczesne są hitem wyposażenia domu.

Dlaczego warto postawić na meblościankę?

Meblościanki są bardzo trafionym i praktycznym elementem wyposażenia naszych wnętrz. Dawno już minęły czasy, kiedy koncentrowano się tylko na tym, by meble pokojowe pomieściły jak najwięcej rzeczy. Współcześni projektanci co prawda dbają, by ten warunek został spełniony, ale jednocześnie również o to, aby meblościanka była modna i stanowiła prawdziwą ozdobę salonu czy pokoju dziennego. Wybór nowoczesnych meblościanek jest tak duży, że bez problemu można dopasować ją do stylu oraz kolorystyki wnętrza.

Gdzie sprawdzają się nowoczesne meblościanki?

Na nowoczesność obecnie dostępnych na rynku meblościanek składa się kilka elementów. Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę materiały, z których wykonano meble. Najpopularniejsze to oczywiście drewno lub trwała płyta z ciekawie i oryginalnie zaprojektowanym dodatkiem innych materiałów, jakich jak szkło, metal czy tworzywa sztuczne. 

Ponadto jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu, wchodząc do jakiegoś mieszkania, można było mieć pewność, że zastanie się w nim jeden z kilku, dostępnych na rynku wzorów mebli pokojowych o tym samym kolorze i rozkładzie elementów. Dziś to my sami jesteśmy w stanie zdecydować, co nam się przyda w pomieszczeniu. Potrzebujemy pojemnej meblościanki z szafą? Proszę bardzo. Stawiamy na książkowe regały – nie ma problemu. Dlatego bardzo cenna jest w przypadku nowoczesnych mebli możliwość samodzielnego doboru modułów do wyposażenia mieszkania. To od naszej wizji tak naprawdę zależy, czy chcemy w meblościance jak najwięcej schować, czy raczej eksponujemy książki, płyty, szkło, czy inne ozdoby. 

Dodatkowo meblościanki nowoczesne wyróżniają się prostotą geometrycznych kształtów, ciekawymi rozwiązaniami designerskimi oraz bogatą gamą kolorystyczną, począwszy od naturalnych barw, aż do zaskakującego połączenia kolorów. Pasują one dzięki temu przede wszystkim do nowocześnie urządzonych wnętrz w stylu minimalistycznym, który cechuje się elegancką prostotą form, barw i niewielką ilością dekoracji. Najczęściej decydujemy się na kupno meblościanki do salonu, pokoju dziennego oraz młodzieżowego, w którym ciekawie wyglądają połączenia różnych modułów z praktycznym biurkiem. 

Meblościanki – funkcjonalność i dekoracja

Obecnie meblościanki pokojowe oraz te przeznaczone do salonu wyposażone są w wiele przydatnych elementów. Dekoracji służy przede wszystkim wytrzymałe, często hartowane szkło, czy energooszczędne oświetlenie LED, które tworzy w pokoju wyjątkowy nastrój. Natomiast zdecydowanie praktyczny charakter w nowoczesnych meblościankach ma szafka RTV dostępna w większości modeli. Meble tego typu pozwalają na skuteczne schowanie kabli, płyt, czy dodatkowych urządzeń, których nie chcemy eksponować. Dzięki temu łatwo połączyć nowoczesny mebel ze sprzętem, który na nim stoi. 

Nowoczesne meblościanki to standard w dzisiejszych domach i mieszkaniach. Można je łatwo dobrać do stylu aranżacji wnętrz, ponieważ gama dostępnych na rynku modeli jest bardzo szeroka. Natomiast Polacy, pomimo wielu rewolucji w trendach i zdobnictwie, nadal stawiają na meblościankę jako mebel, który jednocześnie cieszy oko i jest niezwykle funkcjonalny.