powrót

Pokój dla gracza - o czym pamiętać przy jego urządzaniu?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Każdy, kto swój wolny czas chętnie spędza przed komputerem czy konsolą, powinien rozważyć urządzenie profesjonalnego stanowiska gracza. Poza aspektami wizualnymi, które potęgują intensywność emocji w trakcie rozgrywek, niektóre z elementów mogą wpływać korzystnie na komfort i samopoczucie gamera. Aranżacja takiego wnętrza, łączącego ciekawy design i wysoką funkcjonalność, może okazać się więc nie lada wyzwaniem. Co musi znaleźć się w pokoju gamingowym?

Biurko i fotele dla gracza

Miłośnicy wielogodzinnych i emocjonujących rozgrywek powinni przede wszystkim wyposażyć się w funkcjonalne biurko i fotel dla gracza. Podjęcie przypadkowych decyzji w obu aspektach może zaowocować uciążliwymi bólami pleców lub przykurczami mięśni, które... skutecznie uniemożliwiają osiągnięcie zwycięstwa :)

Biurko, stanowiące centralny punkt stanowiska gracza, powinno być przystosowane do ustawienia dwóch (a nawet trzech) monitorów obok siebie i sprzętu audio. Warto wybrać model, który poza miejscem na jednostkę centralną, posiada praktyczne wnęki, szuflady czy zamykane szafki, dzięki którym wszystkie potrzebne gadżety będą zawsze pod ręką. W pokoju gamingowym doskonale sprawdzą się nowoczesne biurka w ciemnej kolorystyce z wbudowanym podświetleniem LED. Opcja ta nie tylko efektownie rozświetli blat, potęgując oryginalny charakter aranżacji, ale nie będzie zarazem oślepiać oczu w trakcie wielogodzinnego relaksu przed ekranem.

Aranżując pokój dla gracza, nie można również zapomnieć o zakupie profesjonalnego fotela, który łączy w sobie nowoczesne wzornictwo oraz starannie zaprojektowane funkcje. W rezultacie pomaga ustabilizować postawę, a obecność poduszek na wysokości głowy i lędźwi stanowi dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa. Wybierając fotele dla gracza, warto zwrócić uwagę, czy zostały wyposażone w regulowane podłokietniki oraz starannie wyprofilowane oparcie z opcją odchylenia, która okaże się nieoceniona w trakcie chwili relaksu pomiędzy kolejnymi rozgrywkami. Wybrany model powinien również posiadać możliwość dostosowania wysokości, zwłaszcza jeśli ze stanowiska gracza korzystają osoby w różnym wieku. Nie bez znaczenia jest także design i kolorystyka. Zazwyczaj fotele dla gracza przypominają wyglądem fotele sportowych samochodów, a także odznaczają się interesującą tapicerką, np. w elektryzującym połączeniu czerni i czerwieni.

Oświetlenie w pokoju gamingowym

Aby wielogodzinne sesje przed ekranem okazały się jeszcze bardziej emocjonujące, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Oczywiście w pokoju dla gracza warto zainstalować zaciemniające rolety, dzięki którym promienie słoneczne nie będą padać na monitor i oślepiać użytkownika komputera. Z drugiej strony jego oczy nie mogą być zdane wyłącznie na światło emitowane z ekranu.

Z tego powodu na stanowisku gracza powinna obowiązkowo znaleźć się funkcjonalna lampka biurkowa. Doskonałym wyborem są modele z opcją regulacji intensywności światła, dzięki czemu można je z łatwością dostosować do aktualnych potrzeb. W rezultacie taka lampka nie będzie przeszkadzać w trakcie gry, a także okaże się praktycznym rozwiązaniem podczas innych prac przy biurku. Warto wybierać modele odznaczające się nowoczesnym designem, które doskonale wpiszą się w charakter współczesnej aranżacji. Geometryczna forma lampy będzie doskonale współgrała ze stylem gamingowego fotela. Dla uzyskania efektownej poświaty można zdecydować się także na montaż kinkietów na ścianach w pokoju.

Przechowywanie

W trakcie urządzania pokoju gamingowego należy pamiętać o tym, że każdy miłośnik gier posiada liczne akcesoria i gadżety, takie jak np. ulubione słuchawki czy zapasową myszkę do komputera. Co prawda biurka dla gracza posiadają dodatkowe szuflady czy półki, ale z pewnością na przechowywanie całych kolekcji gier i płyt przydadzą się dodatkowe meble.

Z tego powodu warto zdecydować się na zakup praktycznego kontenerka, który ze względu na swoje wymiary, może znajdować się w samym centrum stanowiska gracza. Warto, aby jego wygląd współgrał ze stylistyką biurka. W zależności od rodzaju przechowywanych gadżetów, kontenerek może składać się z samych szuflad lub zamykanych szafek. Dzięki temu wszystkie płyty czy akcesoria będą przechowywane w bezpiecznym miejscu. Poza podstawowymi elementami wyposażenia, warto również zadbać o efektowne dekoracje ścienne np. naklejki czy fototapety, które podkreślą nowoczesną stylistykę i klimat aranżacji.