Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Pomysły na aranżacje ścian (plakaty, obrazy, półki, lustra itp.)

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Dobry pomysł na ścianę w salonie jest na wagę złota. Obojętnie, mały czy duży, pokój dzienny jest reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu. Oryginalne i często niekonwencjonalne rozwiązania sprawiają domownikom wiele radości, a pojawiający się goście są wówczas pod dużym wrażeniem. Jak ozdobić ścianę w salonie, aby podkreślała charakter wnętrza, a jednocześnie wpisywała się w trendy?

Pusta ściana w pokoju sprawia często wrażenie niedokończonego projektu. Potrafi wywołać uczucie chłodu i w zasadzie jej widok nigdy nie nastraja optymistycznie. Projektanci proponują tysiące rozwiązań, począwszy od takich zupełnie kompleksowych, które angażują całą powierzchnię ściany, aż po te subtelne, minimalistyczne, gdy mały drobiazg zmienia kompletnie jej charakter (np. stylowe półki na ścianę). Półka wisząca dodatkowo zapewnia miejsce do wyeksponowania różnych dekoracji - wazonów, świeczników czy ramek ze zdjęciami. 

Fototapety

Jednym z modnych rozwiązań są fototapety. Obecnie przeżywają one swój renesans i nie powinny być kojarzone z banalnymi widoczkami, które królowały na ścianach w latach 80. ubiegłego wieku. Znakomite wzory i pejzaże, z których dziś możemy wybierać, dodają głębi pomieszczeniom, a często też wizualnie poprawiają proporcje całego wnętrza.

Fototapety można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu, a w salonie sprawdzają się wręcz doskonale. Dzięki nim można wprowadzić do wnętrza nieco wielkomiejskiego klimatu, decydując się na widoki z Nowego Jorku, albo wyczarować romantyczny klimat rodem z greckich wysp. Zakochani w naturze mogą wybrać roślinne pejzaże, a amatorzy motoryzacji popatrzeć na piękne samochody. Wato jednak pamiętać, że jeśli to fototapeta ma zagościć w salonie, to powinna ona zajmować najwyżej jedną ścianę. Pozostałe powinny być pomalowane na jeden kolor. Inaczej ten pomysł na ścianę w salonie okaże się raczej zupełnie nietrafiony.

Obrazy i plakaty

Zwolennicy stylu minimalistycznego z pewnością będą chcieli zachować maksymalną lekkość przestrzeni, a temu zdecydowanie służą ściany pomalowane jednolicie, głównie w jasnych, pastelowych kolorach. To wprowadza do wnętrza nieco więcej optycznego porządku oraz sporo subtelnej, niewymuszonej elegancji.

Tu z pewnością pojawi się pytanie, czym ozdobić ścianę w salonie? Rozwiązanie jest proste, można zdecydować się na obrazy, które będą dostosowane do wystroju całego pomieszczenia. Trzeba je dobrać do stylu, w jakim urządzono salon. We wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych świetnie sprawdzają się obrazy przedstawiające abstrakcyjne formy. Klasyczny, tradycyjny wystrój to idealne miejsce dla olejnych pejzaży, a romantyczne klimaty będą idealnym otoczeniem dla obrazów w stylu shabby chic.

Warto wspomnieć też plakatach, które coraz częściej pojawiają się jako ciekawe rozwiązania na ściany. Plakat powinien odzwierciedlać zainteresowania domowników. Goście często zwracają uwagę na takie dekoracje i są one przyczynkiem do rozmów. Jeśli na plakacie widnieje napis w języku obcym, to przed zakupem należy wiedzieć, o czym traktuje zamieszczona tam sentencja.

Dekorowanie ścian w salonie za pomocą plakatów rządzi się też swoimi zasadami. Plakat powinien być dopełnieniem wystroju wnętrza. Może on być dobrany na zasadzie kontrastu. Gdy salon przepełniony jest elementami dekoracyjnymi i różnymi barwami, plakat może mieć charakter minimalistyczny. Natomiast, gdy w salonie znajdują się głównie surowe formy i niewiele barw, na ścianie świetnie będzie wyglądać plakat o wyrazistych formach i kolorach.

Lustra

To właśnie lustra coraz częściej można zobaczyć na ścianach, jako ciekawe rozwiązania na ściany. Te elementy dekoracyjne świetnie powiększają optycznie przestrzeń. Mniejsze, większe, w prostych ramach lub w tych niezwykle ozdobnych wyglądają bardzo ciekawie, jako element dekoracyjny wnętrza.


Przykładowe dekoracje ścienne

Lustro prostokątne NAVARRA
569,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

Lustro DIAMENT 110x70 cm
1187,10
Cena najniższa: 1319,-

Cena regularna:

Cena regularna: 1319,-

Lustro NORTON 46,5x115 cm
219,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

Lustro do salonu DOORSET 90
229,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna: