powrót

Pomysły na przechowywanie letnich ubrań

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Ubrania na lato jesienią, a wiosną ubrania na zimę bywają dużym problemem z uwagi na fakt, że trzeba je w jakiś sposób przechować do następnego sezonu. O ile w domu o większej powierzchni łatwiej jest wygospodarować przestrzeń do przechowywania, o tyle w mniejszych mieszkaniach może to już być trudne. Pomożemy Ci w tym, zdradzając kilka świetnych patentów.

Oczywiście najlepsze pomysły w kwestii przechowywania przeróżnych rzeczy na nic się zdadzą, jeśli domownicy mają niepohamowaną skłonność do gromadzenia tego, co jest im „niezbędne”, a czego potem nie używają przez lata. Zdarza się też tak, że sensem życia staje się kupowanie miliona niepotrzebnych przedmiotów i wówczas trudności występują nawet wówczas, gdy dysponuje się ogromnym mieszkaniem czy domem.

Trzeba też zdawać sobie sprawę, że nawet najlepsze, najbardziej przemyślane sposoby na przechowywanie ubrań nie przyniosą pozytywnego skutku, gdy nie będziesz dbać o porządek. Już kilka nieodłożonych rzeczy na swoje miejsce tworzy bałagan w małym mieszkaniu. Bardzo ważne też jest dostosowanie przedmiotów ułatwiających przechowywanie do Twoich przyzwyczajeń. Co mam na myśli? Na przykład ­­­– nie ma sensu stosować dwudziestu przegródek w szufladzie na skarpetki w poszczególnych kolorach, jeśli i tak nie będziesz mieć cierpliwości, aby je sortować w ten sposób po każdym praniu.

Przechowywanie większych rzeczy…

Dziś możemy korzystać z wielu rozwiązań i to, czy przechowywanie ubrań w małym mieszkaniu będzie problemem czy nie, w zasadzie zależy już tylko od nas. Warto zwrócić uwagę na to, co oferują nam producenci. Absolutnie kapitalnym rozwiązaniem jest duży pokrowiec, który możemy umieścić zarówno pod łóżkiem, jak i pod szafą lub na niej. W nim przechowuje się wszystko to, co nie jest nam potrzebne na co dzień, a jednocześnie będziemy mieć to zawsze „pod ręką”. Do takiego pokrowca zmieści się mnóstwo ubrań letnich lub zimowych, ba… możemy go wykorzystać jako miejsce przechowywania dodatkowych kołder, poduszek i koców lub tysiąca innych rzeczy.

Innym doskonałym rozwiązaniem są specjalne, ozdobne pudełka, w których przechowywanie ubrań w małym pokoju jest banalnie proste. Ich wielką zaletą jest fakt, że możesz ustawiać je w dowolnym miejscu, a wówczas nie zabierają one przestrzeni w szafie.

…i tych nawet niewielkich

Optymalne przechowywanie ubrań w szafie wymaga troszkę innych rozwiązań. Tu z pewnością przydadzą się pokrowce na ubrania, które powinny wisieć, a nie leżeć złożone. Warto kupować pokrowce wykonane z oddychających materiałów, bo zapewniają one właściwy dostęp powietrza, a jednocześnie chronią ubrania przed kurzem i brudem. Z powodzeniem można w nich przechowywać garnitury, kurtki, płaszcze i sukienki.

W każdej szafie zyskasz wiele miejsca, przechowując obuwie we właściwy sposób. Tu z pomocą przychodzą pojemniki na buty, dzięki którym już nigdy nie będziesz musiał tracić czasu na kompletowanie odpowiedniej pary. Zimą, w jednym pudle możesz umieścić wszystkie letnie klapki i sandały, w drugim obuwie sportowe, a trzeci pojemnik przeznacz na przykład na sprzęt do nurkowania.

Przechowywanie ubrań w piwnicy wymaga troszkę innych rozwiązań. Tu jednak przychodzą się pudła wykonane z tworzywa sztucznego, wyposażone w przykrywy na zatrzaski. Przedmioty umieszczone w środku są wówczas znakomicie zabezpieczone nie tylko przed brudem i kurzem, ale także przed wilgocią, której najczęściej nie da się wyeliminować z piwnic i innych pomieszczeń gospodarczych, nieogrzewanych zimą.